کد خبر: 730017 A

سری S یک سروگردن بالاتر از تمام بنزها؛

باید اعتراف کنیم که بنزهای سری S حقیقتاً یک سر و گردن از تمامی بنزهای موجود در بازار بالاتر هستند و به‌نوعی لوکس‌ترین کلاس خودروهای بنز شناخته می‌شوند. این موضوع می‌تواند دلایل مختلفی داشته باشد که شاید مهم‌ترین آن تمرکز مرسدس بنز برای ارتقای مستمر آنها باشد. باوجوداینکه خودروهای اولیه مربوط به این سری، در دهه ۷۰ میلادی توسط شرکت مرسدس بنز ساخته شدند، اما اکنون در سال ۲۰۱۹ هم می‌بینیم که این خودروها وارد نسل‌های جدید و خود شده که خودروهای پیشرفته و فوق‌العاده‎ای هستند.

ایلنا؛ خریدوفروش بنز سری S کماکان در ایران ادامه دارد. باوجود اینکه نسل جدید این خودروها هنوز وارد بازار ایران نشده، اما در این مطلب می‌خواهیم سه نوع از لوکس‌ترین ماشین‌های بنز را معرفی کنیم که در بازار ایران هم یافت می‌شود.

بنز S300، خودروی کلاسیک سری S

بنز S300 به شکلی طراحی‌شده است که می‌توان از آن برای کارهای دولتی و رسمی استفاده کرد و درواقع به‌عنوان خودروی سفرا شناخته می‌شود. در این خودرو از یک موتور قوی با حجم ۲۱۴۳ سی‌سی استفاده‌شده که یک موتور خیلی قوی برای آن محسوب می‌شود. این موتور می‌تواند حداکثر گشتاور ۱۸۰۰ نیوتن متر فراهم کند و توان آن ۲۰۴ اسب بخار است. این ویژگی ماشین باعث می‌شود که به‌عنوان یک خودروی فوق‌العاده قدرتمند شناخته شود.

 ازلحاظ ظاهری، بنز S300 یک ماشین کامل شناخته می‌شود که طراحی آن کاملاً آیرودینامیک بوده و مقاومت چندانی در برابر باد ایجاد نمی‌کند. نحوه قرارگیری چراغ‌ها و همچنین شیب شیشه جلویی و عقبی خودرو به شکلی است که بیننده در نگاه اول جذب نمای ظاهری آن می‌شود. رانندگی در این خودرو به دلیل طراحی خاص صندلی و استفاده از سیستم برقی برای طراحی آن فوق‌العاده است. 

سرنشینان به هیچ وجه صدای موتور را در داخل احساس نمی‌کنند و در یک ماشین فوق العاده راحت نشستند.

قیمت این مدل از بنزهای سری s با یکدیگر متفاوت هستند و می‎توانید نمونه‌های کار کرده آن را در سایت دیوار مرجع خرید و فروش خودرو یا در بازار خودرو پیدا کنید.

Untitled-2

مرسدس بنز S500

این خودرو یکی دیگر از خودروهای کامل و لوکس شرکت بنز است که در حال حاضر به نسل پنجم و ششم تولید خود رسیده است. بنز S500  از یک موتور قوی ۴۷۰۰ سی‌سی بهره می‌برد که در آن ۸ سیلندر استفاده‌شده است. این ویژگی‌ها باعث می‌شود که توان موتور خودرو به ۴۲۹ اسب بخار برسد و گشتاور آن ۷۰۰ نیوتن متر باشد. عملاً این طراحی ویژه برای موتور باعث می‌شود که در انتقال قدرت آن هیچ محدودیتی وجود نداشته باشد و از آن به‌عنوان یک ماشین فوق‌العاده یاد شود.

باید اعتراف کنیم که طراحی بدنه مرسدس بنزS500  چند جوان‌پسند نیست و از یک طراحی رسمی و البته شیک برخوردار است. این طراحی خودرو به شکلی است که انعطاف‌پذیری در طراحی آن موج می‌زند. اما باید بپذیریم که تفاوت زیادی با خودروهای اسپرت و سوپر لوکس دارد. استفاده از ایربگ برای تمامی سرنشین‌ها و همچنین طراحی خاص صندلی‎ها، ویژگی‌هایی است که به‌راحتی در استفاده از این خودرو کمک می‌کند.

مرسدس بنز S350

 مرسدس بنزS350  یکی دیگر از خودروهای سری S شرکت مرسدس بنز است که به ایران وارد شدند. این خودرو نسبت به مدل‌های قبل ضعیف‌تر است و از یک موتور با توان تولید ۳۰۱ اسب بخار بهره می‌برد. در این خودرو از یک موتور 3.5 لیتری استفاده‌شده است که شش سیلندر بوده و طراحی آن مانند خودروهای کلاسیک است. برخورداری از گشتاور ۳۷۰ نیوتن متر از دیگر ویژگی‌های این خودرو است. علاوه‌بر این، این خودرو از یک جعبه‌دنده ۷ سرعته به‌صورت اتوماتیک و تیپ ترونیک بهره می‎برد. مرسدس بنزS350  همانند سایر خودروهای سری S فضای باز و فوق‌العاده‌ای برای رانندگی در اختیار راننده و سرنشینان قرار می‌دهد. پوشش مناسب برای صندلی‌ها و همچنین جای باز اتاقک به شکلی است که مشکلی برای ماندن طولانی‌مدت در داخل خودرو نیست. اگرچه این خودرو نسبت به مدل‌های جدید طراحی‌شده برای سال ۲۰۱۸ و ۲۰۱۹ مانند مرسدس بنز S63  کابریولت و همچنین مرسدس بنزS65  کابریولت سطح پایین‌تری دارند، اما مطمئن باشید که رضایت بالایی از این خودرو خواهید داشت.

به‎طور‎کلی قیمت بنز سری S از خودروهای بنز احتمالاً شما را غافلگیر خواهد کرد. اگر به بازار و یا سایت دیوار سری بزنید، نمونه‌های مختلفی با قیمت یک میلیارد تا یک میلیارد دویست میلیون تومان پیدا خواهید کرد.

سایت دیوار خریدوفروش بنز سری S بنز S300، خودروی کلاسیک سری S دیوار مرجع خرید و فروش خودرو
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر