کد خبر: 730773 A

اصولاً به هنگام مقایسه خودروها با یکدیگر، مشخصات فنی، مشخصات ظاهری و عملکرد کلی موردبررسی قرار می‌گیرد، به همین دلیل می‌خواهیم این موارد را در رابطه با خرید جک j3 انجام دهیم. همان‌طور که می‎دانید، این خودرو در بازار با دو مدل جک j3 صندوقدار و جک j3 هاچ بک ارائه‌شده است. بنابراین تغییرات جزئی بین مدل‌های مختلف آنها به وجود آمده است و از چند جهت با یکدیگر تفاوت دارند.

پس در این مطلب ابتدا مدل هاچ‎بک و مدل صندوقدار را در جریان خرید جک j3 بررسی خواهیم کرد و سپس نقاط مثبت و منفی آن‌ها را در کنار یکدیگر معرفی می‌کنیم.

خرید جک j3 هاچ‎بک یا صندوقدار؟

اصولاً خودروهای صندوقدار اندازه بزرگ‌تری دارند، وزن آنها بیشتر است، فاصله محورها از یکدیگر بیشتر است، ظرفیت صندوق آن‌ها بزرگ‌تر است، شتاب کمتری دارند و سرعت آنها کمتر است. موتور استفاده‌شده در هر دو مدل جک  j3  از نوع ۴ سیلندر خطی است که حداکثر قدرت آن ۹۳ اسب بخار در ۶۰۰۰ دور در دقیقه و نهایت گشتاور آن ۱۱۴ نیوتون بر متر در ۴۵۰۰ دور در دقیقه است.

موتور استفاده شده در این ۲ مدل ۱۲۹۹ سی‌سی حجم دارد و در آن ۱۶ سوپاپ استفاده شده که باعث تنفس طبیعی موتور می‌شود. نکته جالبی که در خرید جک j3 باید به آن توجه داشته باشید این است که جعبه دنده آن‌ از نوع دستی و ۵ سرعته بوده که کنترل خودرو را برای راننده راحت‌تر می‌کند. حداکثر سرعت در مدل صندوقدار ۱۵۸ و در مدل‌های هاچ بک ۱۶۰ کیلومتر بر ساعت است.

آیا از لحاظ فنی خودرو جک j3 بخریم؟

 پاسخ دادن به این سؤال تا حدود زیادی سلیقه‌ای بوده و به انتظار شما از خودرو بستگی دارد. برای یک خانواده معمولی که نیاز به سرعت بالایی ندارند و معمولاً مسافت زیادی طی نمی‌کنند، خرید جک j3 می‌تواند گزینه خوبی باشد. عملاً از لحاظ فنی و رانندگی مدل صندوقدار راحت‌تر است و برای خانواده‌ها گزینه جذاب‌تری محسوب می‌شود. آپشن‎ها و امکانات فنی استفاده شده در هر دو مدل خودرو مشابه هستند و از لحاظ ایمنی در سطح قابل قبولی قرار دارند.

 البته گرفتن ایمنی ۳ ستاره برای یک خودروی خانوادگی رقم متوسطی محسوب می‌شود، اما به هر حال در بین خودروهای ایرانی و در بازار خرید و فروش جک j3 می‌تواند تأثیر خوبی داشته باشد. استفاده از ترمزهای ABS و EBD و همچنین فرمان هیدرولیک قابل تنظیم مواردی است که کنترل خودرو را راحت‌تر کرده و باعث احساس راحتی در حین رانندگی می‌شود. از دیگر نقاط قوت این خودرو می‌توان به داشتن سنسور دنده عقب و آینه‌های جانبی برقی اشاره کرد که به طور کلی خودرو را در اختیار راننده قرار می‌دهد و تسلط بالایی به آن دارد.

اگرچه بحث قیمت جک j3 ارتباطی به بحث فنی و بررسی آن ندارد، اما باید این حقیقت را بپذیریم که این قیمت تأثیر بالایی بر فرآیند خرید جک j3 در انتخاب ایرانی‌ها دارد. در حال حاضر قیمت این خودرو به صورت کارکرده در بازار و در سایت دیوار مبلغی بین ۴۲ میلیون تومان تا حدود ۶۵ میلیون تومان گذاشته شده است که با توجه به مدل آن تغییر می‌کند. با این مبلغ گزینه‌های دیگری هم در بازار برای شما وجود دارد که طبیعتاً از لحاظ مشخصات فنی و ویژگی می‌توانید این مورد را به عنوان یک ماشین خوب و مناسب استفاده کنید.

Untitled-4

آیا جک j3 نخریم؟

اگر به دنبال بهانه‌ای برای نخریدن جک j3 هستید، مواردی وجود دارد که آنها را باید در نظر داشته باشید. یکی از مهم‎ترین ایراداتی که به این خودروها وارد است، شکل ظاهری غیرجذاب آن‌ها است. به همان اندازه‌ای که کیفیت موتور قابل قبول است، شکل ظاهری آن به هیچ وجه برای افراد جوان و برای افراد اسپرت‎پسند مناسب نیست. یک بهانه خوب دیگر پایین بودن سرعت خودرو است که طبیعتاً برای جاده و مسافت‌های طولانی انتخاب خوبی نیست. اگرچه داشتن شتاب پایین برای یک خودروی خانوادگی قابل قبول است، اما به هیچ وجه شتاب بین ۱۲ تا ۱۴ ثانیه مورد پسند قرار نمی‌گیرد.

 پس اگر به فکر خرید و فروش جک j3 م هاچ بک یا صندوقدار آن هستید، حتماً به سلیقه خود توجه داشته باشید و سپس گزینه‌های مختلف را در بازار ببینید تا انتخابی بهتر و مناسب‎تر داشته باشد.

بازار خرید و فروش خانواده خرید و فروش خودرو وزن
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر