کد خبر: 718530 A

اروپای سبز توجه گردشگران زیادی را از نقاط مختلف دنیا به خود جلب می کند. این قاره رنگارنگ به علت برخورداری از فرهنگ، هنر و تاریخ غنی، پتانسیل بسیاری برای گردشگری دارا می باشد. این تنوع بی نظیر باعث شده است که این قاره در تمام فصول سال پذیرای بازدیدکنندگانی باشد که به دنبال یک بسته کامل از سرگرمی ها و جاذبه های گردشگری می گردند.

به گزارش واحد بازرگانی ایلنا، در تور اروپا با ما همراه شوید تا سه جاذبه مهم این قاره زیبا را که شاید کمتر در مورد آن شنیده اید به شما معرفی کنیم.

آکروپلیس

آکروپلیس به عنوان یکی از بزرگترین آثار هنری و معماری یونان باستان شناخته می شود. این مجموعه با وسعت حدود ۱۱۷ هکتار نمادی از تمدن دوران گذشته است. این قلعه باستانی در شهر آتن قرار دارد و بر روی یک تپه بنا شده است. آکروپلیس از چند بخش تشکیل گردیده که معبد باستانی پارتنون یکی از زیباترین و شگفت انگیزترین آنهاست. نام این مجموعه تاریخی ریشه ای یونانی دارد و به معنی شهر بلند مرتبه یا بلندترین نقطه شهر می باشد. در آتن، آکروپلیس های زیادی ساخته شده اند که هنوز هم پا برجا هستند ولی این آکروپلیس، گیرایی و جذابیت منحصر به فردی دارد که موجب شده همگان اینجا را به عنوان آکروپلیس بشناسند. قدمت این مجموعه باستانی به قرن پنجم قبل از میلاد مسیح می رسد. آثاری مانند معبد آتنا نایک و پروپالایا نیز در این زمان ساخته شده اند. در سال ۱۶۸۷ هنگامی که عثمانی ها به یونان حمله کردند بیشتر قسمت های این مجموعه از جمله پارتنون آسیب جدی دید و تخریب شد. آکروپلیس به عنوان یک میراث جهانی بوسیله یونسکو ثبت شده است و نماد برجسته ای از یونان باستان است.

09

قصر باکینگهام

قصر باکینگهام در شهر لندن قرار دارد و محل اقامت خانواده سلطنتی بریتانیا می باشد. این کاخ سلطنتی در بخش وستمینستر ساخته شده و بیشتر اوقات از آن برای برگزاری مهمانی های سلطنتی استفاده می گردد. هر ساله هنگام فصل تابستان دروازه های این قصر دیدنی به روی عموم باز می شود و گردشگران می توانند از این کاخ باشکوه دیدن کنند. قصر باکینگهام یکی از مراکز اصلی برگزاری رویدادها و مراسم های ملی مهم در انگلستان است. بنای اصلی این مجموعه، یک خانه مجلل بوده که برای دوک باکینگهام در سال ۱۷۰۹ بنا شده است. شاه جرج سوم، شصت سال بعد این خانه را به تصرف خود در آورد و برای ملکه شارلوت خانه ای در آن ساخت که امروزه به خانه ملکه مشهور می باشد. در زمان سلطنت ملکه ویکتوریا یعنی در سال ۱۸۳۷ این قصر گسترش یافت و بناها و ساختمان های جدید همراه با تزئینات خیره کننده و با شکوه به آن اضافه شد. از آن تاریخ به بعد این قصر مجلل به محل اقامت خاندان سلطنتی انگلستان تبدیل گردید. قصر باکینگهام با وسعت ۷۷ هزار متر مربع، ۷۷۵ اتاق دارد که شامل ۵۲ اتاق خواب سلطنتی و مهمان، ۱۹ اتاق برای تشریفات، ۹۲ دفتر کار، ۱۸۸ اتاق اداری و … می باشد.

کلیسای ساگرادا فامیلیا

ساگرادا فامیلیا نام یک کلیسای عظیم در شهر بارسلونای اسپانیا ست. این کلیسا که در زمینی به مساحت ۱۲۸۰۰ متر مربع بنا شده، یکی از شاهکارهای معماری قرن بیستم به شمار می آید. ساخت این کلیسا از سال ۱۸۸۲ آغاز شد و تاکنون تمام نشده است. کارشناسان سال ۲۰۲۳ را به عنوان سال تکمیل این بنای شکوهمند تخمین زده اند. آنتونی گائودی هنرمند اسپانیایی، طراح و معمار اصلی این کلیسا بود که برای طراحی این مجموعه از معماری گوتیک الهام گرفت. این معمار با خلاقیت خود توانست این سبک معماری را ارتقا دهد و سبک تازه ای را در ساخت کلیسای ساگرادا فامیلیا پیاده سازی کند. ساگرادا فامیلیا ترکیبی از طرح ها، رنگ ها و حجم های مختلف و متنوع است و گائودی با الهام از نمادهای طبیعی قسمت های مختلف آن را طراحی کرد. در تور اروپا این کلیسای بزرگ سه بخش اصلی دارد و از ۱۸ برج تشکیل شده است را بازدید نمائید این سه بخش، روایتگر سه دوره مهم از زندگی حضرت مسیح هستند. در هر سال حدود ۳ میلیون نفر از ساگرادا فامیلیا بازدید می کنند که بودجه تکمیل کلیسا از فروش بلیط ورودی تامین می گردد. امیدوارم در تور اروپا توریاب این فرصت نصیب شما شود. و با یک برنامه ریزی دقیق از  تور لحظه آخری اروپا از این جاذبه ها بازدید نمائید

تور اروپا فرصتی برای آشنایی با طیف گسترده و متنوعی از فرهنگ، هنر و تاریخ است. بازدید از اروپا محدود به زمان خاصی نیست و می توان در هر فصل از سال رهسپار این قاره سرسبز شد. با خرید تور لحظه آخری ، بهترین امکانات و خدمات را با پرداخت کمترین هزینه دریافت کنید.

 

جاذبه های گردشگری گردشگری نوروز اروپا هنر
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر