کد خبر: 730494 A

دنیای دیجیتال روز به روز بزرگتر و وسیع تر می شود. امروزه میلیاردها صفحه با موضوعات مختلف در این دنیا وجود دارد. وجود حجم عظیم اطلاعات و رشد سریع آن ها باعث به وجود آمدن چالش دستیابی سریع و دقیق به اطلاعات مورد نیاز برای کاربران شده است. این چالش رقابتی را در بین سایت ها در دنیایی دیجیتال ایجاد کرده است.

سایتی در این رقابت پیروز می شود که بهترین و دقیق ترین اطلاعات را برای کاربران فراهم کند. با توجه به حجم بسیار عظیم چنین عملیاتی متخصصان ربات هایی رابه طور نرم افزاری طراحی و تولید می کنند تا به صورت اتوماتیک وارد فضای وب شوند و این کار را انجام دهند. به چنین کاری اصطلاحا خزیدن(crawl) می گویند و به رباتی که این کار را انجام می دهد، خزشگر (crawler) گفته می شود. این خزشگر ها برای گرد آوری و اطلاعات وب سایت ها و نیز بروز نگه داشتن اطلاعات مورد استفاده قرار می گیرند و البته یکی دیگر از وظایف مهم این خزشگر ها بعد از گرد آوری اطلاعات، ایندکس(فهرست و بایگانی) کردن آن ها برای پردازش سریع در هنگام جستجو است. این خزشگر ها معمولا در بازه های زمانی منظمی اطلاعات را به روز کرده و با نسخه های قبلی مقایسه می کنند.

2

اگر سایتی مجهز به یکی از این خزشگر ها باشد در دنیای وب از سایت های دیگر در جذب کاربر و بیننده موفق تر عمل می کند و می تواند سال ها به حیات آنلاین خود ادامه بدهد.

یکی از سایت های موفق در این زمینه سایت این سو است که  دارای خزشگر قوی و پر قدرتی است. سایت این سو نمایشگاه بزرگ محصولات ایرانی است که با استفاده از خزشگر پیشرفته بانک جامع و کاملی از 35 هزار قلم کالاهای متنوع ایرانی با مشخصات کامل در برندهای ایرانی  و قیمت های مختلف همراه با فروشگاه های ایرانی مجازی که این محصولات در آن ها وجود دارد را تشکیل داده است.

فروشگاه کالای ایرانی این سو تنها سایت ارائه دهنده محصولات ایرانی با امکان جستجوی هوشمند  و سریع است. امکان جستجوی اختصاصی تولیدات ملی که توسط متخصصین توانمند ایرانی در سایت فراهم شده است سایت این سو را به یکی از سایت های بی رقیب درکشور تبدیل کرده است. این امکان جستجوی هوشمند در صفحه اصلی این سو، کالای ایرانی مورد نظر را در تمام سایت های ارائه دهنده همراه با قیمت و اطلاعات و حتی بیشترین تخفیف ها داده شده نمایش می دهد، شما در کمترین زمان ممکن و به راحتی می توانید بهترین محصول ایرانی را انتخاب کنید.

3

 

نوشته: فاطمه جوادی

رشد رقابت ایرانی اطلاعات خزشگر
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر