کد خبر: 1175170 A

بازی فکری جز یکی از مواردی محسوب می شود که شما در آن هم می توانید بازی و تفریح کنید و هم شما را سرگرم خواهد کرد؛ ما در بازی فکری از مغزمان کمک می گیریم و همین کمک ها موجب می شود تا مغز ما درگیر شود و فعالیت مثبتی داشته باشد پس انجام بازی فکری جزء یکی از کارهایی محسوب می‌شود که به تقویت حافظه و همچنین تقویت ذهن کمک بسیار زیادی خواهد نمود.

بازی فکری برای سنین مختلفی به صورت های متفاوتی آماده شده است و به این صورت نیست که بگوییم سن و سالی از ما گذشته و دیگر نمی توانیم از بازی استفاده کنیم، شاید انجام بازی های فیزیکی برای شما در سن های بالا دشوار باشد اما به راحتی می توانید در هر سنی از بازی فکری استفاده کنید.

 اگر می خواهید که در هر سنی چه پیر و چه جوان لحظه های شادی را برای خودتان رقم بزنید و در مواقعی که وقتتان آزاده است یک بازی مفید و موثر را داشته باشید حتما از بازی فکری استفاده کنید.

بازی فکری مزیت های متعددی را برای شما به همراه خواهد داشت که البته شما با انجام این بازی ها میتوانید برنامه ریزی های را در ذهن خودتان داشته باشید و حتی نقشه هایی را بکشید و برای رسیدن به آنها تلاش کنید و اطلاعات را به ذهنتان بسپارید چرا که در حین بازی به شما کمک می کند تا از رقبایتان سبقت بگیرید و در نهایت پیروز شوید و وقتی که شما تا این حد مغز خود را درگیر بازی فکری کنید قطعاً اثرات مثبتی بر روی آن خواهید گذاشت و موجب می شوید تا از پیری و اختلالات حافظه و موارد این چنینی به دور بمانید.

هدف اصلی در بازی فکری و انجام آن اینگونه بوده که افزایش سرعت انتقال و تقویت مهارت های شناختی را به همراه خواهد داشت و همچنین به بهبود حافظه و قدرت تفکر نیز کمک بسیار زیادی خواهد کرد. همانگونه که اشاره کرده‌ایم بازی های فکری می توانند به شما کمک کنند تا قدرت یادگیری و حل مسئله را در خودتان تقویت کنید و ذهن شما را قدرتمند تر خواهد کرد و البته به شما کمک می کند تا بتوانید در شرایط مختلف بهترین تصمیم‌ها را بگیرید.

photo_2021-12-27_16-51-43

انجام بازی های فکری چه مزیت هایی برای ما داشته است؟

به صورت کلی می توان اینگونه گفت که با انجام بازی های فکری به افزایش سرعت تفکر، تقویت حافظه، افزایش سرعت انتقال، افزایش میزان سطح تمرکز، افزایش مهارت های شناختی و افزایش مهارت استقلال در تفکر و برنامه ریزی و... کمک خواهید کرد.

بازی های فکری دارای نمونه های مختلفی هستند و برای سنین مختلف آماده شده‌اند شما از دوران کودکی تا دوران پیری می توانید متناسب با سن خود بازی های فکری را انتخاب کرده و آنها را خریداری کنید و در زمان‌هایی که وقتتان آزاد است از آنها استفاده کنید و البته از مزیت‌های آنها بهره مند شوید.

اگر که شما نتوانید از سلول های مغزتان به خوبی کار بکشید و آنها را به کار کردن تشویق نکنید و به بیانی ساده تر آنها را تنبل کنید تا به دنبال حل مسئله و رفع چالش های مختلف نباشند قطعاً به تدریج کارایی خودشان را از دست می دهند اما برای اینکه مغز به خوبی فعالیت داشته باشد و تمرین های مفیدی برای آن داشته باشید تا به بهتر عمل کردن آن کمک کنید می توانید بازی فکری را انتخاب کنید.

معرفی انواع بازی های فکری

افرادی که می‌خواهند بازی فکری خریداری کنند باید بدانند که بازی های فکری بسیار متعدد هستند و هرکدام از این بازی ها به نوعی به تقویت مهارت ها کمک می کنند و تاثیرات مثبت خود را داشته اند اما برای بازی های فکری دسته بندی های کلی مطرح می شود که شامل بازی با کارت، بازی های رومیزی، بازی با طرح تست هوش و معما، بازی های ساختنی میباشد.

اگر در دوران بزرگسالی به سر می برید و بازی فکری را انتخاب کرده اید باید بدانید که مزیت های متعددی برای شما خواهد داشت و تقویت هوش بصری، شادابی بدن، افزایش احساس جوانی، از بین رفتن استرس و کاهش آن، افزایش قدرت در حل مشکلات و مسائل و....را به دنبال خواهد داشت. پس نباید به سادگی از کنار بازی های فکری رد شد.

انجام بازی های فکری در افراد مسن نیز مزیت های خاص خود را داشته است و در واقع به حفظ توانمندی شناختی آنها کمک می‌کند و با بازی فکری با تخته میتوان خطر مبتلا شدن به آلزایمر و زوال عقل را تا حد بسیار زیادی کاهش داد؛ به همین جهت بازی های تخته ای نیاز دارند که فکر کردن به صورت مداوم انجام شود و مغز را درگیر فرایند بازی میکند و اگر مغزی قدرتمند، قوی و فعال داشته باشید امکان این که توانایی های آن از دست برود بسیار پایین خواهد بود. پس توصیه می شود در هر دورانی متناسب با شرایط سنی خود از بازی های فکری استفاده کنید.

معرفی مجموعه بازرگانی بازی تحریر (مرجع تخصصی لوازم تحریر و بازی فکری)

اگر به دنبال این هستید که با یکی از بهترین مرجع های لوازم تحریر و بازی فکری آشنا شوید و برای خرید بازی فکری از آن استفاده کنید و همچنین با انواع آموزش های بازی آشنا شوید کافیست که به مجموعه بازرگانی بازی تحریر به نشانه اینترنتی  https://bazitahrir.com/  سربزنید. در این مجموعه شما به محض ورود به وب سایت می توانید با انواع بازی فکری مناسب با رده های سنی مختلف اقدام به خرید بازی های فکری نمایید و مطالب مرتبط با آن را مطالعه نمایید.

در مجموعه بازرگانی بازی تحریر می توانید خرید های خودتان را با اطمینان انجام بدهید چرا که این مرجع خرید بازی فکری دارای نماد اعتماد الکترونیک می باشد و همچنین کلیه لوازم تحریر شامل نوشت افزار، ملزومات دانش آموزی، لوازم اداری، دفتر و کاغذ و ابزارهای آموزشی و درسی ، اسباب بازی را می توانید خریداری نمایید.

پیشنهاد می شود در دورهمی ها و مهمانی های خود برای اینکه جوی شاداب و پر نشاط را برای مهمانها و خودتان داشته باشید و به خوبی از زمان تان استفاده کنید، بازی فکری را انتخاب کنید و به کاهش فشار و استرس کمک کنید و مغزتان را به صورت مفید به کار بگیرید و از اهمیت بازی فکری و انجام آن غافل نشوید.

پایان رپرتاژ آگهی
بازی فکری بازرگانی بازی تحریر
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر