کد خبر: 713724 A

ایمپلنت در زاهدان در کلینیک دندانپزشکی دکتر میری با مدیریت دکتر نادر میری متخصص ایمپلنت و همچنین جراحی لثه، کاشت ایمپلنت دندان با لیزر، ترمیم دندان، لمینت دندان، عصب کشی و درمان ریشه با بروز ترین تجهیزات دندانپزشکی انجام می‌گردد.

ایمپلنت در زاهدان در کلینیک دندانپزشکی دکتر میری با مدیریت دکتر نادر میری متخصص ایمپلنت و همچنین جراحی لثه، کاشت ایمپلنت دندان با لیزر، ترمیم دندان، لمینت دندان، عصب کشی و درمان ریشه با بروز ترین تجهیزات دندانپزشکی انجام می گردد.

banner7

 

تاریخچه دندانپزشکی

عده معدودی از سلمانی‌ها، شاگرد زرگرها و عطارها را می‌توان اولین افرادی دانست که با استفاده از روش‌های گوناگون، مبادرت به کشیدن دندان، گذاشتن روکش، ساختن دندان مصنوعی یا برای تسکین دردها و ورم‌های دهانی آن هم با وسایل بسیار اولیه مبادرت به انجام امور دندانپزشکی می‌کردند.

بعدها مسئله آموزش دندانپزشکی مطرح شد که پیشگامان این حرکت را می‌توان دکتر میلچارسکی، دکتر سیاح و برخی دیگر از دندانپزشکان آن زمان دانست. دندانپزشکی که شاخه‌ای از طب است تنها کلاس طب تا سال ۱۲۹۷ در مدرسه دارالفنون بود. درآبان ماه آن سال کلاس طب به مدرسه طب تغییر کرد و در نتیجه این مدرسه دارای اتاق و رئیس جداگانه‌ای گشت که محل آن در حیاط بزرگ دارالفنون قرارداشت.

با گذشت زمان و با جدا شدن مدرسه طب از دارالفنون چند اتاق در حیاط وزارت معارف به آن اختصاص داده شد. در سال ۱۳۰۰ که دکتر سیاح تحصیلات خود را در اروپا به پایان رسانید، به ایران مراجعت و با افرادی نظیر دکتر میلچارسکی، دکتر اشتومپ و دکتر استپانیان آشنا شد. اکثر آن‌ها پزشکان ویژهٔ دربار بودند. در آن زمان به پیشنهاد دکتر میلچارسکی و دکتر سیاح و تصویب مسوؤلین وقت دستور راه‌اندازی مدرسه دندان سازی داده شد. این مدرسه در سال تحصیلی ۱۳۰۹–۱۳۱۰ وابسته به مدرسه عالی طب و مدیریت آن به عهده دکتر میلچارسکی و بعد به دکتر سیاح واگذارگردید. در آن زمان مدرسه دندانسازی دارای دو اتاق و یک زیر زمین بود که امور درمانی، لابراتوری و اداری در آن انجام می‌گرفت.

تجهیزات و برخی از مواد عبارت بودند از چند صندلی با سلفدان‌های حلبی، چهار عدد چرخ پائی دندانپزشکی جهت کلینیک، یک میز چوبی، سه عدد چهارپایه، یک ولکانیزاتور و گچ ساختمانی که توسط محمدخان اولین مستخدم مدرسه دندانسازی کوبیده می‌شد و الک می‌گردید. آموزش‌های نظری و عملی در این مقطع توسط دکتر آشوت هاروطونیان و شهریار سلامت انجام می‌شد. پایه دانشگاه به سبک دانشگاه‌های اروپایی در سال ۱۳۱۳ ریخته شد. در مهرماه آن سال دکتر سیاح رئیس دانشکده و دکتر محسن لک عهده‌دار تدریس کلینیکی شدند. دوره آن پنج سال بود که چهارسال آن صرف آموزش‌های عملی ونظری می‌گردیدو یکسال جهت تهیه وتدوین پایان‌نامه.

ایمپلنت در زاهدان

1

معمولا جای خالی یک دندان کشیده شده، حس بدی در افراد ایجاد می‌کند. استفاده از دندان مصنوعی نیز برای همه به خصوص برای نسل جوان گزینه ناخوشاندی است. خوشبختانه با استفاده از ایمپلنت دندان افراد به راحتی می‌توانند جای دندان خالی را پرکنند.

برخلاف دندان مصنوعی، ایمپلنت‌ها متحرک نیستند و دقیقاً همانند یک دندان واقعی عمل می‌کنند. این نوع دندان از یک پین تیتانیوم ساخته می‌شود که در درون استخوان فک پیچ می‌شود.

افراد اغلب در این موارد از ایمپلنت استفاده می‌کنند:

  • پر کردن جای دندان کشیده شده
  • پر کردن فاصله زیاد بین دندانهای طبیعی

خوشبختانه ایمپلنت‌ها ظاهری کاملا طبیعی دارند و به زیبا‌تر شدن دندان‌ها و لبخند شما بسیار کمک می‌کنند. این نوع دندان، کاملا قدرت یک دندان طبیعی را دارد و مشکلی در فک و تلکم ایجاد نمی‌کند.

جراحی لثه در زاهدان

1

در این نوع جراحی، از لیزر برای از بین بردن بافت‌های آلوده لثه استفاده می­شود. گاهی اوقات در قسمت­هایی از لثه بافت­های آلوده تجمع می­کنند و باعث عقب‌نشینی لثه می­شوند. متخصصان در این شرایط از جراحی با لیزر کمک می­گیرند تا بتوانند بافت­های آسیب دیده لثه را ترمیم کنند و لثه را به جای اصلی خود بازگردانند.

چرا از لیزر در جراحی لثه استفاده کنیم؟

بیماران می­توانند با خیالی آسوده این جراحی را انجام دهند، زیرا جراحی با استفاده از لیزر هیچ درد و خونریزی ندارد،. خبر خوب اینکه از بخیه زدن‌های دردناک در جراحی با لیزر هیچ خبری نیست و حتی در برخی موارد از بی‌حسی نیز استفاده نمی­شود. بیشتر متخصصان ترجیح می­دهند تا جایی که ممکن است از لیزر برای جراحی‌های لثه استفاده کنند. دلایل زیادی برای این تصمیم وجود دارد اما مهم‌ترین دلیل این است که در این روش تنها بافت آلوده به صورت سطحی برداشته می‌شود و به بافت­های سالم هیچ آسیبی نمی­رسد.

چه زمانی به جراحی لثه نیاز دارید؟

بسیاری از افراد این سؤال را می­پرسند که نشانه­های بیماری لثه کدامند؟ در ادامه ما این نشانه‌ها را برای شما شرح می دهیم و اگر یک یا چند مورد از این ‌علائم را داشتید، بهتر است که به کلینیک دندانپزشکی مراجعه کنید:

 ۱- کوتاه بودن دندان­های جلوئی

۲- وجود عفونت در لثه به همراه ورم

۳- خونریزی از لثه حتی در هنگام مسواک زدن‌های روزمره

۴- تورم لثه

۵- شل شدن دندان­ها

 ۶- حساس شدن دندان­ها و لثه

۷- رنگ غیر‌طبیعی لثه‌ها (تیره شدن)

 در چنین شرایطی بهتر است بیماران هر چه زودتر به متخصص دندانپزشک مراجعه کنند تا درمان‌شان زودتر شروع شود.

مزایای جراحی لثه با لیزر

راه­های دیگری نیز برای جراحی لثه و درمان بیماری­های لثه وجود دارد اما اکثر بیماران با مقایسه راه­های مختلف، استفاده از لیزر را انتخاب می­کنند. از مزایای این روش می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

۱- عدم نیاز به بخیه

۲- عدم نیاز به بی حسی

۳- خونریزی بسیار کم  پس از جراحی (لیزر باعث لخته شدن سریع خون می­شود و بدین ترتیب خونریزی خیلی سریع بند می آید)

۴- کاهش عفونت‌های دهانی(لیزر میکروب­ها را می­کشد و دهان را ضدعفونی می­کند)

  همانطور که می بینید دلیلی ندارد که از این روش پرهیز کنید و درحال‌حاضر این روش یکی از بهترین روش‌ها در درمان بیماری‌های لثه به حساب می‌آید.

لمینت در زاهدان

1

اغلب افراد به خاطر نداشتن دندان‌هایی سفید احساس ناراحتی می‌کنند و به راحتی لبخند نمی‌زنند. یکی از خدمات مهم دیگری که در کلینک‌های تخصصی دندانپزشکی دریافت خواهد کرد، لمینت دندان است. این روش نسبتا جدید مورد استقبال بسیاری از افراد قرار گرفته است.

لمینت یک لایه از مواد همرنگ دندان است که با پوشاندن سطح دندان می‌تواند مشکلات ظاهری و نقص‌های دندان را بپوشاند. این طرح درمان اغلب برای دندان‌های جلویی اجرا می‌شود و ظاهری بسیار مرتب و سفید به دندان می‌دهد. لمینت با نام ونیر نیز شناخته می‌شود. لمینت دارای دو نوع است:

  • لمینت سرامیکی که قیمت و استحکام بیشتری دارد
  • لمینت کامپوزیتی که هزینه کمتری دارد اما آسیب کمتری به دندان اصلی می‌زند

برخی از مزایای مهم لمینت نیز عبارتند از:

  • پوشش تمامی عیب و نقص‌های دندان و ایجاد ظاهری کاملا زیبا
  • ظاهری کاملا طبیعی و مقاوم
  • تغییرناپذیری در رنگ
  • داشتن عمر طولانی
  • ترمیم پذیری راحت در صورت ایجاد آسیب

چطور دندان‌های زیبایی داشته باشیم

انسان‌ها همیشه به دنبال زیبایی و زیباتر شدن است. میل انسان به زیبا بودن باعث شده تا او به دنبال راه‌کارهایی برای بهتر شدن چهره خود باشد. داشتن دندان‌هایی زیبا و سالم یکی از روش‌های مهمی است که به زیباتر شدن صورت افراد کمک می‌کند. نمی‌توانید اهمیت داشتن لبخندی زیبا را نادیده بگیرید. در ادامه قصد داریم به شما نکات برجسته‌ای را برای داشتن دندان‌هایی زیبا ارائه کنیم. پس با ما همراه باشید.

ارتباط زیبایی دندان و اعتماد به نفس

داشتن دندان‌هایی سالم و زیبا به معنای سلامتی است. تحقیقات نشان داده‌اند که دندان‌ها تا حد زیادی بر چهره افراد دارند. همچنین دندان‌های سالم به افراد کمک می‌کند تا لبخند زیباتری داشته باشند. در یک نظر‌سنجی در ایالات متحده آمریکا، حدود یک سوم آمریکایی‌ها اظهار داشتند که نوع لبخند اولین نکته‌ای است که در اولین ملاقات به آن توجه می‌کنند.

اولین چیزی که پس از لبخند نمایان می‌شود، دندان‌های افراد است. افرادی که دندان‌های مرتب و سفیدی دارند، اعتماد به نفس بیشتر و روحیه بهتری دارند. این افراد همچنین بیشتر لبخند می‌زنند. به طور مقابل، افرادی که دندان‌های ناصاف و نامرتبی دارند، سعی می‌کنند کمتر بخندند و اغلب لبخند خود را با دستانشان پنهان می‌کنند. این مسئله حاکی از آن است که داشتن دندان‌های زیبا ارتباط مستقیمی با اعتماد به نفس دارد.

در کلینیک دندانپزشکی دکتر میری در زاهدان کاشت ایمپلنت دندان، جراحی لثه، لمینت دندان و همچنین ترمیم دندان و جراحی کشیدن دندان عقل با استفاده از جدیدترین تجهیزات دندانپزشکی و تکنولوژی روز دنیا انجام می‌گردد.

آدرس کلینیک: زاهدان تقاطع مولوی مصطفی خمینی کلینیک دندانپزشکی قائم

برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره‌ ۰۵۴۳۳۲۲۳۲۴۱ تماس بگیرید.

ایمپلنت
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر