کد خبر: 735869 A

سومین دوره جایزه ملی تعالی و پیشرفت با حضور ۱۳۸ شرکت برگزار و از شرکت‌های برتر در این حوزه تقدیر شد.

به گزارش ایلنا از دبیرخانه جایزه ملی تعالی و پیشرفت در ابتدای این جلسه جناب آقای دکتر محمدجواد ایروانی رئیس شورای سیاستگزاری جایزه ملی تعالی و پیشرفت گفت: آنچه در برنامه توسعه کشور پیش‌بینی شده است، نقش اساسی برای بهره‌وری در پیشرفت است، به‌گونه‌ای که بخش قابل توجهی از رشد پیش‌بینی شده در برنامه، بایستی از طریق بهره‌وری تأمین گردد. جایزه ملی تعالی و پیشرفت با هدف ارتقای بهره‌وری و تحقق اقتصاد مقاومتی و مدیریت جهادی طراحی شده است و تلاش دارد در این مسیر کمک کار تمامی مجموعه‌های کشور باشد.

رئیس شورای سیاستگزاری جایزه گفت: رسیدن به پیشرفت مستلزم نقش‌آفرینی کامل تمامی بازیگران عرصه اقتصادی – اجتماعی است. تمامی بخش‌های دولتی، نهادها  بخش خصوصی باید مکمل هم باشند. در این مسیر نهادهای انقلاب اسلامی علیرغم سهم اندکی که در اقتصاد کشور دارند و کمتر از ۱ درصد تولید ناخالص ملی براساس روش اسمی را در اختیار دارند ولیکن نقش‌آفرینی اساسی در توانمندسازی و محرومیت‌زدایی دارند و با پرداخت کامل مالیات فعالیت‌های اقتصادی خود – در سال ۹۶ بیش از ۲۰۰۰ میلیارد ریال مالیات پرداخت کرده‌اند – به مسئولیت اجتماعی خود اهمیت می‌دهند. بخش خصوصی و دولتی نیز با کمک یکدیگر می‌توانند کشور را به پیشرفت برسانند.

در پایان دکتر ایروانی ضمن تشکر از تمامی شرکت‌هایی که در فرایند ارزیابی این جایزه شرکت کردند بر اهمیت اقتصاد مقاومتی و مدیریت جهادی تأکید کرده و فرمودند: «رسیدن کشور به مرحله‌ای که تحریم‌ها تهدیدی برای اقتصاد کشور نباشد، مستلزم توانمندسازی اقتصادی جامعه و پیشرفت است که این مهم در پرتو اقتصاد مقاومتی و مدیریت جهادی امکان‌پذیر است».

لازم به ذکر است در این دوره از جایزه ملی تعالی و پیشرفت ۱۳۸ شرکت حاضر بودند که «شرکت البرز دارو» حائز رتبه برتر شد.

اقتصاد کشور اقتصاد مقاومتی انقلاب اسلامی جامعه دارو
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر