کد خبر: 735535 A

انتخابات پر حاشیه اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران در حالی با حفظ فضای تک‌صدایی کنونی به پایان رسید، که حاشیه‌های آن هنوز به پایان نرسیده است.

به گزارش ایلنا، انتخابات اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران به پایان رسید، اما حاشیه‌های آن هنوز ادامه دارد.

جابه‌جایی دو اسم در میان برنده‌ها؛ به‌خصوص که یکی از آنها از روسای سابق اتاق است باعث جدی‌تر شدن حاشیه‌های انتخابات اتاق شد.

انتشار اسم سید علینقی خاموشی، رئیس اسبق اتاق که ۲۷ سال زعامت آن را برعهده داشت در بین برنده‌ها و انتشار آن در سایت روزنامه دنیای اقتصاد و بعد از چند ساعت تغییر مطلب سایت، باعث افزایش بحث‌ها شده است که هنوز هم ادامه دارد.

گروهی از اعضای اتاق به مکانیسم انتخابات انتقاد داشته و معتقدند که از یک طرف، اتاق ایران باید انتخابات استانی را برگزار کند و از سوی دیگر، شیوه رای‌گیری الکترونیکی را به دلیل عدم اجرای آن در انتخابات‌های سراسری به دلیل ایراد شورای نگهبان، غیردقیق و پراشکال می‌‌‌دانند.

منتقدان می‌گویند، پیروزی کامل فهرست گروه کنونی حاکم بر اتاق باعث ادامه فضای تک‌‌‌‌صدایی کنونی می‌شود و در حالی که عموم فعالان اقتصادی به عملکرد اتاق در سال‌های اخیر انتقاد دارند، تداوم وضعیت کنونی نمی‌تواند غالب بازرگانان کشور را خوشحال کند.

شرکت کمتر از ۳۵۰۰ نفر از میان ۱۸ هزار دارنده کارت بازرگانی در استان تهران نشان می‌دهد که اتاق آنگونه که باید فعالان اقتصادی را نمایندگی نکرده و به صورت محدود اداره شده است.

فهرست «فردا» به عنوان برنده نهمین دوره انتخابات اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران در شهر تهران اعلام شده است.

اتاق بازرگانی اتاق بازرگانی تهران
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر