کد خبر: 704403 A

در اولین همایش مدیران برنامه‌ریزی شرکت‌های تابعه هلدینگ تاکید شد؛

اولین همایش مدیران برنامه ریزی شرکت های تابعه هلدینگ فارس و خوزستان، سیمان تامین و عمران با حضور صفاکیش مدیرعامل هلدینگ سیمان فارس و خوزستان ، معاونان و مدیران هلدینگ و مدیران برنامه‌ریزی کلیه واحدها، در تهران برگزار شد.

به گزارش ایلنا، در ابتدای جلسه صفا کیش مدیر عامل شرکت سیمان فارس و خوزستان با تبیین اهمیت برنامه ریزی در هلدینگ تصریح کرد:در مجموعه هلدینگ تخصصی سیمان و عمران روش برنامه ریزی راهبردی بعنوان بهترین روش برای نیل به اهداف عالی مجموعه انتخاب شده است و طی سال گذشته با جلسات مختلفی که با صاحب نظران و مدیران برگزار شد برنامه راهبردی هلدینگ تدوین شده که اجرای این برنامه نیاز به همکاری فعال و هدفمند تمام همکاران در هلدینگ و شرکت ها دارد .

وی گفت: یکی از روش‌هایی که می‌تواند به توسعه و اثربخشی فرهنگ برنامه‌ریزی در مجموعه کمک کند برگزاری مرتب همین گردهمایی هاست و در فاصله برگزاری گردهمایی باید کمیته راهبردی تشکیل شود تا مدیران ارتباط و هماهنگی بیشتری در برنامه ریزی مشترک داشته باشند .

نایب رییس انجمن صنفی کارفرمایان صنعت سیمان ایران افزود: ایجاد ساختاری مشابه و استاندارد در واحد‌های برنامه‌ریزی شرکت‌های گروه، استفاده هماهنگ‌تر از الگوی کارت امتیازی متوازن جهت پایش شاخص‌های راهبردی، تسری برنامه‌ریزی راهبردی به تمام ارکان سازمان بخصوص در تصمیم‌گیری‌های هیات مدیره، هدف‌گذاری و ارائه دقیق اطلاعات قابل مقایسه جهت بهینه کاوی و برداشت یکسان از شاخص‌ها و تعیین مالک هر شاخص و تدوین برنامه‌های عملیاتی و پروژه‌های بهبود از جمله مهمترین مواردی است که باید مورد توجه قرار گیرد.

عباس صفاکیش افزود: تغییر شرایط محیطی صنعت از جمله تغییر پارادایم حاکم بر محیط شرکت‌ها از تولید محور به مشتری مدار و استراتژیک محور و تمهیدات هلدینگ جهت ایجاد ساختار متناسب با این رویکرد و تغییر شاخص‌های چند لایه مورد پایش در سطح هلدینگ و شرکت‌ها در کنار توجه به وضعیت خاص هر شرکت امروزه غیر قابل انکار است.

در ادامه همایش مدیر عامل, معاونین, مشاوران و مدیران محترم هلدینگ و مدیران برنامه ریزی شرکت های گروه مطالبی را بصورت بحث آزاد در زمینه های مختلف برنامه ریزی ارایه دادند .

موسوی معاون امور مالی و پشتیبانی هلدینگ  اهمیت تحلیل حساسیت در برنامه‌ریزی از جمله تاثیرات مختلف قیمت فروش بر بازدهی خاطرنشان کرد.

ممیزان معاون عمران هلدینگ بر اهمیت برنامه‌ریزی راهبردی در هلدینگ و لزوم تناسب ساختار سازمانی تاکید کرد.

مدیران برنامه ریزی نیز مواردی را در راستای لزوم برگزاری این جلسات، استاندارد سازی ساختار برنامه ریزی واحدها ، پراکندگی، تکراری بودن و حجم زیاد اطلاعات درخواستی هلدینگ و توجه بیشتر به برنامه ریزی در واحد ها بیان نمودند.

در پایان خلاصه نتایج حاصله از جلسات بررسی عملکرد شش ماهه و روش مصوب هلدینگ جهت استاندارد سازی شاخص های کارت امتیازی متوازن توسط موذن چی ، مظفری، سید فتوحی، لطفی و حبیبی آزاد بیان گردید و مقرر شد با همکاری واحد برنامه ریزی هلدینگ از سه ماهه سوم سال 97 این روش در سطح شرکت ها اجرایی گردد.

هلدينگ
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر