کد خبر: 729751 A

برای تزئین دکوراسیون داخلی با توجه به رنگ و مکان (اداری و مسکونی) از رنگ‌ها، اثاثیه و اشیاء دیگری استفاده می‌شود.

یکی از عناصر مهم و تاثیرگذار در زیبایی دکوراسیون پرده‌ها هستند. 

انتخاب پرده نقش به سزایی در زیبایی و دکوراسیون دارد که به نکاتی از قبیل اینکه پرده را برای چه مکانی نیاز داریم و از چه جنس، طرح و رنگی می‌خواهیم برای پوشش و تزئین پنجره استفاده کنیم، باید توجه کرد.

یکی از معیارهای مهم در انتخاب پرده نوع دکوراسیون محل مورد نظر است که با توجه به وسایلی نظیر مبلمان، فرش، کابینت، رنگ کاغذ دیواری و حتی رنگ اثاثیه‌‌ای که برای تزئین و یا استفاده به کار برده شده‌‌‌اند را می‌توان برای تصمیم‌‌‌گیری در انتخاب یک پرده مناسب به کار برد که ما در اینجا چند نمونه از محصولات پردینه و چگونگی انتخاب یک پرده مناسب را مختصرا به شما عزیزان شرح می‌دهیم:

پرده زبرا یکی از نمونه پرده‌‌هایی است که امروزه یکی از پرفروش‌ترین انواع پرده است این پرده به دلیل تنوع زیاد در طرح، رنگ، جذابیت، نظافت و کارایی آسان توجه همگان را به خود جلب کرده است.

اما قبل از هر چیز در انتخاب یک پرده زبرا به نکاتی اعم از جنس پرده زبرا و مدل آن باید دقت کرد تا با هزینه ای که برای این کار صرف می‌کنیم حداکثر کارایی را بهره‌‌مند شویم.

به دلیل فروش و تقاضای زیاد این پرده اجناس بی‌‌کیفیت این محصول نیز وارد بازار شده است که عمر کمتر پرده و هزینه بیشتر مشتریان را به همراه دارد که قبل از خرید باید به جنس این پرده توجه داشت.

پرده‌‌های زبرا به دلیل تنوع زیاد در تمام نقاط خانه استفاده می‌شوند و حتی مدل‌های ساده این پرده را می‌توان به عنوان پرده اداری نیز استفاده کرد که کارایی راحت‌‌تر و زیبایی بیشتری نسبت به سایر پرده‌‌های اداری را دارد.

پرده زبرا در منزل بیشتر به عنوان پرده آشپزخانه استفاده می‌شود.­­­­­­­­­­

پرده آشپزخانه به دلیل اینکه در پخت و پز قرار می‌گیرد نسبت به پرده‌‌های دیگر آسیب بیشتری می‌بیند.

پرده زبرا به دلیل نوع ساختار آن نسبت به سایر پرده‌‌ها نیاز کمتری به نظافت و شستشو دارد و هم این مزیت را دارا است که هنگام پخت و پز می‌توان پرده را به طور کامل جمع کرد تا کمتر در معرض محیط آشپزی قرار بگیرد طرح‌های مختص پرده زبرا برای آشپزخانه دلیل دیگری برای انتخاب این پرده به عنوان پرده آشپزخانه است طرح‌هایی از قبیل نمونه زبراهای چاپی که طرح‌هایی زیبا و مناسب با محیط آشپزخانه بر روی این پرده چاپ شده و حتی نمونه‌‌های دیگر این پرده باعث جایگزین کردن پرده زبرا نسبت به پرده‌‌های دیگر است.

در زندگی آپارتمان‌‌نشینی امروزی و استفاده از مدل پرده‌‌های پذیرایی که بسیاری از این مدل‌ها امکان استفاده از پنجره و نور بیرون میسر نیست استفاده از پرده زبرا به عنوان پرده آشپزخانه انتخاب مناسبی برای نورگیری و دیگر ویژگی‌های منحصربه‌‌فرد این پرده است از مدل پرده‌‌های زبرا می‌توان به پرده زبرای دو مکانیزم یا همان شید دو مکانیزم (دابل شید) اشاره کرد که دارای تنوع طرح‌های زیبا و فراوانی است این نوع پرده فقط در محیط‌های خانگی مورد استفاده قرار می‌گیرد.

از دیگر مدل‌های پرده زبرا که به صورت تک مکانیزم است، می‌توان به پرده زبرای پلیسه‌‌ای، گلدوزی، طرح چوب، چاپی، ساده و سه بعدی اشاره کرد که دارای طرح‌های قابل توجه و رنگهای متنوعی میباشد و می‌توان برای مکا‌ن‌های اداری و مسکونی با توجه به طرح‌های این پرده از آنها برای این اماکن انتخاب کرد.

فروشگاه اینترنتی پردینه یکی از تولیدکنندگان انواع پرده زبرا است که انواع این پرده را با برندهای معروف، جنس با کیفیت و قیمت مناسب در اختیار مشتریان عزیز قرار می‌دهد.

در ادامه مطالب در مورد تزئین یکی از بخش‌های اصلی منزل به شما عزیزان شرح می‌دهیم:

یکی از مهمترین بخش‌های منزل اتاق پذیرایی است چراکه این بخش به دلیل ورود میهمان، جمع خانوادگی و مجلسی بودن محیط باید از اهمیت ویژه‌‌ای برخوردار باشد، پس برای تزیین پنجره چنین محیطی باید از پوشش و پرده‌‌‌ای مناسب استفاده کرد بیشترین دغدغه‌‌‌ای که معمولا برای انتخاب پرده منزل پیش می‌‌‌آید انتخاب پرده پذیرایی است سوالاتی نظیر چه مدل پرده‌‌ای برای پذیرایی انتخاب کنم کدام جنس پرده، چه رنگ و چه طرحی بیشتر به محیط پذیرایی ما می‌‌‌‌آید در ذهنمان نقش می‌بندد.

در جواب این سوال باید بگوییم که حساسیت در مورد انتخاب مدل و جنس پرده پذیرایی امری طبیعی است چراکه اولا پذیرایی مهمترین بخش منزل است و ثانیا بیشترین هزینه‌‌ای که برای پرده منزل صرف می‌شود، پرده پذیرایی است. 

برای اجرای پرده مناسب در پذیرایی بهتر است از رنگ دکوراسیون فضای پذیرایی استفاده کنیم. 

اگر رنگ دکوری‌های پرده را یک پرده تیره‌‌‌تر از رنگ دکوراسیون انتخاب کنیم می‌توانیم جلوه بهتری هم به پرده و هم به محیط بدهیم و اگر چنانچه از دکوری‌هایی با ترکیب چند رنگ استفاده می‌کنیم، بهتر است بیشترین رنگی که در دکوری‌های پرده به کار برده شده است با رنگ اصلی دکوراسیون هماهنگ باشد.

برای اتاق‌های پذیرایی که با سبک مدرن دکوراسیون شده‌‌اند بهتر است از مدل پرده‌‌‌های پذیرایی ساده استفاده کنیم.

مدل پرده‌‌های پذیرایی برای خانه‌‌‌های مدرن باید طوری باشد که با دکوراسیون اتاق هماهنگی داشته باشد و سادگی اتاق را به هم نریزد. این مدل‌ها معمولا از یک تور ساده یا گلدار خلوت به عنوان تور زیرین و برای قسمت‌های کنار پرده از جنس مخمل ساده یا سایر پارچه پرده‌‌ای‌های ضخیم با نقش و نگار خیلی کم در مدل‌هایی نظیر پانچی یا دکوری‌های ساده کم‌‌‌چین استفاده می‌شوند.

برای سالن‌‌های پذیرایی بزرگ که معمولا با دکوراسیون سلطنتی نظیر مبل و لوازم سلطنتی چیدمان شده‌‌‌‌اند، بهتر است از مدل پرده‌‌‌های شلوغ‌‌تری استفاده کنیم چراکه به دلیل وسیع بودن پذیرایی پرده‌‌ها باید از نظر جلوه چشمگیر باشند که برای جلوه دادن بیشتر پرده‌‌های سلطنتی بهتر است از یک کتیبه پرده برای قسمت بالایی پرده و دکوری‌های پرچین‌‌تری که معمولا با جنس مخمل با چین نسبتا زیاد که توسط شرابه پرده به کناره‌‌ها جمع می‌شوند، استفاده کرد.

فروشگاه اینترنتیَ پردینه با دو دهه سابقه درخشان در زمینه انواع پرده اعم از پرده زبرا، پرده آشپزخانه، پرده پذیرایی، پرده های اداری و سایر پرده ها مفتخر است که به تمام هموطنان عزیز در مورد انتخاب پرده مشاوره به صورت تلفنی و اینرنتی و برای مشتریان تهرانی خدماتی دیگر اعزام کارشناس به محل و حتی دیدن نمونه ها از نزدیک در محل به صورت کاملا رایگان خدمات خود را ارائه دهد.

امیدواریم با نهایت تلاش و افزایش کیفیت بتوانیم رضایت شما را بیشتر از قبل جلب نماییم.

پوشش چین زیبایی فرش پذیرایی ساده
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر