کد خبر: 717112 A

شاید چند سال پیش عجیب بود اگر می‌شنیدیم می‌توانیم برخی از محصولاتی که مصرفی هستند و دیگر قابل پس دادن به فروشنده نیستند را اقساطی هم بخریم. امروزه با روش های جدیدی از وثیقه طلا گرفته تا چک و سفته و ... این امر امکانپذیر شده است. بله، دیگه میتوانید بدون استرس و فقط با نیم نگاهی به پس انداز و یا میزان درآمد ماهیانه خود اقدام به خرید محصولاتی مصرفی و برنگشتنی مانند تورهای مسافرتی یا خدمات دندانپزشکی کنید.

اما سوال این است که آیا میتوان با تلفیقی از این مدل های کاری و شرایط مطلوبی که به واسطه کاهش ارزش پول ما در حوزه توریسم سلامت و افزایش ورود مسافران نیازمند از کشورهای همسایه ایجاد شده است این بخش را رونق داد یا خیر؟

همانطور که میدانید طی چند سال اخیر از کشورهای اطراف و مخصوصا اعراب حاشیه خلیج فارس برای انجام عمل های زیبایی دندانپزشکی وارد کشور ما میشوند که جذب و مدیریت و انجام امور آنها نیاز به هماهنگی و مجوزهای خاص دارد. از جمله آنکه باید طبق نظر سازمان میراث فرهنگی کشور، از یک سو شرکت های گردشگری و از سوی دیگر بیمارستان ها و مراکز درمانی باید دخیل باشند و مجوزهای لازم باید از سازمان گردشگری اخذ شود. مجموعه ای از دو شرکت در غرب تهران این ایده را بسط خواهد داد. شرکت گردشگری ایران دهکده و کلینیک دندانپزشکی سیب سفید به طور همزمان مجوزهای لازم برای این کار را دارند و در آینده ای نزدیک به این امر خواهند پرداخت. تخصص ایران دهکده در تورهای کیش و مشهد که از شهرهای پربازدید همسایگان ایران است از یک سو و تخصص در انجام عمل های زیبایی مانند بلیچینگ و کامپوزیت و ارتودنسی و ... و البته کاهش ارزش پول ایران طی چند سال اخیر از سوی دیگر، فضایی بسیار مطلوب برای این مسافران بیمار و یا بهتر است بگیم برای درآمدزایی از توریست سلامت را فراهم کرده است. این دو شرکت همینطور میتوانند با داشتن پلتفرمی برای ضمانت، این کار را با سیستم اقساطی خود ترکیب کرده و برای مسافران خارج از کشور هم اقساطی خدمات دندانپزشکی را انجام دهند.

بهتر است جزئی تر صحبت کنیم در این زمینه ها. اگر توریست ها به دنبال کلینیک دندانپزشکی در غرب تهران باشند، این مجموعه بهترین متخصصان ارتودنسی، کامپوزیت دندان، لمینت دندان و سفید کردن دندان را در اختیار دارد و تنها دندانپزشکی اقساطی این منطقه است. این تا به اینجای کار. گردشگری ایران دهکده نیز در تورهای داخلی تخصص دارد و معمولا مسافران اصلی آن را مسافران کیش تشکیل میدهند.

چرا کیش؟ اگرچه جاهای دیدنی کیش مفصل تر از آن است که در اینجا مورد بحث باشد اما تجربه مسافران همین مجموعه و توریست هایی که از کشورهای همسایه جذب کرده اند بیانگر این است که مسافران ورودی به این جزیره علاقه مند هستند و جاده جهان، غواصی و پاراسل و دوچرخه سواری از تفریحات پرطرفدار آنهاست. بهترین رستوران های کیش نیز از این توریست ها بی بهره نبوده و سعی کردند با انواع غذاهای دریایی و بعضا لبنانی و یا عربی رضایت آنها را فراهم کنند. رستوران های کیش با شهرهای دیگر ایران متفاوت است، آن هم از این جهت که به دو دسته رستوران های موزیکال و غیر موزیکال تقسیم میشوند. در رستوران های موزیکال قیمت غذاها بالاتر است و همراه با موسیقی زنده به شکل کنسرت می باشند. نظرات مسافران در مورد بهترین رستوران های کیش را میتوانید در سایت این شرکت ببینید اما خلاصه آن پرطرفدار بودن رستوران های فودلند کیش، هشتک و البته رستوران قصر سفید برای توریست های عرب زبان می باشد. هتل های کیش متاسفانه از هتل های مشهد پایین تر هستند هم از لحاظ کیفیت و هم از لحلظ تعداد و تنوع. توریست های سلامت معمولا تهران و یا مشهد را برای عمل های زیبایی و کیش را برای تفریح انتخاب میکنند. بهترین هتل های کیش از نظر مسافران را میتوانید در سایت ایران دهکده مطالعه نمایید. اما خلاصه آن این است که در 3 ستاره ها پارسیان و جام جم و سارا و در 4 ستاره ها آریان و فلامینگو و مریم و در 5 ستاره ها مارینا و داریوش و کوروش از بهترین هتل ها هستند.

و اما بعد از تفریح و زیارت معمولا توریست ها به دنبال انجام اعمال زیبایسازی دندان های خود در شهر تهران هستند.

Untitled-3

زیباسازی دندان ها و یا بهتر است از طرح اصلاح لبخند بگوییم گاهی اوقات شامل بخش های متفاوتی است که خروجی آن زیبا کردن لبخند و افزایش اعتماد به نفس مراجعین است که برای توریست های کشورهای حاشیه خلیج فارس بسایر کم هزینه است.

سفید کردن دندان

یکی از این اقدامات این توریست های سلامت سفیدکردن یا بلیچینگ دندان است که یا به روش بلیچینگ در منزل است یا به روش بلیچینگ در مطب است. معمولا در مطب سریع تر جواب میدهد ولی در منزل هم باید ادامه داد تا به نتیجه مطلوب برسید. البته معمولا این توریست ها با زردی دندان مواجه میشوند و بعد مراجعه میکنند که این زردی هم عللی همچون افزایش سن و عوامل ژنتیکی و استعمال دخانیات دارد. در این صورت سفید کردن دندان چهره آنها را از این رو به آن رو می کند و شادمان از ایران برمیگردند.

کامپوزیت دندان

کامپوزیت دندان زیر مجموعه لمینت دندان است که لمینت کامپوزیتی است و نوع دیگر لمینت، لمینت سرامیکی است.

هر دوی این لمینت ها چه کامپوزیتی و چه سرامیکی پرطرفدار و تقاضای آنها روز افزون است. این تقاضای بالا و تب فراگیری که نه فقط خانم ها بلکه آقایان را نیز درگیر کرده است بی دلیل نیست. شاید بتوان گفت لمینت کامپوزیتی و یا سرامیکی تاثیر زیاد و ماندگاری بالای روی زیبایی دندان ها دارند. بدانید که کامپوزیت دندان با روکش هایی که بعد از عصب کشی دندان گذاشته میشود متفاوت است و دندان های شما اصلا تراشیده نمیشود و این خود مزیت بزرگ آن است. به عبارتی مانند کاشی و سرامیک های جدید که روی کاشی های قبلی چسبانده شده، لمینت دندان نیز روی همون دندان چسبانده میشوند.

تفاوت این دو روش لمینت دندان

تفاوت لمینت کامپوزیتی و سرامیکی در ماندگاری و زیبایی و واقعی تر بودن آنهاست که از این لحاظ ا سرامیکی بهتر است ولی به دلیل هزینه بالاتر معمولا افراد از کامپوزیتی استقبال می کنند. بعد از حدود 6 تا 10 سال باید برای لمینت کردن مجدد دندان ها مراجعه نمایید.

ارتودنسی

ارتودنسی شاید نیازی به معرفی نداشته باشد ولی جالب است بدانید که امروزه روش های جدید از ارتودنسی ارائه شده است و همه این روش ها در ایران قابل اجراست و توریست سلامت هم میتواند پیشرفته تر از کشورهای خودشان این دمات را دریافت کنند. روشهایی برای پوشاندن برخی معایب و سختی هایی که قبلا آزاردهنده بود. مثلا ارتودنسی سرامیکی همانند ارتودنسی فلزی براکت هایی دارد ولی جنس آنها از سرامیک یا کامپوزیت است و مهم تر آنکه همرنگ دندان هستند تا در دورانی که در دهان جا خوش میکنند خیلی به چشم نیایند و مشکلی برای زیبایی نباشند. بریس های سرامیکی تمام مشکلات دهان و فک را پوشش میدهند. البته معایبی هم نسبت به فلزی ها دارند. به عبارتی براکت های سرامیکی از فلزی هم گران تر تمام خواهد شد و هم احتمال شکستگی شان بالاتر است. در پیشرفتی دیگر ارتودنسی لینگوال را داریم. امروزه از ارتودنسی لینگوال هم استقبال زیادی می شود. ارتودنسی لینگوال ارتودنسی نهفته یا پنهان است که در حقیقت براکت ها به پشت دندان ها میچسبند و نه جلوی آن ها.  البته مزیت دیگری هم دارد و آن این است که اگر حال و حوصله رعایت بهداشت در طول درمان را ندارید در این حالت تغییر رنگ و کثیفی ها در پشت دندان اتفاق می افتد و دیده نمیشود. هزینه این ارتودنسی بالاتر از ارتودنسی های فلزی یا سرامیکی است و البته این فرصتی است برای پزشکان ایران که بتوانند خدمات گران تر خود را برای توریست های سلامت انجام دهند تا رونقی باشد بر درآمد و تجربه آنها.

در پایان میتوان گفت این ترکیب و این مدل کسب و کار بهترین فرصت برای درآمدزایی از گردشگری و دندانپزشکی در این اوضاع بد اقتصادی است.

استرس چک درآمد سلامت پس انداز
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر