کد خبر: 720172 A

در کلینیک دندانپزشکی ایمپلنت و زیبایی دکتر سجودی، کاشت ایمپلنت دندان با لیزر، لمینت، جراحی لثه با لیزر، جرم‌گیری دندان و بازسازی استخوان انجام می‌شود. باورهای غلطی در دندانپزشکی وجود دارد که ذهن همگان را به نایج اشتباهی سوق می دهد. مثلا دندانپزشکی رایگان ، دندانپزشکی بسیار ارزان، همه کلینیک ها ی دندانپزشکی بهترین خدمات را ارائه می دهند و یا حتی کاشت دندان بدون ایمپلنت!!!!! در این مقاله سعی داریم در مورد این مطالب توضیحات مختصری را ارائه دهیم، و در انتها در مورد دندانپزشکی با لیزر  صحبت خواهیم کرد، با ما همراه باشید.

banner8

 

خدمات دندانپزشکی مجانی

کلینیک دندانپزشکی در ایران برای عموم مردم مورد توجه هستند. یک علت آن، این است که برخی از بیماران در طول روز به علت مشغله کاری، فرصت کافی برای انجام کارهای دندانپزشکی را ندارند. بنابراین می توانند به کلینیک دندانپزشکی مراجعه کنند که در ساعات بیشتری حضور دارند و آخر هفته و روزهای تعطیل نیز کلینیک دندانپزشکی باز می باشد. علت دیگر این است که بیمار مراجعه کننده به دندانپزشکی ممکن است، درمان های مختلفی نیاز داشته باشد.

همچنین ممکن است تیم های مختلف درمانی اعم از متخصص ایمپلنت، متخصص پریودونتیکس، متخصص درمان ریشه (اندو) برای بیمار مراجعه کننده نیاز باشد. به همین دلیل بهتر این است که بیمار محترم، کارهای درمانی خود را در کلینیک دندانپزشکی انجام دهد تصور این مورد که خدمات دندانپزشکی به صورت رایگان و مجانی انجام شود، تصور اشتباهی هست. در واقع ما خدمات دندانپزشکی مجانی یا رایگان نداریم. ولی در اکثر کلینیک های دندانپزشکی چکاب ها و پیگیری های بعد از درمان و جراحی کاملا به صورت رایگان صورت می پذیرد.

post pic2

 

دندانپزشکی با هزینه مناسب

رشته ی دندانپزشکی دارای شاخه های متعددی می باشد که هر کدام دنیایی متفاوت دارند و هر کدام دارای خدمات خود می باشند. در کشور ما تعداد کلینیک های خصوصی بسیار شده است و آن هم به دلیل اینکه خیلی از دندانپزشکان نمی توانند در بیمارستان های دولتی مشغول به کار شوند و یا نمی خواهند بنابراین به زدن مطب شخصی و یا کلینیک دندانپزشکی می پردازند که یک مطب و کلینیک دندانپزشکی در ساعات مشخصی باز می باشد که معمولاً اگر دندانپزشک در جایی دیگر مشغول به کار باشد نمی تواند صبح ها به کلینیک مراجعه کرده و بنابراین بعدازظهر ها تا شب به مداوای بیماران خود می پردازند.

ونیر کردن و جرم گیری و ایمپلنت و کاشت دندان های دایم و متحرک و کامپوزیت و ارتودنسی و جراحی لثه و طرح های لبخند های متنوع، کشیدن دندان، به خصوص دندان عقل و لمینت دندان و.... انجام می گیرد. برای اصلاح لبخند ها و ایجاد لبخند زیبا یکی از وظایف دندانپزشک زیبایی می باشد که باید با دقت بالایی هر کدام انجام گیرد. متأسفانه هزینه های دندانپزشکی در ایران بسیار سر سام آور است و این خود باعث شده عده ی زیادی نتوانند به مراکز درمانی مراجعه کنند و برای سلامتی خود هزینه ای به این زیادی صرف کنند. همه ی موارد گفته شده مستلزم یک سری مواد اولیه، تجهیزات و دانش و تخصص بالایی می باشند که با یک جمع بندی ساده هزینه قابل توجهی را شامل می شوند. در واقع برای انجام این مراحل به صورت صحیح این عوامل باید در کنار هم جمع شوند، بنابراین این عنوان که خدمات دندانپزشکی بسیار ارزان و با کیفیت در واقع شامل وضعیت تناقض گونه ای می شود، که با اندکی تامل می شود دریافت که بیشتر جنبه تبلیغاتی دارد تا علمی و اصولی.

 

post pic5

 

دندانپزشکی خوب در تهران

در کلینیک های مجهز می توان هر مشکلی که برای دندان خود به وجود آمده را برطرف نمود و کشور را از این بابت مستغنی کرد و فهمید که داشتن مهارت و تجربه و داشتن پزشکان و دندانپزشکان حرفه ای نیاز هر کشوری می باشد. مراکز خدمات درمانی باید سعی کنند که برای تمام نیاز های مشتری و بیماران به گونه ای عمل کنند تا کار و خدمات خوب و کامل را به آنها عرضه دارد.

بسیاری از بیماران از دندانپزشکی واهمه دارند و این ترس مربوط به سن و گروه خاصی نیست. در واقع بیمار چه مرد باشد و چه زن، پیر باشد یا جوان، چه بزرگسال باشد و چه کودک اندکی از محیط دندانپزشکی می ترسد و از مراجعه به دندانپزشکی واهمه دارد. خصوصا اینکه خاطره ای ناخوشایند از دندانپزشک یا محیط دندانپزشکی داشته باشند. در کنار این ترس باور غلط دیگری که وجود دارد این است که هر کلینیکی با هر شرایطی می تواند از پس کار برآید و به طور عامیانه اینکه می شود به آن اعتماد کرد. انجام خدمات دندانپزشکی باید با کیفیت عالی و تجهیزات به روز و با برخورد عالی دندانپزشک و منشی و دستیاران آنها انجام شود تا تجربه ای بسیار خوب در ذهن بیمار نقش ببندد و آنها برای مراجعات مجدد و نیز معرفی آن تیم حرفه ای و مجرب به دوستان و آشنایان خود تمایل زیادی داشته باشند. سابقه خود دندانپزشک نیز بسیار مهم می باشد، که تجربه کافی را برای انجام جراحی ها داشته باشد. دوره های متناسب آموزشی را گذرانده باشد و همچنین از طریق مشورت با دیگر بیماران آن کلینیک یا به طور مستقیم یا مشاهده فیلم های رضایتمندی آنها می شود اطلاعات مناسبی را در مورد کلینیک دندانپزشکی و دکتر دندانپزشک به دست آورد.

کاشت دندان بدون جراحی با تکنولوژی جدید

بی مقدمه به سراغ باور غلط بعدی می رویم. کاشت دندان بدون ایمپلنت! در واقع این جمله از پایه اشتباه است زیرا اگر قرار است که دندانی کاشته شود و جایگزین دندان اصلی ما گردد فقط و فقط با ایمپلنت هست که این امر میسر می گردد. مسئله ی دیگری که در اینجا قابل ذکر است روشهای جراحی ایمپلنت هست که دندانپزشکان برای درمان استفاده می کنند. روش بسیار جذابی که وجود دارد روش ایمپلنت دندان بدون جراحی می باشد که به اصطلاح به روش پانچی یا flapless نیز معروف می باشد که در این روش بدون جراحی و خونریزی ایمپلنت در دهان بیمار قرار داده می شود.

دندانپزشکی با لیزر در تهران

جراحی ایمپلنت با لیزر گزینه بهتر و با آسیب کمتر به بافت نرم و سخت در دندانپزشکی ایمپلنت ایفا می کند.استفاده از لیزر در جراحی ایمپلنت سبب می شود، محل جراحی با حداقل آسیب به بافت نرم و سخت، آماده شود .در واقع ما جراحی آتروماتیک و بدون آسیب در جراحی ایمپلنت با لیزر خواهیم داشت.

در جراحی ایمپلنت با لیزر، ما قادر خواهیم بود فقط بافتهایی را که نیاز داریم، برداریم و به بافتهای سالم اطراف، آسیبی وارد نمی کنیم. برداشت بافت نرم و سخت با حداقل آسیب خواهد بود. دقت انجام جراحی در این روش بسیار افزایش دارد و خونریزی مانند روش جراحی با تیغ، نخواهیم داشت. چند سالی هست که این روش درمانی ایمپلنت در کشور عزیزمان ایران انجام می گردد. و دندانپزشکان در سراسر جهان برای تسریع در روند بهبود زخم از لیزر استفاده می کنند. همچنین قطعات ایمپلنت دیگری نیز وجود دارند که با تکنولوژی لیزر ساخته شده و نسبت به ایمپلنت های معمولی کارایی بسیار بهتری دارند. در شهر تهران نیز بعضی از دندانپزشکان مطرح از این روش برای جراحی ایمپلنت خود استفاده می کنند.

post-pic4

قیمت دندانپزشکی با لیزر در تهران

اولین مرحله در جراحی ایمپلنت آماده سازی مکان جراحی است. برای جلوگیری از آلودگی محل جراحی، متخصص ایمپلنت می تواند انواعی از دهان شویه های ضدمیکروبی را استفاده کند. با این حال حذف آلودگی به کمک دهان شویه نسبی است، چرا که اولا طیف باکتری های دهان بسیار متنوع است و دهان شویه بر همه ی آنها تاثیر ندارد. ثانیة حذف ناحیه ای که با بزاق در طول جراحی آلوده شود عملا ممکن نمی باشد.

لیزر یک راه حل مناسب برای حل این مشکل است. تمام لیزرها لز بین برنده و کشنده باکتری هستند. می توان در عرض چند ثانیه ناحیه ی جراحی را اکسپوز کرد( کنار زد) این اثر عمیق است و ناحیه ایمپلنت استریل می شود.لیزرهای دیود Diode اگر در تماس فیزیکی با سطح قرار گیرند، می توانند منجر به حذف آلودگی شوند .البته این کار آرام و ظریف است و در صورت بزرگ بودن ناحیه قراردهی ایمپلنت در استخوان، نیازمند صرف زمان زیادی است که باید با دقت و حوصله این کار انجام شود. در کلینیک های دندانپزشکی حرفه ای تفاوت چندانی از لحاظ قیمت بین دندانپزشکی با لیزر و بدون لیزر وجود ندارد. در واقع اگر بخواهیم واضح تر توضیح دهیم روش دندانپزشکی لیزر در این کلینیک ها به طور کامل جایگزین روش سنتی گردیده است و همه می توانند با شناسایی این کلینیک ها از خدمات دندانپزشکی با لیزر با تجهیزات مجهز و با همان قیمت دندانپزشکی در کنار اطمینان و سرعت بهبود بالاتر استفاده نمایند.

 

 

 

 

حجم ویدئو: 4.01M | زمان ویدئو: 00:03:19
ایران جهان درمان زیبایی مراکز درمانی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر