کد خبر: 737858 A

اگرچه فکر کردن به اینکه می‌توانید مثل یک فرانسوی زبان که در پاریس متولد و بزرگ شده است، فرانسه صحبت کنید بسیار جذاب است، اما سعی کنید هدف‌های بیش از حد مهم و بزرگ برای خودتان متصور نشوید.

ایلنا؛ هیچکس با خواندن جمله های انگیزشی، عاشق یادگیری زبان فرانسه نمی شود، مطمئن باشید!

برای یادگیری فرانسه یا هر زبان دیگری باید انگیزه یادگیری آن زبان به خصوص را در «خودتان» برانگیزید!

باید راهی پیدا کنید که بخواهید هر روز ساعاتی را به یادگیری و مطالعه زبان فرانسه بگذرانید.

سردرگم شدید؟ نگران نباشید J ما اینجا هستیم تا به شما کمک کنیم، با ما همراه باشید!

همانطور که می دانید یادگیری زبان فرانسه تلاش و پشتکار زیادی می خواهد. در واقع برای اینکه به سطح متوسط برسید، باید 360 ساعت مطالعه داشته باشید. اگرچه این عدد شاید روی کاغذ زیاد به چشم نیاید، اما یک حرکت عظیم است! این میزان معادل 9 هفته کار تمام وقت به عنوان یک زبان آموز است!

برای اینکه این مسیر طولانی خسته کننده نباشد و رفیق نیمه راه نشوید، هشت روش و ایده هیجان انگیز و جذاب را به شما معرفی می کنیم تا انگیزه یادگیری زبان در وجود شما هرروز شعله ورتر از روز قبل شود!

1. برای یادگیری زبان فرانسه اهداف عاقلانه و واقع نگرانه داشته باشید.

قطعا جمله «بزرگ فکر کن» را شنیده اید! نه؟ متاسفانه باید بگوییم این روش همیشه بهترین روش برای رسیدن به یک هدف نیست و در بعضی موارد و به قول قدیمی ها، سنگ بزرگ نشانه نزدن است!

اگرچه فکر کردن به اینکه می توانید مثل یک فرانسوی زبان که در پاریس متولد و بزرگ شده است، فرانسه صحبت کنید بسیار جذاب است، اما سعی کنید هدف های بیش از حد مهم و بزرگ برای خودتان متصور نشوید. وقتی هدفتان بسیار بزرگ و سخت باشد، ناامیدی و سرخوردگی دو مهمانی هستند که احتمالا خیلی زود در خانه تان را خواهند زد.

راه حل این است که در بازه زمانی کوتاه، اهداف کوچک داشته باشید و بعد از رسیدن به یکی از آن ها، سراغ اهداف بعدی بروید.

اهداف باید S.M.A.R.T باشند، یعنی خاص (Specific)، قابل ارزیابی (Measurable)، دست یافتنی (Attainable)، مناسب (Relevant) و محدود به یک بازه زمانی خاص (Time-bound) باشند.

2. پیشرفتتان را رصد کنید و برای هر موفقیتی (حتی کوچک) به خودتان جایزه بدهید.

بعد از اینکه اهدافتان را مشخص کردید، باید برای تحقق آن ها تلاش کنید. فرض کنید هدفتان این است شنبه تا پنجشنبه روزی 10 واژه فرانسوی یاد بگیرید. اگر برنامه خوب و درست پیش رفت، روز جمعه به یک رستوران فرانسوی بروید یا برای خودتان کروسان شکلاتی بخرید J به خودتان جایزه بدهید!

3. آهسته و پیوسته حرکت کنید.

به جای اینکه روزی 3 ساعت مداوم فرانسه بخوانید و چند روزه خودتان را خسته کنید و کتاب ها را ببوسید و کنار بگذارید، از روزی 20 دقیقه شروع کنید و به مرور و هر وقت احساس کردید توانایی آن را دارید، زمان یادگیری را بیشتر کنید.

4. زمان های مرده را به زمان هایی برای یادگیری فرانسه تبدیل کنید.

هنگام آماده شدن برای رفتن به محل کار، در راه رفتن یا برگشتن از محل کار، شب ها قبل خواب یا مواقعی که کاری ندارید انجام بدهید و خودتان را با اینستاگرام و تلگرام مشغول می کنید، اپلیکیشن های آموزش زبان فرانسه نصب کنید، فیلم های فرانسوی ببینید یا به موزیک فرانسوی گوش بدهید. وقت تلف نکنید، فرانسه یاد بگیرید.

5. ترفندهای گرامر فرانسه را به خاطر داشته باشید.

کتاب های جیبی و اپلیکیشن های آموزش گرامر را دانلود کنید و ترفندها و روش های یادگیری ساده بعضی مباحث گرامر در فرانسه را بخوانید و سعی کنید از مواردی که در درک و یادگیری آن ها بیشتر مشکل دارید، در مکالمات روزانه استفاده کنید تا کاربرد درست آن ها را یاد بگیرید.

6. محتوایی را بخوانید که دوستش دارید.

بهترین راه برای یادگیری و به نتیجه رسیدن این است که محتوای مورد علاقه تان را بخوانید. مواردی که در زندگی روزمره مورد استفاده قرار می گیرد، غذا، مد و فشن، موزیک، سفر و بسیاری موضوعات دیگر که می تواند برای هر کدام از شما جذاب باشد.

7. یک دوست فرانسوی پیدا کنید.

مکالمه به زبان فرانسه می تواند یکی از بزرگ ترین انگیزه ها برای یادگیری این زبان باشد. هیچ چیز بهتر از این نیست که با اعتماد به نفس و بدون مشکل با یک نفر در پاریس صحبت کنید و مهارت ها و دانش زبانتان را به رخ خارجی ها بکشید. اپلیکیشن ها و انجمن های زیادی در اینترنت وجود دارند که می توانید از آن ها استفاده کنید.

8. به یک سفر فرانسوی بروید

آخرین گزینه شاید برای هر کسی امکان پذیر نباشد. اما اگر می توانید برنامه ریزی کنید که مثلا عید 98 را در پاریس، کبک یا کشورهای فرانسوی زبان دیگر سپری کنید. این هدف به شما انگیزه می دهد زبان فرانسه را یاد بگیرید و تا حدی که بتوانید مکالمه کوتاه داشته باشید، با این زبان آشنا شوید.

با مراجعه به وب‌سایت موسسه زبان ایرانمهر و تکمیل فرم مشاوره رایگان می‌توانید از مشاوره موسسه بهره‌مند شوید و به روزترین اطلاعات در مورد دوره های مکالمه زبان فرانسه را دریافت و از 15 درصد تخفیف ویژه برای ثبت نام از طریق وب سایت بهره‌مند شوید.

اعتماد به نفس اینترنت خواب فرانسه برنامه ریزی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر