کد خبر: 724900 A

برای داشتن یک تخت خواب ایده آل نیاز است با انواع کالای خواب آشنا شوید در این مطلب به انواع کالای خواب و نکات مهم در خرید آن اشاره خواهد شد.

۱. تشک

از ملزومات یک خواب راحت و آسوده داشتن تشکی متناسب با فیزیک بدن ما می باشد انواع تشک های موجود در بازار شامل فنری فومی لاتکسی و ... است. قبل از خرید تشک کافیست اطلاعاتی در مورد آن کسب نموده و انتخاب مناسب تری را تجربه نمایید.

۲. روتختی

بعد از انتخاب تشک مناسب روتختی آیتم بعدی در خرید کالای خواب محسوب می شود. سرویس روتختی به طور کلی شامل ملحفه تشک، لحاف روتختی و روبالشی می باشد. انتخاب سرویس روتختی نرم و مناسب علاوه بر آرامش خواب شبانه شما یکی از موارد زیبایی منزل و دکوراسیون داخلی خانه به شمار می رود زیرا طرح و رنگ بندی آن جلوه بیشتری را به ارمغان خواهد آورد.

۳. ملحفه روی تشک

با توجه به اینکه تشک های امروزی از ضخامت بیشتری نسبت به قبل برخوردارن نیاز است ملحفه روی تشک متناسب با اندازه و ضخامت تشک باشد. همچنین به دلیل اهمیت زیادی سرویس ملحفه دارد، آن را به‌ صورت جداگانه در این بخش بررسی می‌ کنیم. شاید در نگاه اول سرویس ملحفه از اهمیت بسیار پایینی برخوردار باشد و هیچ‌ گونه توجهی به آن نشود، ولی وقتی به عمق قضیه دقت کنیم و سلامتی خودمان در اولویت قرار بگیرد بیش‌ از پیش به آن اهمیت می‌ دهیم.

الیاف موجود در سرویس ملحفه مورد استفاده، بسیار حائز اهمیت است؛ زیرا الیاف موجود در سرویس ملحفه تأثیر به سزایی بر روی پوست انسان دارد. برای جلوگیری از تعرق بیش‌ از حد بدن و اذیت شدن، باید بافت تاروپود ملحفه‌ ها به‌ گونه‌ ای باشد که هوا آزادانه در میان آن ها حرکت کند. جنس ملحفه‌ ها نیز نباید زبر و برای پوست آزاردهنده باشد.

۴. پتو

قطعا پتو یکی از ملزومات اتاق خواب است طوریکه اتاق خواب بدون روتختی را میتوان تصور کرد اما بدون پتو هرگز. پتوها دارای انواع مختلف از جمله پشمی، دولایه، پنبه ای، ارگانیک و مسافرتی و... میباشند. در انتخاب پتو علاوه بر توجه به رنگ و طرف به الیاف آن دقت ویژه ای داشته باشید. پتوهای پشمی مناسب برای فصل زمستان است. ایافی چون میکروفایبر پلی استر دارای خاصیت ضد حساسیت و ضد آلرژی می باشد که استفاده آن در ساخت پتو بسیار حائز اهمیت است.

۵. لحاف

نوعی روانداز زمستانی از جنس پشم گوسفند و الیاف پنبه است. لحاف نیز همچون دیگر انواع سرویس خواب دسته بندی متنوعی دارد.

۶. روکش لحاف

جنبه تزیینی دارد و برای دوختن روکش خیلی از افراد از دکمه استفاده می کنند. برخی از خانم های خوش سلیقه این محصول را تنها جهت تزیین روتختی خوب بکار می برند.

۷. بالش

بالش خواب دارای طرح بندی ها و رنگ بندی ها متفاوت هست همچین شامل سه اندازه استاندارد متوسط و بزرگ می شود.

۸. کوسن

کوسن نیز نوع دیگر از سرویس خواب محسوب می شد که جنبه تزیینی در منزل و اتاق خواب را دارد. متناسب با اتاق خود می توانید طرح و رنگ دلخواهی را انتخاب نمایید.

۹. بالش مخصوص نشستن

نوعی بالش خاص برای افرادیست که کمردرد داشته و بر روی سطوح صاف و سفت نمی توانند بنشینند.

۱۰. دامن تخت خواب

پارچه تزیینی که حد فاصل تشک و پایه تخت را می پوشاند کاربرد اصلی آن در پوشاندن پایه تخت می باشد و جز کالاهای تزیینی در خرید سرویس خواب محسوب می شود.

گروه بازرگانی سینا نماینده برندهای مطرح ایرانی و خارجی و تولیدکننده أنواع تشک و سرویس خواب می باشد جهت حرید برندهایی همچون تشک رویا و تشک خوشخواب بر روی آن کلیک کنید.

تشک لحاف بالش روتختی ملحفه روی تشک پتو روکش لحاف کوسن بالش مخصوص نشستن دامن تخت خواب
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر