کد خبر: 708652 A

نگاهی به بهترین رستوران های گرجستان

تم اصلی غذاهای گرجی تلفیقی است از خوراکی های خاورمیانه ای و اروپای شرقی. اما رستوران های گرجستان بهترین غذاهای ایتالیایی، هندی، یونانی و بسیاری دیگر را نیز ارائه می دهند. در ادامه ی نوشته چند رستوران را به طور دقیق معرفی می کنیم.

چند سالی است که گرجستان مقصد محبوب ایرانی ها به حساب می آید. این کشور علاوه بر مناظر سحرآمیز، مردم خون گرم و دنیایی از امکانات که در داخل مرزهای ما یافت نمی شود، یک ویژگی بزرگ دارد و آن، غذا و رستوران های بی نظیر است. اگر در زمره افرادی هستید که اصطلاحا رستوران گرد نامیده می شوند؛ به احتمال زیاد پس از مطالعه ی سطرهای پیش رو درصدد پیوستن به تور گرجستان، به ویژه تورهای ارزان و لحظه ی آخری این کشور برخواهید آمد.

مقدمه؛ رستوران های گرجستان چه غذاهایی سرو می کنند؟

فرض را بر این می گذاریم که پیشنهادی مناسب، در قالب یک تور لحظه آخری ارزان برای سفر به گرجستان دریافت کرده اید و حالا در فرودگاه شهر تفلیس حضور دارید. بسیار خب، انتخاب های پیش روی شما برای انتخاب رستوران، فوق العاده گسترده هستند.

تم اصلی غذاهای گرجی تلفیقی است از خوراکی های خاورمیانه ای و اروپای شرقی. اما رستوران های گرجستان بهترین غذاهای ایتالیایی، هندی، یونانی و بسیاری دیگر را نیز ارائه می دهند. در ادامه ی نوشته چند رستوران را به طور دقیق معرفی می کنیم.

رستوران اول؛

اگر به زبان گرجی، روسی و یا انگلیسی مسلط باشید، کافی است از یک شهروند گرجستان بخواهید شما را برای یافتن بهترین رستوران های تفلیس راهنمایی کند. آن گاه خواهید دید در لیست او بین پنج گزینه ی اول است.

بگذریم؛ این رستوران دو طبقه است و اگر عادت دارید پس از غذا سیگار دود کنید، حتما در طبقه ی بالا بنشینید. همچنین اگر دوست دارید موزیک زنده بشنوید، حدود ساعت هشت شب برای شام مراجعه کنید. از مسائل حاشیه ای که بگذریم، در این رستوران سوسیس سنتی گرجی به همراه گوشت کبابی، فوق العاده است.

Untitled-2

صرف غذا در محیط باز؛ انتخاب دوم

زمانی که با یک تور ارزان قیمت عازم گرجستان شده اید، مشکلی پیش نمی آید اگر کمی از صرفه جویی هزینه های بلیط و اقامت را خرج تجربه های جدید کنید. حتی در صورتی که خیلی اهل غذاهای سالم و ارگانیک نیستید، توصیه می کنیم حداقل یکی از ظرف های رستوران  در گرجستان را امتحان کنید. در زبان گرجی  به معنی حیاط است و این رستوران واقعا در فضایی حیاط گونه غذا سرو می کند. مواد اولیه ی هر سفارش هم از مزارع سراسر گرجستان به صورت سالم، تازه و ارگانیک تهیه شده اند.

در نتیجه، اگر صرف غذایی سبز، ارگانیک و سالم در محیطی باز مطلوب شما است، این رستوران را از دست ندهید.

Untitled-3

رستوران سوم؛ به قصد برگر

تصویر زیر را برای یک لحظه مقابل خود تجسم کنید. آن جاست که آدمی دوست دارد با خود بگوید برگرهای قبل از تو سو تفاهم بود. رستوران Pipes در تفلیس گرجستان به خاطر برگرهای فوق العاده اش مشهور و محبوب است. اما آن طور که شاهدان می گویند، سایر غذاهای سنتی گرجی را نیز فوق العاده ارائه می دهد.

Untitled-4

رستوران چهارم؛ یک تجربه ی خاص

معمولا حتی تورهای ارزان و لحظه آخری هم چند وعده ی غذایی رایگان برای گردشگران در نظر می گیرند. در نتیجه، اگر در روزی که غذا با تور بود برای یک میان وعده هوس رفتن به رستوران کردید، پیشنهاد ما  است. هرچند که به نظر رنگ رخساره از سر درون خبر می دهد اما این غذا مزه ای شبیه لازانیا دارد. در نتیجه اگر با لازانیا و غذاهای پنیری به آن شکل ارتباط برقرار می کنید، بازدید از این رستوران را در برنامه خود بگنجانید.

Untitled-5

مقصد پنجم؛ رستورانی با غذای خانگی

معمولا غذاهای خانگی در هر فرهنگی طعم و مزه ای ویژه دارند. حال اگر به دنبال چشیدن طعم غذای خانگی گرجستان هستید، باید مسیر خود را به سمت رستوران متمایل کنید.این رستوران خیلی علنی نیست و همه از وجودش خبر ندارند. با این تفاسیر می توانید سایر افرادی که با تور شما عازم تفلیس و گرجستان شده اند را به آنجا ببرید و به عنوان رازی کوچک، آن ها را در تجربه کوچک خود شریک کنید.

Untitled-6

مقصد آخر؛ کافه ای برای محلی ها

اگر رستوران های بالا را تجربه کرده اید، به احتمال زیاد روز آخر تور لحظه آخری گرجستان را سپری می کنید. پیشنهاد ما به شما این است که در این روز آخر، به Lolita بروید.این کافه پر است از افراد محلی و طراحی منحصر به فردش آدمی را فضایی قرار می دهد که احساس می کند زمان متوقف گشته. در این کافه علاوه بر نوشیدنی های گرم و سرد، می توانید آن چه به طور عمومی در یک کافی شاپ سرو می شود را سفارش دهید و با فراغ بال به ایران باز گردید.توریاب متخصص تور ارزان لحظه آخری میباشد

Untitled-7

فراموش نکنید سایت گردشگری توریاب مرجع معرفی تور گرجستان در ایران میباشد.

 

رستوران های گرجستان تور گرجستان تور لحظه آخری ارزان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر