کد خبر: 732910 A

رییس هیات مدیره بیمه البرز در کنگره صنعت حفاری ایران:

رییس هیات مدیره شرکت بیمه البرز تاکید کرد: متاسفانه شرکت‌‌‌های بیمه تاکنون به صورت تخصصی و دانش‌محور در صنعت نفت به ویژه بخش حفاری حضور نداشته‌‌اند.

به گزارش ایلنا، سید محمدرضا میری ‌لواسانی، در ششمین کنگره صنعت حفاری ایران از کمبود نیروی متخصص در حوزه بیمه صنعت نفت انتقاد کرد و گفت: صنایع نفت و بیمه هر یک با قدمت صد ساله جزو قدیمی‌‌‌ترین صنایع کشور هستند و صنعت حفاری نیز جزو ارکان اصلی صنعت نفت از اکتشاف تا بهره‌برداری است اما متاسفانه شرکت‌‌‌های بیمه تاکنون به صورت تخصصی و دانش‌محور در صنعت نفت به ویژه بخش حفاری حضور نداشته‌‌اند.

وی افزود: بیمه البرز در چند ماه گذشته تلاش کرده است با برگزاری دوره‌های آموزشی تخصصی در این بخش گام‌‌‌های مثبتی در صنایع نفت،‌ گاز و پتروشیمی بردارد.

رییس هیات مدیره شرکت بیمه البرز که دارای مدرک دکترای مدیریت ریسک و کارشناسی ارشد سازه‌‌‌‌‌های دریایی از انگلستان و سابقه مشاور بیمه‌‌‌‌ای در شرکت ملی نفت ایران،‌ شرکت حفاری شمال و شرکت نفت و گاز پارس است، اظهار داشت: صنعت بیمه به صورت کنسرسیومی متشکل از هشت شرکت بیمه با صنعت نفت همکاری دارد اما متاسفانه تعداد متخصصان در بخش‌های ساحلی و فراساحلی صنعت نفت بسیار اندک است بنابراین هدف من از ورود به صنعت بیمه و شرکت بیمه البرز، تقویت حضور تخصصی صنعت بیمه در بخش نفت و گاز و پرورش نیروهای متخصص در این بخش است.

به گفته میری لواسانی، در فرآیند صدور بیمه‌نامه تا تاریخ انقضای آن در صنایع نفت، گاز و پتروشیمی باید یکسری ارزیابی‌هایی به صورت دوره‌ای انجام پذیرد اما متاسفانه در ایران نه شرکت‌های معتبر واسط بین دو صنعت وجود دارند که این ارزیابی را انجام دهند و نه نیروهای متخصصی در شرکت‌‌‌‌های بیمه پرورش پیدا کرده‌‌‌‌اند که بتوانند این شکاف و خلاء را پر کنند.

وی در ششمین کنگره صنعت حفاری ایران تصریح کرد: پس از حادثه خلیج مکزیک در سال ۲۰۱۰ میلادی که بزرگترین حادثه نشت نفت دریایی در جهان به شمار می‌‌‌رود، یک کتابچه مرجع راهنما به‌‌‌عنوان "SEMS" Safety and Environmental Management Systems یا مدیریت ایمنی برای نفت و گاز با رویکرد ایمنی، بیمه و محیط زیست تهیه و در جهان مورد استفاده قرار گرفت که اگر در کشور ما هم مورد استفاده قرار گیرد به برطرف شدن شکاف مذکور بین صنعت نفت و صنعت بیمه کشور کمک شایانی خواهد کرد.

این گزارش حاکی است،‌ شرکت بیمه البرز، تنها شرکت بیمه‌ای حاضر در کنگره صنعت حفاری و اکتشاف و تولید با برپایی غرفه در نمایشگاه جانبی این کنگره حضور داشت. کنگره صنعت حفاری ایران به عنوان یکی از مهمترین رویدادهای حوزه انرژی و بزرگترین رویداد صنعت بالادستی نفت ایران هر ساله میزبان شرکت‌‌‌کنندگان داخلی و خارجی از حدود ۱۲۰ شرکت، مقامات رسمی دولتی، شرکت‌‌‌های ملی و بین‌‌‌المللی NOCs & IOCs و تاثیرگذاران حوزه نفت و گاز و مدیران و متخصصان شرکت‌‌‌های خصوصی است.

بیمه البرز
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر