کد خبر: 732687 A

با استفاده از فناوری ساختمان هوشمند رایمون می توان مدیریت انرژی (EMS) را در حدود 10% تا ۳۰٪ کاهش داد. از این رو امکانات و تجهیزات ساختمان هوشمند با قیمت مناسب قابل عرضه است.

ایلنا؛ تکنولوژی ساختمان هوشمند جزو تکنولوژی های جدید در صنعت ساختمان ،که به کارگیری آن نه تنها در خانه های لوکس و لاکچری ، بلکه در خانه های معمولی و متوسط ، با سرعت زیاد روند رو به رشدی دارد .

تکنولوژی ساختمان هوشمند نشان می دهد که تا چند سال آینده ساختمان های هوشمند کاملا جایگزین ساختمان های  معمولی و از حالت تکنولوژی لوکس و لاکچری به یک تکنولوژی ضروری در هر ساختمان تبدیل می شود.

ساختمان هوشمند باعث کاهش مصرف انرژی یا به عبارتی بهینه سازی مصرف انرژی می شود.

Untitled-1

ساختمان هوشمند چیست؟

ساختمان هوشمند ساختمانی است که در بر دارنده محیطی پویا و مقرون به صرفه است. به عبارت دیگر ساختمانی است که کلیه اجزای داخلی آن به واسطه‌ای یکپارچه سازی در تعامل با یکدیگرند.

ساختمان هوشمند شامل نصب و بهره‌برداری از سیستم‌های فناوری یکپارچه‌سازی ساختمان است. این سیستم‌های اتوماسیون ساختمان، راهکارهای ایمنی و امنیتی، ارتباطات و سامانه‌های مدیریت امکانات را دربرمی‌گیرند.

با استفاده از فناوری ساختمان هوشمند رایمون می توان مدیریت انرژی (EMS) را در حدود 10% تا ۳۰٪ کاهش داد. از این رو امکانات و تجهیزات ساختمان هوشمند با قیمت مناسب قابل عرضه است.

تفاوت اصلی ساختمان هوشمند با ساختمان‌های معمولی در این است که همه‌ی وسایل، تجهیزات و امکانات در ساختمان هوشمند به یکدیگر متصل هستند و با یک سیستم مرکزی به صورتی یکپارچه مدیریت و هدایت می‌شوند.

1

امکانات ساختمان هوشمند

 شامل :

 • کنترل هوشمند روشنایی
 • کنترل هوشمند سیستم گرمایشی و سرمایشی
 • سیستم امنیتی هوشمند
 • سیستم آبیاری هوشمند

Untitled-3

تجهیزات ساختمان هوشمند

مشخصا هر سیستمی برای اجرایی شدن نیاز به یک سری تجهیزات دارد که تجهیزات ساختمان هوشمند به ساکنین آن کمک می کند تا ساختمان و محیط آن را آن گونه ای که دوست دارند کنترل و هدایت کنند .

در حالت کلی تجهیزات ساختمان های هوشمند برای تامین هدف بهینه سازی مصرف انرژی ارائه می شوندکه به سه دسته تقسیم می شوند:

 1. سنسورها و وردی ها
 2. فعال سازها و خروجی ها
 3. رابط های کاربری

به کمک هر کدام از این تجهیزاتی که عنوان شد می توان میزان نور ، دما ، رطوبت و سایر پارامترها را کنترل کرد .

Untitled-4

هزینه هوشمند سازی ساختمان

در حال حاضر هزینه هوشمند سازی ساختمان به نحوی تعیین میشود که خانواده ها ی بیشتری می توانند خانه قدیمی خود را هوشمند و مفهوم رفاه و آسایش ، ایمنی و امنیت را در یک زندگی لوکس و مدرن تجربه کنند .

 

برای هوشمند سازی ساختمان فاکتورهای زیر مهم می باشد:

 1. تجهیزات هوشمند سازی ساختمان در حد بسیار ساده
 2. تجهیزات هوشمند سازی ساختمان در حد نرمال و معمولی
 3. تجهیزات هوشمند سازی ساختمان در حد پیشرفته
 4. تجهیزات هوشمند سازی ساختمان به صورت سفارشی و خاص

Untitled-5

منبع : https://raymonbms.com

انرژی خانواده روشنایی صنعت فناوری
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر