کد خبر: 730036 A

قیمت جک j4 صفر در آگهی‌های فروش نمایندگی‌های مختلف موجود در سایت دیوار کمی متفاوت است و از 116 تا 120 میلیون تومان در نوسان است. با این‌حال همچنان ارزش خرید خودرو حفظ‌شده است.

ایلنا؛ خودروسازی چینی جک در ایران توانسته است با همکاری کرمان موتور فروش خوبی را تجربه کند. سدان های این شرکت چینی که از حدود سال 1393 وارد بازار رقابتی ایران شده‌اند به دلیل کیفیت مناسب ساخت و امکانات خوب توانسته‌اند رضایت نسبی خریداران را به دست آوردند و بازار خریدوفروش جک در ایران شرایط خوبی را تجربه کند. جک j5 یکی از نمونه‌های موفق خودروهای چینی در ایران بود که توانست محبوبیت زیادی به دست آورد اما در حال حاضر این خودرو از خط تولید کرمان موتور کنار گذشته شده است. کرمان موتور با توجه به نیاز بازار تشنه ایران به سدان های کوچک خانوادگی و خالی شدن جای جک j5 در بازار، تصمیم گرفته است در همکاری تازه خود اقدام به فروش جک j4 در ایران کند.

این سدان جدید در سال 1395 در چین معرفی شد بعد از معرفی آن در نمایشگاه کرمان در ابتدای سال جاری، مدتی است که بازار عرضه‌شده است. با توجه به قیمت رقابتی و شرایط خریدی که کرمان موتور برای این خودرو در زمان عرضه اولیه در نظر گرفت خیلی زود تعداد زیادی از افراد اقدام به خرید جک j4 کرده‌اند. به همین دلیل در حال حاضر بازار خریدوفروش جک j4 روزهای شلوغی را در سایت دیوار سپری می‌کند.

Untitled-2

آشنایی با سدان جدید جک در ایران

جک جزو خودروسازی‌هایی اصیل که دارای زبان طراحی منحصربه‌فرد هستند نیست و این موضوعی در طراحی‌های متفاوت خودروهای این کمپانی کاملاً نمود پیدا می‌کند. البته این مشکل به‌جز دریکی دو کمپانی چینی در تمام تولیدات خودرو این کشور دیده می‌شود. به‌طوری‌که بخش طراحی کمپانی‌های جک، جیلی، چری و ام وی‌ام در هر دوره زمانی سه تا چهارساله به‌جای بهبود طراحی خودروهای خود تنها آن‌ها را از نو و بدون هیچ ظرافتی مجدداً طراحی می‌کنند. جک j4 بااینکه خودرو جدیدتری نسبت به جک j5 محسوب می‌شود اما کاملاً از طراحی آن خودرو فاصله گرفته و حتی پسرفت‌هایی نیز در آن مشاهده می‌شود.

Untitled-3

از طرفی واردکنندگان و تولیدکنندگان این خودروها مانند کرمان موتور نیز معنای تازه‌ای به واژه حمایت از مشتریان بخشیده‌اند و دست به حذف ساده‌ترین امکانات آن‌ها می‌زنند. کرمان موتور برای فروش جک j4 تولید ایران در سال 1397 و در آستانه ورود به دهه 20 میلادی در قرن جدید اقدام به حذف نمایشگر و تریم دورنگ، و 4 عدد از کیسه هواهای خودرو کرده است. بااین‌حال کیفیت ساخت خودرو قابل‌قبول است و سایر امکانات رفاهی آن در صورت حذف نشدن همچنان این خودرو را در بین رقبا ممتاز می‌کند.

برای جک j4 در ایران یک موتور 1.5 لیتری 4 سیلندر با خروجی تنها 103 اسب بخار در نظر گرفته‌شده است. گیربکس cvt دنده‌اتوماتیک نیز وظیفه انتقال قدرت موتور نه‌چندان قدرتمند این خودرو را به چرخ‌های جلو بر عهده دارد. این مشخصات درمجموع شاید چندان قدرتمند به نظر نرسد اما با توجه به قیمت بالای رقبای چینی و کیفیت بسیار پایین خودروهای داخلی که در ده سال اخیر هیچ پیشرفتی در آن‌ها دیده نمی‌شود سبب شده است این خودرو چینی نیز بازار فروشی را در ایران تجربه کند که خواب آن را در هیچ نقطه دیگری از جهان نخواهد دید.

بررسی قیمت و بازار فروش جک j4 در سایت دیوار

ازآنجایی‌که تنها چند ماه از شروع فروش جک j4 در بازار ایران می‌گذرد در حال حاضر نمونه دست‌دوم این خودرو بسیار کمیاب است و بازار خریدوفروش جک j4 در سایت دیوار بیشتر شامل خودروهای صفر موجود در نمایندگی‌های کرمان موتور یا نمایشگاه‌های خودرو می‌شود. البته بعد از فروش اولیه خوب و رضایت نسبی خریداران، افرادی بیشتر اقدام به خرید جک j4 می‌کنند و این موضوع را در به‌روزرسانی سریع آگهی‌های فروش این خودرو می‌توان مشاهده کرد.

قیمت جک j4 صفر در آگهی‌های فروش نمایندگی‌های مختلف موجود در سایت دیوار کمی متفاوت است و از 116 تا 120 میلیون تومان در نوسان است.  بااین‌حال همچنان ارزش خرید خودرو حفظ‌شده است و درصورتی‌که با افزایش قیمت بیشتر وارد بازار رقیبانی چون جیلی gc6، چری آریزو 5 و بسترن b30 نشود می‌تواند همچنان فروش خوبی را در قیمت پایین‌تر تجربه کند.

 

 

خریدوفروش جک خریدوفروش جک j4
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر