کد خبر: 720389 A

استارتاپی چهار ساله که امروز به جایگاه بی‌رقیب پرفروش‌ترین وبسایت خدمات گردشگری رسیده و به عنوان رتبه یک بلیط سفر بین مردم شناخته شده است. در نتیجه بسیاری از مسافران برای خرید بلیط هواپیما مشهد یا هر شهر دیگری، ابتدا به سراغ علی بابا می‌آیند.

ایلنا؛ در سال‌های اخیر استارتاپ‌های موفقی در کشور فعالیت خود را آغاز کرده‌ و زمینه‌ساز تغییرات بزرگی در فضای کسب و کار کشور بوده‌اند. یکی از 5 استارتاپ بزرگ کشور که خدمات ارزشمندی به جامعه و به ویژه در حوزه گردشگری ارائه کرده است، علی‌بابا است.

استارتاپی چهار ساله که امروز به جایگاه بی‌رقیب پرفروش‌ترین وبسایت خدمات گردشگری رسیده و به عنوان رتبه یک بلیط سفر بین مردم شناخته شده است. در نتیجه بسیاری از مسافران برای خرید بلیط هواپیما مشهد یا هر شهر دیگری، ابتدا به سراغ علی بابا می‌آیند.

تصمیم‌های هوشمندانه و دقیق و در کنار آن تعهد به مشتریان، بدون شک از جمله دلایل موفقیت این استارتاپ بوده‌اند.

نمونه‌ای از اقدامات مشتری‌مدارانه علی‌بابا از ابتدای فعالیت خود، تاسیس واحد مرکز تماس و سعی در خدمت‌رسانی به مسافران و جلب رضایت حداکثری آن‌هاست. واحدی که امروز در حدود نیمی از جمعیت پرسنل این شرکت را به خود اختصاص داده است.

امروز علی‌بابا بزرگ‌ترین و مجهزترین واحد خدمات مشتریان کشور را در حوزه گردشگری در اختیار دارد و بیش از 250 نفر نیروی متخصص تمام وقت به صورت 24ساعته و 7 روز هفته پاسخگوی سوالات مسافران هستند. مرکز تماسی در حدود 2 هزار متر مربع که به جدیدترین تجهیزات صوتی و فنی برای پشتیبانی و خدمت‌رسانی به مشتریان تجهیز شده است. این تیم بزرگ، شبانه‌روزی تلاش خود را می‌کند که مسوولانه و متعهدانه پاسخگوی سوالات مشتریان باشد.

شاید در نگاه اول مجهز بودن یک مرکز تماس به چشم نیاید، اما حتی کیفیت صدا و عدم شنیده شدن صداهای محیط در تماس تلفنی مسافر با این مرکز، تاثیر به سزایی در میزان رضایت مشتری دارد.

نگاه ویژه علی‌بابا به حوزه منابع انسانی هم موضوعی ا‌ست که نمی‌توان از آن چشم‌پوشی کرد. در حال حاضر بیش از 500 نفر نیروی متخصص تمام وقت در علی‌بابا مشغول به کار هستند. پرسنلی که عمدتا فارغ‌التحصیل برترین دانشگاه‌های کشور هستند و کارآفرینی برای این تعداد نیروی نخبه و فراهم کردن شرایط ایده‌آل کار که به جلوگیری از خروج آن‌ها از کشور منجر شده است، موضوعی ارزشمند در مورد علی‌باباست.

این‌ها از جمله دلایل موفقیت‌های چشمگیر و بزرگ علی‌بابا هستند، موفقیت‌هایی که منجر به فاصله گرفتن بیشتر هر روزه از رقبا و کسب جایگاه رتبه یک بلیط سفر شده است. بدون شک نمی‌توان تاثیر علی‌بابا بر توسعه اکوسیستم استارتاپی و همینطور گردشگری ایران را نادیده گرفت.

اگر شما هم قصد سفر به شهر یا کشورهای مختلف را دارید، برای خرید بلیط هواپیما تهران_مشهد، یا هر مقصد داخلی و خارجی دیگری به علی بابا مراجعه کنید و از خدمات شایسته برخوردار شوید.

ایران جامعه کسب و کار گردشگری مشهد
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر