کد خبر: 735873 A

مالک یک برند می تواند هم شخص حقوقی باشد و هم شخص حقیقی و همچنین این امکان وجود دارد که مالک یک برند دو یا چند شخص حقیقی و حقوقی باشند که در این شرایط نام همه مالکین با ذکر درصد مالکیت ایشان در سند طرح ثبت می شود.

ایلنا؛ ثبت برند و ثبت شرکت از خدمات پر متقاضی ای است که در کشورمان توسط مرکز مالکیت معنوی و همچنین اداره ثبت شرکت ها و موسسات غیر تجاری که در واقع هر دوی آن ها از ادارت زیر مجموعه قوه قضاییه محسوب می شوند، به متقاضیان ارائه می گردد.

برای ثبت برند نیاز به برخی اطلاعات مهم دارید و همچنین باید مدارک مورد نیاز آن را نیز فراهم آورید که در ادامه با یکدیگر بررسی می نماییم.

اطلاعات مهم مورد نیاز برای ثبت برند

1- برند و یا علامت تجاری هم شامل نوشته و عبارت مورد نظر متقاضی است و هم شامل تصویر است که اصطلاحاً به آن لوگو نیز گفته می شود

2- مالک یک برند می تواند هم شخص حقوقی باشد و هم شخص حقیقی و همچنین این امکان وجود دارد که مالک یک برند دو یا چند شخص حقیقی و حقوقی باشند که در این شرایط نام همه مالکین با ذکر درصد مالکیت ایشان در سند طرح ثبت می شود.

3- اشخاص خارجی نیز می توانند نسبت به ثبت برند اقدام نمایند.

4- همانطور که در بند دوم ذکر گردید، مالک برند می تواند شخص حقیقی هم باشد، بنابراین چنانچه تصمیم به ثبت برند دارید، لازم نیست قبل از آن ثبت شرکت انجام دهید، مگر آنکه بخواهید ابتدا شرکت خود را ثبت کنید و پس از آن برند خود را بعنوان زیر مجموعه شرکت خود ثبت نمایید

5- همانطور که گفته شد، مرجع ثبت طرح های صنعتی، ثبت برند و لوگو که به اختصار علائم تجاری نامیده می شوند و همچنین ثبت اختراعات، مرکز مالکیت معنوی است که زیرمجموعه قوه قضاییه محسوب می شود و در تهران مستقر است

مدارک مورد نیاز برای ثبت برند

مدارک مورد نیاز برای ثبت برند به شرح ذیل است:

1- کپی برابر اصل مدارک هویتی (شناسنامه و کارت ملی) مالک و یا مالکین برند

2- کپی روزنامه رسمی ثبت تاسیس شرکت و همچنین اگر شرکت تغییراتی داشته است، کپی روزنامه رسمی ثبت تغییرات شرکت (اگر مالک برند شخص حقوقی باشد)

3- 10 نمونه از تصویر برند مورد نظر در ابعاد 6 در 6 سانتی متر

برای ثبت برند و ثبت شرکت از کجا شروع کنیم؟

از آنجاییکه ثبت برند و ثبت شرکت از امور تخصصی و زمانبر است و کوچکترین اشتباهی در فرآیند ثبت، منجر به صدور اخطار رفع نقص و یا بدتر از آن منجر به صدور اخطار رد پرونده می شود، برای صرفه جویی در زمان و هزینه هایتان، توصیه می نمایی چنانچه نیاز به ثبت برند، ثبت طرح صنعتی، علائم تجاری، اختراع، ثبت شرکت و تغییرات شرکت دارید، از خدمات متخصصین این امور بهره مند شوید.

یکی از موسسات خوشنامی که سال هاست در این زمینه و امور دیگری مانند وکالت در دعاوی حقوقی، کیفری، خانواده، ثبتی و طلاق توافقی در سطحی گسترده به فعالیت می پردازد، موسسه حقوقی مشهور است و می توانید با خیالی آسوده امور حقوقی و ثبتی خود را به کارشناسان خبره و وکلای مجرب این موسسه محول نمایید.

برای تماس با موسسه حقوقی مشهور می توانید از طریق وبسایت موسسه به آدرس www.mashhoor.ir  مراجعه نمایید و یا از طریق شماره 43000430-021 با کارشناسان و وکلای این موسسه در تماس باشید.

خانواده صرفه جویی طلاق کپی برابر اصل کارت ملی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر