کد خبر: 703092 A

حجت الاسلام صدیقی:

امام جمعه موقت تهران و رییس ستاد امر به معروف و نهی از منکر کشور تاکید کرد: امیدواریم شرکت ایران خودرو بتواند با عرضه محصول خوب و با کیفیت و کار خوب، آبروی ایران و اسلام و باعث افتخار ایرانیان باشد.

به گزارش ایلنا به نقل از ایران خودرو، حجت الاسلام کاظم صدیقی در پنجمین مجمع دبیران شوراهای امر به معروف و نهی از منکر دستگاه های اجرایی کشور که با حضور یکه زارع، مدیر عامل گروه صنعتی ایران خودرو برگزار شد، امر به معروف و نهی از منکر را فریضه الهی خواند و گفت: باید مبلغ خوبان در سازمان ها و نهادها باشیم، .باید خوبی ها را برجسته و بدی ها را کم رنگ کرد.

وی با بیان این که عقل است که قانون را برای جامعه ضروری می داند، اظهار داشت: اگر قانون حقوق افراد را مشخص و خط کشی نکند افراد به حقوق هم تعرض می کنند.

رئیس ستاد امر به معروف و نهی از منکر ادامه داد: حکومت و بعد از آن نظارت عمومی که حق همه افراد جامعه است ضمانت اجرای قانون در جامعه است.

صدیقی افزود: در اسلام حکومت برای نگهبانی از حقوق مردم تاسیس شده و متعلق به مردم است. در حکومت عدل و دینی هر کس که به مسئولی مراجعه می کند باید با سربلندی برگردد.

وی خطاب به احیاگران امربه معروف تصریح کرد: باید با کمک رسانه ها و شبکه های اجتماعی فریضه امر به معروف و نهی از منکر را احیا کرد و آن را در جامعه جاری کرد.

 در صنعت خودروسازی سربلند باشیم

امام جمعه موقت تهران در آیین افتتاح نمازخانه جامع شهدای ایران خودرو نیز خاطرنشان کرد: همانطور که با انقلاب توانستیم صاحب دانش هسته ای شویم و موشک بسازیم و به آن مباهات کنیم باید در صنعت خودروسازی نیز بتوانیم سربلند باشیم.

وی اضافه کرد: باید به توان داخلی و مهندسان و کارگران متخصص تکیه کنیم و از شرکت های خارجی بی نیاز باشیم.

رئیس ستاد امر به معروف و نهی از منکر به نقش مسجد در کشور اسلامی تاکید کرد و ابراز داشت: در مملکت به مسجد و فرهنگ دینی در دانشگاه ها و غیر دانشگاه باید توجه ویژه ای شود.

صدیقی اولین وظیفه دولت اسلامی را اقامه نماز خواند و بیان کرد: لازمه اقامه نماز ساخت محل های مناسب است تا مردم به نماز رونق بدهند. خواندن نماز در گوشه ای برپا کردن نیست. باید نماز توسط اجتماع عظیم خوانده شود.

وی ادامه داد: ایمان در مسجد رشد می کند و در جایی که ایمان رشد کرد کم کاری و خیانت ایجاد نمی شود و همه یکدیگر را به دینداری و امانتداری تشویق می کنند، این آثار و برکات نماز است.

امام جمعه موقت تهران خطاب به کارگران ایران خودرو یادآور شد: خدا به شما کارگران ایران خودرو قوت بدهد و عزت و آبروی شما را حفظ کند و و به دست پرتوان و زحمت کش شما آبروی کشور را حفظ کند و به زندگی تان برکت دهد.

ایران خودرو کاظم صدیقی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر