کد خبر: 717520 A

یکی از مسائل بدیهی و آشکاری که اغلب علوم انسانی با آن سروکار دارند، عدم قطعیت و وجود احتمال است که این مسأله در بازارهای مالی نمایان تر و مشهودتر است.

 در ادبیات مالی و سرمایه گذاری رابطه ریسک و بازده به این صورت بیان می شود که: “ریسک و بازدهی یک سرمایه گذاری رابطه مستقیم با یکدیگر دارند و به منظور دستیابی به بازده های بالاتر، می بایست ریسک های بالاتر را نیز پذیرفت.”

یکی از مسائل بدیهی و آشکاری که اغلب علوم انسانی با آن سروکار دارند، عدم قطعیت و وجود احتمال است که این مسأله در بازارهای مالی نمایان تر و مشهودتر است.

یکی از باورهای اشتباهی که درمیان مردم رواج یافته، وجود سود تضمین شده است که برخی از سودها و بهره ها نظیر سود سپرده بانکی، سود اوراق خزانه دولتی و اوراق و ابزارهایی از این دست را تضمین شده تلقی می کنند. در صورتی که در واقع این چنین نیست و هیچ سودی تضمین شده نیست. ولی به این دلیل که احتمال نکول و عدم تحقق و پرداخت این سودها پایین است، از آن ها به عنوان سود تضمین شده یا بدون ریسک نام برده می شود.

با توجه به رابطه مستقیم ریسک و بازده، ابزارهای بدون ریسک می بایست پایین ترین نرخ های بازدهی را داشته باشند که در اغلب کشورها و بازارها این قاعده برقرار است،  بنابراین فردی که سود تضمین شده را جستجو می کند قاعدتاً با پایین ترین نرخ های بازدهی روبرو خواهد شد.

 با در نظر گرفتن نرخ تورم 34.9 درصدی در آبان 97 که توسط مرکز آمار ایران اعلام گردیده است:

واگذاری سرمایه در مقابل تضمین سند ملکی که درمقابل 60 درصد بازده سالانه صورت می گیرد جدای از مصائبی که شما در صورت عدم پرداخت اصل و سود سرمایه تان از طرف سرمایه پذیر خواهید داشت با در نظرگرفتن نرخ تورم بیان گردیده، بازدهی تنها برابر با 25.1 درصد در انتهای سال برای شما خواهد داشت.

سپرده گذاری در بانک با سود سالانه 15 درصد نه تنها عایدی برای شما ندارد بلکه  19.9 درصد نیز از ارزش کل سپرده شما کسر می نماید.

سرمایه گذاری در بازارهای ارز، طلا و سکه، بورس و بازار سرمایه و مسکن نیز بدلیل نوسانات و التهابات اخیر در بازار ارز ، وجود ریسک نگهداری طلای فیزیکی و اهرم بالای قراردادهای آتی طلا ، عدم شفافیت در بازار سرمایه و نیازمندی به سرمایه اولیه نسبتاً زیاد در بازار مسکن و افزایش قیمت‌ها که باعث پایین آمدن قدرت خرید مسکن به میزان 64 درصد نسبت به ماه مشابه سال قبل گردیده آنها را به گزینه مناسبی جهت سرمایه گذاری تبدیل نمی کند.

حال اگر به دنبال راه اندازی کسب و کاری با مزایای :

نقد بودن کسب وکار نسبت به سایر کسب و کارها

جذابیت : با توجه به بازار هدف این کسب و کار که بیشتر با نسل جوان درگیر می باشد و زیبایی های منحصر به فرد این فعالیت، به سادگی نمی توان از کنار آن گذشت.

حاشیه سود مناسب

قابلیت توسعه و گسترش : بحث برندینگ که به تازگی سود سرشاری نصیب صاحبان این کسب و کار نموده است.

می باشید پیشنهاد ما سرمایه گذاری در رستورانی است با مفهوم (Concept) جدید با بازده سالانه حداقل 70 درصد که تاکنون در ایران و کشورهای دیگر اجرا نشده است.

هزینه های راه اندازی این رستوران 1 میلیارد تومان می باشد.

بر طبق طرح پایلوت 600 میلیون تومان هزینه های عملیاتی ، مبلغ اجاره و هزینه کالاهای فروخته شده (COGS) و 400 میلیون تومان پول پیش جهت محل رستوران در نظر گرفته شده است.

قرارداد رهن مغازه رستوران بنام سرمایه گذار منعقد و خرید تجهیزات نیز بنام سرمایه گذار انجام خواهد پذیرفت.

ارائه طرح توجیهی پس از ارائه نامه تمکن مالی بانکی توسط سرمایه گذار و توافقات صورت می پذیرد.

تضمین ما چک، سفته و یا سند ملکی نیست بلکه تدوین طرح توجیحی بر مبنای دانش روز صنعت رستوران و با محوریت نوآوری و استفاده از ایده های نو در کلیه قسمتهای این رستوران اعم از منو، دکور، تجهیزات سالن پذیرایی، تم ها و همچنین تعهد به اجرا ، سازماندهی و دستیابی به سودآوری مورد نظر از آغاز تا انتها می باشد.

 

اگر کارآفرین می باشید و مطالب بالا مورد پذیرش شماست با ما تماس بگیرید.

 

اطلاعات تماس:  

موبایل:    09352576870

پست الکترونیک:  h_sh_2027@yahoo.com

 

 

پول سرمایه گذاری موبایل طلا و سکه سود سپرده
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر