کد خبر: 664208 A

به گزارش خبرنگار بازرگانی ایلنا، کسانیکه می‌خواهند به استرالیا یا نیوزلند مهاجرت کنند ممکن است مدرک آزمون انگلیسی را به عنوان بخشی از درخواست ویزای تان نیاز داشته باشید یا ممکن است برای ثبت نام حرفه ای یا بخشی از ارزیابی مهارت به آن نیاز داشته باشد که در این صورت آزمون PTEآکادمیک می‌تواند به شماکمک کند.

آزمون  PTE چیست؟

آزمون (PTE-Pearson Test of English) که توسط لانگمن برگزار می‌شود روز به روز از محبوبیت و اعتبار بیشتری برخوردار است و در حال تبدیل شدن به یکی از رقبای اصلی غول‌هایی چون IELTS و TOEFL است.

آزمون زبان PTE لانگمن در سه نوع وجود دارد:

PTE General

PTE Academic

PTE Young Learners

که در زیر پرطرفدارترین و محبوب‌ترین آن بیشتر بررسی می‌شود.

آزمون PTE آکادمیک چیست؟

PTE آکادمیک آزمون پیشرو و مبتنی بر کامپیوتر زبان انگلیسی برای تحصیل و مهاجرت در خارج از کشور است که در یک ارزیابی سه ساعته براساس کامپیوتر، مهارت‌ها و توانایی زبان‌آموز را در زمینه آکادمیک ارزیابی می‌کند. این آزمون مهارت‌های ارتباطی فردی Reading، Writing، listening و Speaking را از طریق طراحی سوالات از منابع معتبر ارزیابی می‌کند علاوه بر این، این آزمون بازخوردهایی در زمینه توانایی‌های مهارتی در زمینه شفافیت و روان بودن کلامی، گرامر، واژگان، نوشتار، تلفظ و املا را در قالب فرمی ارائه می‌دهد.

این آزمون در سال 2009 بعد از یک برنامه تحقیقاتی جامع که به رهبری بعضی از متخصصان برجسته در ارزیابی زبان انگلیسی اجرا شد به عنوان مدرک معتبر و قابل اعتماد حرفه‌ای توسط سازمان‌ها، دانشگاه‌ها، موسسات و کارفرمایان حرفه‌ای پذیرفته شده است نمره این آزمون کاملا به صورت اتوماتیک و با استفاده از تکنولوژی‌های روز دنیا ارزیابی و در بازه 10 الی 90 ارائه می‌شود و این معیار 10 الی 90 پیرسون است که براساس معیار جهانی زبان انگلیسی است.

سیستم امتیاز دهی از الگوریتم پیچیده‌ای استفاده می‌کند که قبلا از نمونه‌های امتیازدهی انسانی آموزش دیده‌اند عملکرد هزاران آزمون آزمایشی و نمونه آزمون‌های واقعی برای آموزش ارزیابی خودکار این سیستم اتوماتیک استفاده شده است تا اطمینان کافی از اعتبار این آزمون به دست آمده است. در این آزمایش میدانی بیش از 1000 کاندید از 120 زبان مختلف استفاده شده و همچنین برای Speaking نزدیک به 40000 پاسخ از زبان آموزان جمع آوری شده است و با توجه به آزمایش‌هایی که انجام گرفت همبستگی بین آزمون انسانی و نمرات سیستماتیک 0.96 به دست آمده که قابلیت اعتبار آزمون PTE آکادمیک را تایید می‌کند.

به طور کلی بزرگترین مزیت این سیستم سرعت، دقت بالا و بر پایه هوش مصنوعی بودن آن است.

مزیت‌های آزمون PTE آکادمیک

 • نتیجه سریع: به طور معمول نتیجه آزمون PTE آکادمیک ظرف 5 روز کاری بعد از آزمون در دسترس قرار می‌گیرد.
 • انعطاف پذیری آزمون: در 360 روز سال در بیش از 200 مرکز در جهان آزمون برگزار می‌شود.
 • زبان زندگی واقعی: بر پایه  مهارت‌های زبان زندگی واقعی است که زبان آموزان برای برقراری ارتباط موثر در کشور مقصد به آن نیاز دارند و همچنین نیاز به استفاده در وظایف آکادمیک مرتبط و ارزیابی مهارت‌شان در یک روش یکچارچه دارند.
 • منصفانه و مطمئن: صد درصد کامپیوتر محور بودن، تصادفی و دقیق بودن تست‌های آزمون را تضمین می‌کند برای اطمینان از اعتبار نمره تست‌های، تمام مراکز آزمون از بیومتریک‌های پیشرفته دیجیتالی شامل اسکن پالم، امضای دیجیتال، نتایج بدون ایمنی کاغذی، فرمت‌های تصادفی آزمون و دوربین‌های مداربسته مجهز هستند.
 • محل مرکز آزمون: مراکز و جلسات آزمون در بیش از 50 کشور سراسر جهان اجرا می‌شود.
 • نامحدود: زبان آموزان می‌توانند نمره خود را برای بسیاری از موسساتی که آنها را دوست دارند بدون هزینه اضافی ارسال کنند.
 • پذیرفته شدن برای ویزا: برای ویزای دانشجویی و مهاجرتی همه موسسات و نهادهای استرالیا و نیوزلند مورد پذیرش است.
 • مورد پذیرش دانشگاه‌ها: مورد پذیرش توسط هزاران برنامه‌های آکادمیک در سراسر جهان برای درخواست‌های تحصیلی
 • پذیرفته شده توسط انجمن‌های حرفه‌ای: تعداد زیادی از انجمن‌های سراسر دنیا برای ثبت نام و ارزیابی مورد پذیرش‌شان است.

مناسب‌ترین زبان برای مهاجرت به استرالیا و نیوزلند

با توجه به اینکه طیف وسیعی از آزمون‌ها را برای مهاجرت و ویزای تحصیلی می‌توانید انتخاب کنید ولی نظر به اینکه آزمون PTE آکادمیک رهبر بازار در زبان انگلیسی مبتنی بر کامپیوتر است و  به طور کامل بر روی کامپیوتر آزمون دریافت و همان جا نتایج با توجه به الگوریتم‌های پیچیده و فناوری بهینه شده خودکار ارزیابی و ارائه می‌شود این آزمون در استرالیا توسط وزارت کشور استرالیا (DHA) و در نیوزلند توسط دپارتمان مهاجرت نیوزلند (INZ) برای همه درخواست‌های ویزایی پذیرفته شده است این پذیرش شامل اقامت دائم، ویزای کارفرمایی، کار و دانشجویی و تحصیلی است.

علاوه براین، آزمون PTE آکادمیک توسط اکثر مقامات ارزیابی مهارت‌های استرالیا و سازمان‌های حرفه‌ای ثبت نام پذیرفته شده است که لیست آنها در زیر است.

آزانس تنظیم مقرارت بهداشت استرالیا (AHPRA)

شورای پرستاری و مامایی استرالیا (ANMAC)

متخصصان حسابداری عملی استرالیا (CPA Australia)

حسابداران معتبر استرالیا و نیوزلند

انجمن کامپیوتر استرالیا (ACS)

مهندسان استرالیا

برای شروع نیاز است که در یکی از مراکز آزمون PTE آکادمیک ثبت نام و در آزمون مبتنی بر کامپیوتر ثبت نام و آزمون را انجام داد و نتیجه آن را بر خلاف سایر آزمون‌های زبان که معمولا دو الی سه هفته دریافت نتایج‌شان طول می‌کشد در ظرف 5 روز کاری دریافت و به کشور و سازمان مورد درخواست برای ویزا تحویل داد. این آزمون کاملا تکنولوژی محور است و پاسخ‌های شخص به طور عینی و پیوسته مورد ارزیابی قرار می‌گیرد بدون آنکه توجهی به مکان، زبان و غیره داشته باشد یا انتظار پاسخ خاصی از او داشته باشند ارزیابی می کنند. با آزمون PTE Academic می‌توان در هزاران دانشگاه و کالج در سراسر دنیا از جمله موارد زیر اپلای کرد.

 • تمام TAFE و موسسات تکنولوژی و پلی تکنیک استرالیا و نیوزیلند
 • موسسات معتبر و معروفی مانند دانشگاه استنفورد، دانشگاه‌ هاروارد و کالج امپریال لندن نمره آزمون PTE آکادمیک را پذیرفته‌اند.
 • در کشورهای ایالات متحده آمریکا، کانادا، انگلستان، سنگاپور و اروپا این آزمون با سرعت بالایی در حال رشد است و همه می‌توانند از سایت‌های معتبر لیست موسسات پذیرنده آزمون PTE آکادمیک را مشاهده کنند.

نمرات PTE آکادمیک مورد پذیرش در استرالیا و نیوزلند

نمرات مورد پذیرش آزمون PTE آکادمیک برای کشور استرالیا و نیوزلند بستگی به نوع ویزا و برنامه او دارد ولی به طور کلی نمره مورد قبول برای سطح‌های مختلف به صورت زیر است.

استرالیا: حداقل نمره مورد قبول برای Functional برابر با میانگین 30، برای Vocationalبرابر با میانگین 36، برای Competent برابر با 50، برای Proficient حداقل 65 و برای Superior برابر با 79 است.

نیوزلند: در نیوزلند حداقل نمره آزمون PTE آکادمیک برای کارآفرینان و کارمندان در طبقه‌بندی بیزینسی حداقل 29 است و برای درخواست‌کنندگان SMC و Silver Frenحداقل نمره مورد قبول 58 است و برای شرکا و بچه‌های بالای 16 سال آنها حداقل 36 است.

برای تحصیل در خارج از کشور نیاز است مهارت‌های زبان انگلیسی خود را ثابت کرد. برای همین نیاز به استفاده از دوره‌های آمادگی زبان PTE آکادمیک ضروری است. یکی از بهترین موسسات و مراکز ایرانی که می‌تواند در این خصوص کمک کند آموزشگاه زبان اول است. این آموزشگاه با استفاده از ابزارهای آموزشی و ترکیبی مبتنی بر تکنولوژی توانسته روش‌های یادگیری نوین و منحصر به فرد را ارائه دهد که در ایران منحصربه‌فرد است. علاقه‌مندان برای شرکت در دوره‌های آمادگی آزمون PTE آکادمیک، دوره‌های فشرده آمادگی آزمون PTE آکادمیک و همچنین دوره‌های فشرده آموزش زبان انگلیسی عمومی می‌توانند از قسمت زیر اقدام کنند.

جهت کسب اطلاعت بیشتر می‌توانند  فرم درخواست مشاوره را پر کرده تا جهت مشاوره و راهنمایی با آنها تماس گرفته شود و یا خودشان به منظور مشاوره رایگان با شماره 26703715-021 تماس بگیرند.

ایالات متحده آمریکا دوربین لندن استرالیا دانشگاه استنفورد
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر