کد خبر: 707978 A

گاهی اوقات فرد علاوه بر کاشت مو و ابرو به تزریق چربی در نواحی صورت نیز نیاز دارد. برخی افراد می خواهند در فرصتی که دارند و حجم کارهایشان کمتر است اکثر اعمال جراحی و زیبایی که نیاز دارند را انجام دهند. از این رو ممکن است کاشت ابرو یا مو همزمان با تزریق چربی درخواست شود.

ایلنا؛ کاشت مو روش های متعددی دارد که هر کدام نیز توانسته اند طرفداران خود را داشته باشند. البته روش های جدیدتر بدون شک معایب روش های قبلی را حذف کرده اند و روش های بهینه تری هستند. امروزه توجه به زیبایی در بین مردم فراگیر شده است و روش های که برای زیباتر شدن توسط پزشکان روز به روز بیشتر می شوند نیز طرفداران خاص خود را دارند. روش هایی مانند کاشت مو، کاشت ابرو، تزریق چربی، بوتاکس و ... که روند پیری را در افراد بسیار کند کرده اند و زیبایی، این نیاز فطری بشر را برای آنان به ارمغان می آورند.

کاشت مو به چه روش هایی صورت می گیرد و بهترین روش کدام است؟

روش های متعددی در کلینیک های پوست و مو برای کاشت استفاده می شود که در زیر به بررسی آن ها می پردازیم:

  • روش کاشت مو FIT: در روش اف آی تی بخشی از بانک مو برداشته شده و به قسمت گیرنده یا طاس سر انتقال داده می شود. در این روش ممکن است اسکار و جای زخم باقی بماند. همچنین نیاز به جراحی دارد.
  • روش FUT: در این روش نیز جراحی و زخم وجود دارد و گرافت های مو در نواحی برداشت ایجاد اسکار می کنند.
  • روش SUT: اما در روش کاشت مو اس یو تی، این مشکلات را ندارد. این روش بهترین روش کاشت مو است که در آن گرافت ها و تارهای مو با دستگاه های لیزری برداشته می شوند. به همین علت به سرعت بانک مو ترمیم می شود و فرد می تواند سریع تر به محل کار خود یا جامعه برگردد و نیازی به استراحت نیست. بهترین روش کاشت مو برای داشتن موهایی طبیعی نیز روش SUT است.

موهای برداشته شده از بخش بانک مو که معمولاً در پشت سر قرار دارد، در شکاف های ایجاد شده در منطقه ی طاسی قرار داده می شود و بعد از مدتی رشد و تکامل خود را پیدا می کند و موهایی طبیعی و پرپشت برای بیمار به وجود می آید.

Untitled-2

کاشت ابرو با کاشت مو چه تفاوت هایی دارد؟

امروزه کاشت مو نه فقط در ناحیه ی سر بلکه برای ناحیه ی ریش، سبیل و ابرو نیز انجام می گیرد. کاشت ابرو یک سری تفاوت ها با کاشت مو دارد.

در کاشت ابرو بانک مو در بخش پشت گوش ها است. موهای این ناحیه ظریف تر هستند و نرمی و خواب بهتری را برای ناحیه ی ابرو ایجاد می کنند. به همین علت از این قسمت گرافت های مو برداشته می شود و در ناحیه ی ابرو کاشته می شود. کاشت ابرو امروزه به یکی از عمل های زیبایی پرطرفدار در کنار تزریق چربی و جوانسازی پوست تبدیل شده است و افراد به کمک آن ابروهایی زیبا و پرپشت خواهند داشت.

کاشت ابرو به همان روش های کاشت مو مانند FIT,FUT,SUT صورت می گیرد ولی باید ظرافت بیشتری را برای این نواحی به کار برد.

کاشت ابرو به خوبی جوابگوی نیاز افرادی است که به هر دلیلی دچار ریزش ابرو شده اند یا طرح ابروی خود را دوست ندارند.

یک نکته که در زمان کاشت ابرو باید توسط پزشک به دقت مورد توجه قرار گیرد، خواب ابرو در بخش های مختلف آن است. در 3 بخش تاج، سینه و دم ابرو خواب مو متفاوت است و در هنگام کاشت مو در بخش ابرو باید به دقت انجام گیرد.

آیا عمل کاشت مو در کنار تزریق چربی می تواند صورت گیرد؟

گاهی اوقات فرد علاوه بر کاشت مو و ابرو به تزریق چربی در نواحی صورت نیز نیاز دارد. برخی افراد می خواهند در فرصتی که دارند و حجم کارهایشان کمتر است اکثر اعمال جراحی و زیبایی که نیاز دارند را انجام دهند. از این رو ممکن است کاشت ابرو یا مو همزمان با تزریق چربی درخواست شود.

باید به این نکته توجه داشته باشید که انجام تزریق چربی که در نواحی مانند گونه ها، زیر چشم، فک و لب ها صورت می گیرد مشکلی در کاشت ابرو یا مو ایجاد نمی کند و بالعکس. البته بهتر است زمانی که تازه کاشت مو یا کاشت ابرو انجام داده اید هفته ای به خود فرصت دهید و بعد از آن سراغ دیگر موارد بروید. در این زمان ممکن است تورم در ناحیه ی صورت به خصوص اطراف چشم و ابرو ایجاد شده باشد که نتیجه ی تزریق چربی را دستخوش تغییر قرار دهد.

تزریق چربی سبب فرم دهی به صورت می شود و افراد زیادی این روزها از این تکنیک برای زیبا شدن و رفع چین و چروک استفاده می کنند.

کاشت مو روش کاشت مو FIT روش FUT تزریق چربی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر