کد خبر: 1183073 A

آفات بهداشتی علاوه بر بیماریزایی باعث کاهش رفاه و آرامش انسان می شوند که از بین اونها موش با توجه به جثه بزرگ ، خسارات اقتصادی و بهداشتی و ترس افراد اهمیت بیشتری دارد.

در این مقاله آموزش کاملی از روش های مبارزه با موش به شما آموزش داده می شود تا با دانش این مهمان ناخوانده را شکست دهید .

روشهای مبارزه با موش :

روش فیزیکی (تله گذاری برای موش)و روش شیمیایی (طعمه گذاری موش یا سمپاشی موش)

نکته مهم : وقتی موش به تازگی وارد محل زندگی شده باشد و تعداد آنها یک یا دو تا موش باشد بهتر است از روش تله گذاری برای موش گیری استفاده کرد ولی اگر تعداد موش بیشتر باشد یا محل آلودگی طبقات بالاتر ساختمان (منظور طبقه دوم و بالاتر) باشد بهتر از از روش طعمه گذاری موش استفاده کرد.

روشهای فیزیکی دفع موش

با ارمغان بهداشت محیط همراه باشید تا با انواع تله موش و روش استفاده از تله ها آشنا شوید :

تله موش ها را میشه به دو دسته تله موش های کشنده یا تله موش زنده گیر تقسیم بندی کرد

1-تله موش چسبی

356346

این تله موش ها معمولا یک تکه پلاستیک یا کارتن هستند که روی آن یک سطح یکنواخت از چسب زنده غیر سمی پخش شده است که ویژگی آن خشک نشدن این نوع چسب با گذر زمان است .

از این نوع تله ها در محل هایی که امکان سمپاشی نیست علیه حشرات نیز استفاده می شود .

توجه کنید که تله موش چسبی برای موش های کوچک خانگی که 10 تا 30 گرم وزن دارند مناسب است . زیرا موش های بزرگتر قوی هستند و در صورت افتادن در تله به راحتی رها میشوند و از طرف دیگر موش های بزرگتر باهوش تر نیز هستند .

روش استفاده از تله موش : از دستکش لاتکس استفاده کنید. در زیر کابینت های آشپزخانه و کنج دیوار اتاق ها و در زیر هواسازها تله موش چسبی را قرار دهید و طعمه را وسط تله بگذارید و یک شب صبر کنید و روز بعد تله ها رو کنترل کنید و در صورت افتادن موش تله را در کیسه زباله قرار دهید و از منزل خارج کنید

بهترین طعمه (غذای مناسب) موش برای تله موش چسبی خیار،بیسکوییت و کیک یا گردو و امثالهم است .

2- تله موش فنری یا تله موش تخته ای

این نوع تله موش ها برای موش های صحرایی (موش قهوه ای) یا موش خانگی مناسب است

روش استفاده از تله موش فنری : معمولا تله ها دارای فنر بسیار قوی هستند بنابراین در هنگام استفاده از این نوع تله موش مراقب انگشتانتان باشید.برای طعمه موش از یک تکه پنیر یا گردو یا فندوق استفاده کنید و تله را در زیر یا پشت کمد و کابینت در محل آرام و نمیه تاریک قرار دهید و منتظر عملکرد آن بمانید .

3-تله موش قفسی :

346456456

این نوع تله موش که زنده گیر نیز می باشد دارای مزایایی مانند بررسی نوع موش به دام افتاده،استفاده چند باره از تله و زنده به دام انداختن موش را دارد و آلودگی کمتری نسبت به سایر روش های مبارزه با موش دارد . برای موش های کوچک و بزرگ مناسب است .

روش تله گذاری موش : طعمه مناسب برای موش های کوچکتر از نوع گیاهی و برای موش های قهوه ای و موش سیاه بهتر است از طعمه هایی مانند سوسیس و کالباس و ماهی و غیره استفاده کرد.

از دستکش استفاده کنید و طعمه را در میله وسط آویزان کنید و یک روز صبر کنید. میله نگهدارنده طعمه را طوری کار بگذارید که به راحتی با کوچکترین فشار آزاد گردد.

پس از به دام افتادن موش ، تله را شسته و بگذارید تا خشک شوید و برای استفاده مجدد آماده شود .

سمپاشی و طعمه گذاری موش :

استفاده از تله موش برای مواقعی مناسب هست که تعداد موش ها یکی یا دو تا باشد و آلودگی تازه ایجاد شده باشد .

اگر تعداد موش ها زیاد بود یا در تله گذاری موفق نبودید از یک شرکت معتبر سمپاشی  کمک بگیرید تا از روش شیمیایی مانند ( سمپاشی موش و طعمه گذاری برای موش ) استفاده کند .

سم پاشی موش با سموم شیمیایی ممکن است به صورت جامد ، پودر و یا مایع باشند . سموم به دو گروه حاد و تک دوز مثل فسفر دوزنگ و مزمن یا آنتی کواگولانت مثل وارفارین و راکومین تقسیم می شوند. طعمه مسموم باید از غذاهای مورد علاقه موش تهیه شده تا موش از آنها تغذیه نماید.

تفاوتهای سموم موش کش خوراکی حاد و تاخیری :

1-در سموم تک دوزه یا سریع الاثر مرگ موش بلافاصله اتفاق می افتد ولی در سموم ضد انعقاد یا تاخیری مرگ با تاخیر زمانی دو تا چهار هفته اتفاق می افتد.

2- سموم سریع الاثر بسیار خطرناکتر از سموم تاخیری هستند

3-لاشه موش در اثر استفاده از سموم سریع الاثر در محل باقی می ماند ولی موشی که از سموم ضد انعقادی استفاده کرده برای جذب آب و دوره مرگ از محل خارج می شود.

4- بدلیل متعفن شدن لاشه موش در سموم سریع الاثر خطر انتقال بیماری وجود دارد.

5- با توجه به مرگ سریع موش در سموم سریع الاثر مقاومت به سموم در سایر موش ها ایجاد می شود

بهترین سم برای کشتن موش :

استاندارد استفاده از سموم موش کش برای سمپاشی منازل علیه موش استفاده از سموم تاخیری یا سموم چند دوزه یا سمومی هست که باعث خونریزی داخلی در بدن موش می شود و موش با از دست دادن آب بدن برای جذب آب از محیط منزل خارج می شود و به علت دوره بیماری و مرگ طولانی تر،لاشه موش در محل دیده نمی شود.

با توجه به دلایل بالا، بهترین سم برای از بین بردن موش سموم ضد انعقادی هست که به صورت طعمه های آماده مصرف در بازار موجود است .

ارمغان بهداشت محیط آماده ارایه خدمات سمپاشی و طعمه گذاری موش با استفاده از بهترین سموم ایتالیایی است. عملیات کنترل آفات با حضور کارشناس بهداشت یا حشره شناسی و با مجوز وزارت بهداشت صورت می گیرد.

همچنین در خصوص آفات دیگر مانند سمپاشی سوسک ریز آلمانی (سوسک کابینتی) بااستفاده از طعمه های جدید غیر سمی ریشه کنی سوسک برای همیشه انجام می شود .

 

 

 

 

 

 

پایان رپرتاژ آگهی
سمپاشی مبارزه با موش تله موش شرکت سمپاشی سمپاشی موش طعمه گذاری موش موش گیری سم موش کشتن موش
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر