کد خبر: 716331 A

دستگاه های ماکروفر به یکی از اجزای اصلی هر آشپزخانه تبدیل شده است.از مزایا آن می توان به صرفه جویی در وقت، سرعت در پخت و پز غذا، از بین نرفتن خاصیت مواد غذایی در هنگام پخت و استفاده از برق به جای گاز اشاره کرد.

مایکروفرها ظاهر ساده ای دارند ولی در ساختار درون، پیچیدگی هایی دارند و زمانی که دچار مشکل می شوند به علت خطرات ناشی از دستگاه، بنابراین تعمیر و عیب یابی ماکروفر حتما باید به دست تکنسین های متخصص انجام شود. شرکت آریابهکار متخصص در تعمیر ماکروفر در این مقاله به عیب یابی ماکروفر های پر کاربرد بازار می پردازد.

 

001

 

رفع مشکل گرم نکردن دستگاه در تعمیر ماکروفر سامسونگ

احتمالا برای شما این مشکل پیش آماده باشد که وقتی غذا را در داخل مایکروفر قرار می دهید و دستگاه را روشن می کنید بعد از اتمام زمانی که برای پخت تنظیم می کنید، غذا بخوبی گرم نشده و یا اصلا گرم نمی شود.این مشکل دلایل زیادی می تواند داشته که در تعمیر ماکروفر سامسونگ توسط تکنسین ها بر طرف می شود.

نکاتی که در زیر آورده شده است تنها بدست تعمیرکار ماکروفر متخصص سامسونگ باید بررسی و برطرف شود و به دلیل ولتاژ بالایی که در خازن های دستگاه دخیره می شود، احتمال خطر برق گرفتگی وجود دارد. توصیه اکید داریم به هیچ عنوان خودتان دست به عیب یابی ماکروفر سامسونگ خود نزنید.

●مگنترون ماکروفر

درست عمل نکردن مگنترون و سوختن آن یکی از دلایل در عیب یابی ماکروفر سامسونگی است که گرم نمی کند.

●مشکل در سوئیچ درب

در مایکروفر های سامسونگ تعدادی سوئیچ تعبیه شده است تا در هنگام بسته شدن درب دستگاه از درست چفت شدن درب آن اطمینان حاصل شود.در صورتی که این سوئیچ ها دچار مشکل شود برق به خوبی به دستگاه نمی رسد.

 ●خرابی دیود

وظیفه دیود ایجاد ولتاژ بالا برای راه انداختن مگنترون است.در صورتی که دیود سوخته باشد، قطعه مگنترون قادر نخواهد بود تا امواجی با قدرت ایجاد کند تا غذا را گرم شود.

 

●ترموسوئیچ

زمانی گرمای ماکروفر بالاتر از حد مشخصی شود ترموسوئیچ برق را قطع می کند. زمانی که در این قطعه اختلال ایجاد شود در زمان مناسب عمل نمی کند.

 

● خرابی برد

آخرین قسمتی که در عیب یابی ماکروفر برای برطرف کردن این مشکل باید بررسی شود خرابی در برد ماکروفر سامسونگ است.

0022

 

بررسی علل روشن نشدن دستگاه در تعمیر ماکروفر ال جی

یکی از مواردی که تکنسین ها در تعمیر مایکروفر ال جی با آن مواجه می شوند، روشن نشدن ماکروویو می باشد. روشن نشدن ماکروفر دلایل زیادی می تواند داشته باشد که در زیر به متداول تربن آن ها اشاره میکنیم.

همانطور که در بالا گفته شد نکات تعمیراتی که در زیر آورده می شود تنها حالت یه مقاله آموزشی داشته و عیب یابی ماکروفر باید توسط تعمیرکاران متخصص مایکروفر انجام گیرد.

 

●سوییچ درب

یکی از مواردی که در عیب یابی ماکروفر ال جی که روشن نمی گردد در نظر گرفته می شود این قطعه است. در صورتی که درب ماکروفر به درستی بسته نشود، مکانزیم سوییچ درب ماکروفر به شکلی عمل می کند تا برق به دستگاه نرسیده و ماکروویو روشن نشود.

● فیوز

وظیفه فیوز، حفاظت از قطعات داخلی دستگاه در برابر نوسانات برقی می باشد. اگر فیوز قطع و یا سوخته باشد، مایکروفر ال جی روشن نمی شود.

 

● فیوز حرارتی

زمانی گرمای ماکروفر ال جی بالاتر از حد مجاز باشد، فیوز حرارتی برق را قطع می کند. زمانی که در این قطعه اختلال ایجاد شود در زمان مناسب عمل نمی کند.

 

0033

جرقه زدن داخل ماکروفر پاناسونیک

جرقه زدن داخل ماکروفر را در بیش تر زمان ها جزء مشکلات ماکروفر در نظر گرفته نمی شود و دلیل آن رعایت نکردن نکات استفاده از دستگاه می باشد. این مشکل فقط مخصوص مایکروفر پاناسونیک نمی باشد و در همه برند ها بازار اتفاق می افتد.جای هیچ نگرانی نیست با رعایت چند نکته ساده زیر از جرقه زدن مایکروفر جلوگیری کنید و نیازی به تعمیر ماکروفر پاناسونیک نداشته باشید.

● قرار دادن قطعات فلزی در مایکروفر

زمانی که قطعه فلزی حتی اگر خیلی کوچک باشد در داخل ماکروفر شما قرار بگیرد موجب جرقه زدن مایکروفر شما می شود. ممکن است تکه هایی از اسکاچ بعد از تمیز کردن سطح داخلی مایکروفر درون دستگاه جا مانده باشد و یا غذا را همراه با روکش فویلی در ماکروفر قرار داده باشید.دقت کنید تا هیچ گونه قطعه و یا ظرف فلزی را در داخل ماکروفر قرار نداده باشید.

 

●رنگ رفتگی پایه فلزی

در صورتی که روکش رنگ پایه فلزی در داخل ماکروفر از بین رفته باشد و یا پلاستیک پایه آن درآمده باشد این مورد ممکن است پیش بیاید.

 

●کثیف شدن کاور انتشار امواج

کاور انتشار گرما از ورود موادغذایی به داخل راه ورودی به مگنترون جلوگیری می کند.در هنگام پخت  امکان دارد ذرات غذا بر روی این پوشش ریخته و به وسیله گرمای ایجاد شده مگنترون سوزانده شود و ایجاد جرقه کند.

 

 

 

 

 

برق صرفه جویی گاز مشکلات مواد غذایی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر