کد خبر: 728669 A

امروزه اما انواع متنوع و متعددی از پارتیشن در بازار موجود است مانند پارتیشن های اداری، پارتیشن های تک و پارتیشن دو جداره و … که مانند دیوار، نقش جدا کننده را در فضا ایفا می‌کنند و از طرفی به‌علت تنوع در فرم، اندازه، نوع کاربری، متریال، رنگ، بافت و …، عنصری کامل کننده در طراحی فضا به شمار می‌آیند.

 

21

 

تاثیر رنگ در انتخاب مبلمان اداری

زشت ترین رنگ دنیا که توسط دولت استرالیا از رنگ پنتون C448 برای رنگ آمیزی بسته ی تنباکو استفاده کرد تا باعث تنفر از آن شود. این اقدام و خیلی از استراتژی های دیگر نتیجه ی دید بازتر در سالهای اخیر در مورد تئوری رنگ می باشد که به مفهوم، تأثیر و استفاده از رنگ ها می پردازد.

امروزه ما درمواردی به سر میبریم که تمرکز زیادی بر روی طراحی مبلمان اداری در محیط کار می باشد و رنگ از جمله مواردی است که روانشناسان و موسسات شرکت های مطرح در زمان طراحی مبلمان اداری محیط کار به آن می پردازند.

تئوری های زیادی در مورد تأثیرات رنگ های مختلف بر مبلمان اداری و یا خانگی وجود دارد، برای مثال وجود رنگ زرد در مبلمان اداری یا فضای پیرامون آن می تواند احساس خوش بینی، گرما و خلاقیت را در فرد ایجاد کند. به هر حال این را باید در نظر گرفت که هزاران رنگ زرد با سایه های مختلف وجود دارد که تأثیرات متفاوتی بر روی روح انسان می گذارد. به جز سایه یعنی تیرگی و روشنی، ویژگی های دیگری هم در تاثیر رنگ بر محیط و بر استفاده کنندگان آن تأثیر دارد، از جمله: براق بودن، طرح و شفافیت رنگ. این خصوصیات بر نحوه ی درک ما از رنگ و کل محیط تأثیر دارد. عوامل دیگری هم وجود دارند که بر درک ما از نور تأثیر گذاشته، با نور تعامل کرده و می تواند مشاهده های مختلفی از یک فضا را به وجود آورد، برای مثال نوری که تناژ زرد داشته باشد، درک نوری کاملا مختلفی نسبت به نوری که تناژ زرد تری دارد، به وجود می آورد. این یکی از دلایلی است که همکاری و تشریک مساعی بین طراحان مبلمان اداری ، آرشیتکت ها و طراحان گرافیک در آن سودمند است.

مسئله ای که در طراحی مبلمان اداری مهم به نظر میرسد این است که تأثیر یک رنگ خاص همچنین با اضافه کردن یک رنگ یا گروه های رنگی دیگر تغییر می کند. به ترکیبات رنگی مبلمان اداری آذرانو محیط اطراف آن باید توجه خاصی بشود زیرا این موضوع از اهمیت خاصی برخوردار است و می تواند کل تنظیمات را ایجاد کرده و یا بر هم زند. طراحان مبلمان اداری در ترکیب رنگ های مختلف در یک فضا از قوانینی کلی و استراتژی هایی خاص تبعیت می کنند

 

22

پارتیشن بندی، جداکننده ای زیبا

پارتیشن بندی فضاهای اداری در عمل به هر گونه جداکننده ای می گویند که فضای اداری را از هم جدا می کند. در این قسمت سعی در توضیح فضا با پارتیشن های متداول و مورد استفاده در فضاهای اداری را داریم.پارتیشن به معنای جداسازی و قسمت‌بندی است. در دهه‌های گذشته این پارتیشن‌ها که معمولا از چوب ساخته می‌شدند به صورت مجموعه‌ای بلند تا سقف امتداد می‌یافتند و در نهایت، طبقات آن، فضایی برای قرار دادن اشیاء تزیینی که از دو طرف قابل رویت بودند به‌شمار می‌رفت. این پارتیشن‌ها بیشتر در میان دو فضای پذیرایی و نشیمن تعبیه می شدند. برای ایجاد پارتیشن در فضا، پلان فضای مذکور را ترسیم می کردند، مقیاس را در اندازه و محل قرارگیری پارتیشن مدنظر قرار میدادند؛ پس از بررسی سیرکولاسیون (محدوده تردد و رفت و آمد) در پلان و تطبیق اندازه پارتیشن با متراژ فضا و تصمیماتی درباره رنگ و فرم آن، میتوانستند پارتیشن‌ را در فضا اجرا کنند.

امروزه اما انواع متنوع و متعددی از پارتیشن در بازار موجود است مانند پارتیشن های اداری، پارتیشن های تک و پارتیشن دو جداره و … که مانند دیوار، نقش جدا کننده را در فضا ایفا می‌کنند و از طرفی به‌علت تنوع در فرم، اندازه، نوع کاربری، متریال، رنگ، بافت و …، عنصری کامل کننده در طراحی فضا به شمار می‌آیند.

23

طراحی دیوارهای زیبا برای محیط کار و منزل با دیوارپوش PVC

پی وی سی یک ماده ی ساختمانی مقرون به صرفه است که از پلاستیک فشرده ساخته شده است و امروزه جایگزین مناسبی برای خاک رس، چوب و دیگر مواد شده است. از این ماده در ساخت دیوارپوش استفاده می شود. به دلیل ویژگی های ماده ی پی وی سی، می توانیم آن را تبدیل به پوشش مناسبی برای دیوارها و سقف ساختمان ها کنیم. این دیوارپوش پی وی سی علاوه بر مقاومت مناسب و منحصر به فرد، دارای طرح های زیبا و تنوع رنگی است و دست ما را در انتخاب باز گذاشته است.

از ویژگی های دیوارپوش پی وی سی می توانیم به مقاومت در برابر رطوبت به میزان 100 درصد اشاره کنیم. دیوارپوش های پی وی سی مقاومت بالایی در برابر حلال ها و مواد شیمیایی دارند و همچنین دیوارپوش ها دارای مقاومت در برابر حرارت 85 درجه سانتی گراد، عدم اشتعال پذیری هنگام حریق، چگالی پایین نسبت به مصالح مشابه، انعطاف پذیری بالا، بدون خوردگی، عایق حرارات و برودت به میزان قابل توجه، عایق صوت و در نهایت قابل شست و شو بودن با مواد شوینده برای محیط های بهداشتی هستند. تمامی این ویژگی ها استفاده از پانل های  PVC در سقف و دیوار را بسیار سودمندتر و ایمن تر می کنند. 

24

جهت تماس با شرکت آذران فضانما می توانید به آدرس وب سایت www.azaran.com مراجعه و یا با شماره تلفن های زیر تماس حاصل کنید.

8399-021

88660459-021

 

پوشش خاک رنگ های مختلف مواد شوینده های تک
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر