کد خبر: 713377 A

ویزای تضمینی کانادا با ضمانت 100% ، یکی بزرگترین دروغ هایی است که این روزها برخی از آژانس های هواپیمایی و فعالان حوزه گردشگری در تبلیغات خود استفاده میکنند

ایلنا، ویزای تضمینی کانادا با ضمانت 100% ، یکی بزرگترین دروغ هایی است که این روزها برخی از آژانس های هواپیمایی و فعالان حوزه گردشگری در تبلیغات خود استفاده میکنند. این عبارت یعنی “ویزای کانادا تضمینی” وقتی قابل لمس تر می شود که پس از کمی بررسی متوجه میشوید که در ماه اکتبر و نوامبر امسال (2018) و کمی مانده به آغاز سال 2019 میلادی، حدود 80% از ایرانیان متقاضی اخذ ویزای کانادا از سفارت این کشور ریجکت شدند و برخی هم به دلیل جعل مدارک و ارسال مدارک فیک و تقلبی، برای 5 سال وارد لیست سیاه سفارت شدند.

توجه داشته باشید که داشتن ویزای شینگن در پاسپورت در اخذ ویزای 5 ساله کانادا تاثیر گذار است ولی، الزام صد در صدی  به داشتن ویزای شینگن نیست و فرد متقاضی با داشتن تاریخچه سفر قوی و مناسب از قبیل سفر به کشور های آسیایی و آفریقایی و اصولا کشورهایی که برای سفر به آنها باید ویزا داشت ، نیازی به دارا بودن ویزای شینگن ندارند. اما برخی از فعالان این حوزه  فرد را اجبار به گرفتن ویزای شینگن می کنند.

یکی دیگر از دروغ هایی که این روزها در مورد گرفتن ویزای کانادا با آن مواجه میشویم این است که برخی از آژانس ها و یا کارگزاران این حوزه ادعا می کنند که برای گرفتن ویزای تضمینی کانادا متقاضی، برچسب تقلبی ویزای شینگن به پاسپورت ایشان الصاق می کنند. چسباندن لیبل صوری ویزای شینگن یک جعل سند است و همینطور به تنهایی معتبر نیست بلکه باید مهر ورود و خروج از کشور مربوطه را داشته باشد و نیز در صورت اطلاع سفارت کانادا و سفارت کشور حوزه شنگن مربوطه ، جریمه سنگینی در انتظار متقاضی ویزا خواهد بود و تا 5 سال از اخذ ویزای کانادا محروم خواهد شد.

یکی از بزرگترین مزایای سفارت کشور کانادا، این است که افراد و محل تائید مدارک مشخص نیست. پس، هیچگونه رانت، پارتی بازی و مواردی از این قبیل برای تضمین ویزای کانادا وجود ندارد و در نتیجه به قول معروف گول اینگونه صحبت ها را نخورید...

در پایان لازم به ذکر است که صدور ویزا به تنهایی برای ورود به خاک کانادا کافی نیست. هنگام ورود، افسر گمرک یا اداره مهاجرت از شما سوالاتی خواهند پرسید تا مطمئن شوند تا همچنان شرایط اخذ ویزا را دارید، و قصد ماندن بیش از مدت مقرر را در کشور کانادا نخواهید داشت. با داشتن ویزای ۵ ساله کانادا تا ۵ سال، شما می‌توانید هر سال به آن کشور سفر کنید، ولی توجه داشته باشید که اقامت شما بیشتر از شش ماه نباشد و قبل از اتمام شش ماه از کشور کانادا خارج شوید.

پیشنهاد میشود که در خصوص اخذ ویزای کانادا و سفر به این کشور و بازدید از طبیعت بکر و مثال زدنی آن حتما با آژانس های معتبر و فعال در این زمینه مشورت کنید.

منبع : آژانس پرواز آرام آبی

 

بازی خاک کانادا گمرک خروج از کشور
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر