کد خبر: 1171738 A

هنگامی که تصمیم میگیریم از پرنده ای در خانه نگهداری کنیم، باید شرایط مناسبی را برای زندگی آن پرنده در فضایی خارج از محیط زیست طبیعی آن ، فراهم کنیم. ایجاد محیطی ایده ال برای زندگی یک پرنده، یعنی فراهم کردن شرایط محیطی که بیشترین شباهت را به شرایط محل زندگی طبیعی آن در حیات وحش داشته باشد. پرندگان از جمله حیوانات خانگی هستند، که انسان همیشه در طول تاریخ تمایل به پرورش و نگهداری آن ها داشته و امروزه این پرورش پرندگان بصورت گسترده ای، هم در مرغداری ها و هم بصورت جوجه کشی های خانگی انجام می گیرد. اگر شما هم تمایل به پرورش جوجه پرندگان و نگهداری از آنها دارید، باید در نظر بگیرید که یکی از تجهیزات ضروری برای این کار، بکارگیری لامپ مادون قرمز مخصوص پرندگان است. خواص لامپ مادون قرمز و لامپ های حرارتی برای مرغداری ها و همچنین پرورش دهندگان پرندگان ، آشکار است. که در ادامه به بررسی خواص لامپ مادون قرمز برای پرورش جوجه و لامپ حرارتی برای مرغداری می پردازیم.

لامپ مادون قرمز مخصوص پرندگان

برای اینکه بدانیم اثر حرارتی لامپ مادون قرمز برای نگهداری جوجه ها در چه دمایی مناسب تر است ، باید سن جوجه ها را در نظر بگیریم و بدانیم آن ها در چند هفتگی خود هستند. برای جوجه های تازه متولد شده دمایی بین 95 تا90 درجه فارنهایت یا 35 درجه سانتیگراد مناسب است و همچنین هر هفته حدود 5 درجه این دما کاهش پیدا می کند ، تا زمانی که سن آنها به ده هفتگی برسد و پس از آن به مرور زمان باید لامپ حرارتی مرغداری را خاموش کنیم . بنابراین استفاده از لامپ حرارتی برای مرغداری ها با توجه به سن جوجه ها تنظیم می شود. لامپ مادون قرمز پس از تولد جوجه ها ، آنها را تا یازده هفتگی همراهی میکند و باید از همان هفته اول حرارت لامپ مادون قرمز را برای جوجه ها بکار گرفته و بصورت علمی بدانیم که هر هفته چه تنظیمات و تغییرات حرارتی باید در زمان پرورش آنها انجام دهیم.

546456

تاثیر حرارتی لامپ مادون قرمز مخصوص پرندگان

برای استفاده از لامپ مادون قرمز مخصوص پرندگان برای جوجه ها ، باید دمای محیط را دائما چک کنیم و برای اطمینان بیشتر بهتر است دو دماسنج در دو نقطه متفاوت در محیط قرار دهیم. جوجه ها قابلیت پیدا کردن محیط و جایگاه گرم دراطرافشان را بخوبی بصورت غریضی دارند. برای استفاده از لامپ مادون قرمز برای جوجه ها باید بدانید که آن ها در حال حاضر چه حسی نسبت به دمای اطرافشان دارند. میزان گرما یا سرمای محیط برای آن ها به چه میزان است. اگر شما به رفتار و حرکات آن ها خوب دقت کنید و با عکس العمل های آنها آشنا باشید، به سادگی متوجه این موضوع می شوید. دمای پیرامون فضای پرورش جوجه ها را می توانیم به سه دسته دمای زیاد، دمای کم و دمای مناسب تقسیم کنیم، دمای زیاد باعث می شود تا جوجه ها پیرامون محیط پراکنده شوند و سر وصدای رایج را نداشته باشند، که این به این معنی است که محیط برایشان خیلی گرم است . همچنین در این حالت با دقت زیاد متوجه می شوید که آن ها سرشان را پایین میگیرند و نفس نفس میزنند. در این حالت شما باید از لامپ مادون قرمز با توان پایین تر یا تعداد کمتری برای جوجه ها استفاده کنید. به همین ترتیب، اگر محیط برای جوجه ها سرد باشد ، ممکن است آن ها زیر نور لامپ مادون قرمز  یا در نقطه ای دیگر دور هم جمع شوند و به هم بچسبند و در این حالت ممکن است جوجه ها شلوغ کنند و سر و صدایشان مضطرب به نظر برسد .

55454

 در این حالت، شما باید از لامپ مادون قرمز در وات های بالاتر و یا تعداد بیشتری برای گرم نگهداشتن فضای نگهداری جوجه ها بهره ببرید و یا اینکه می توانید ارتفاع لامپ ها را کاهش دهید. و در آخر دمای مناسب، اگر دمای محیط مناسب باشد جوجه ها پراکنده می شوند و مشغول آب و دانه خوردن شده و صدای جیک جیک آن ها را بصورت عادی و طبیعی می شنوید. دراین حالت می توان نتیجه گرفت که، لامپ مادون قرمز برای جوجه ها بهترین اثر را داشته است. البته ممکن است به دلایل دیگری جوجه ها در کناره های محیط به دور هم جمع شوند و به هم بچسبند، که می تواند دلیل آن وجود صدای وحشتناک در اطراف و یا مشکل دیگری باشد که در محیط وجود دارد، که به کاربردهای لامپ مادون قرمز برای جوجه ها مربوط نشود. به هر حال شما باید همه موارد را در نظر داشته باشید و از لامپ های حرارتی برای مرغداری به درستی استفاده کنید.

34564565

لامپ مادون قرمز برای جوجه ها

جوجه ها هنگامی که متولد می شوند توانایی گرم کردن و هماهنگ کردن دمای بدنشان با دمای محیط بیرونی را ندارند و گرمای مورد نیاز و ایده ال زندگی را از بدن مادر دریافت می کنند . در واقع لامپ مادون قرمز برای پرورش جوجه ها، تشابه سازی گرمای بدن مادر است ، که همین امر موجب شده تا اصطلاحاً این لامپ را به عنوان مادر مصنوعی بشناسند . پرهای جوجه ها از زمان تولد تا 11 هفتگی آن ها ، توان و قدرت گرم نگه داشتن کافی و مناسب را برای بدن آن ها ندارد ، ضمن اینکه اگر جوجه ها گرمای کافی و مورد نیاز بدنشان در این یازده هفته را دریافت نکنند ، از بین میروند. به همین علت استفاده از لامپ مادون قرمز برای پرورش جوجه ها ، از مهمترین و اولین نکات پرورش جوجه و کنترل مرغداری ها است.

1444

درباره نوراکومارت

تجهیزات روشنایی از جمله مواردی است که عموم مردم به صورت روزانه از آن استفاده می‌کنند و در سبد خرید بخش بزرگی از جامعه قرار دارد. نوراکو با هدف تسهیل در تهیه کالای با کیفیت و مقرون به صرفه برای همه افراد جامعه، فعالیت خود را به عنوان فروشگاه تخصصی تجهیزات روشنایی آغاز کرده است. با توجه به گسترش اینترنت و میل هر چه بیشتر افراد به خرید اینترنتی، خلاء حضور یک فروشگاه اینترنتی در زمینه تجهیزات روشنایی احساس می‌شد. نوراکو در تلاش است تا با تامین طیف کاملی از انواع محصولات، بتواند انتخاب اول ایرانیان در زمینه خرید تجهیزات روشنایی و خرید اینترنتی لامپ باشد. نوراکو در حال حاضر با تامین بیش از 500 نوع کالا از تجهیزات روشنایی یکی از غنی‌ترین و بروزترین فروشگاه‌ اینترنتی در حوزه روشنایی محسوب می‌شود. ما در نوراکو امکان خرید اینترنتی و حضوری از معتبرترین و باکیفیت‌ترین برند‌های داخلی و خارجی را برای شما فراهم آورده‌ایم. نوراکو با تکیه بر سابقه 40 ساله خود در بازار روشنایی ایران و پرسنل حرفه ای خود این اطمینان خاطر را برای شما فراهم می‌آورد که با خرید اینترنتی و حضوری تجهیزات روشنایی از این مجموعه بهترین تجربه خرید را خواهید داشت.

 

پایان رپرتاژ آگهی
خرید اینترنتی لامپ لامپ مادون قرمز لامپ مادون قرمز مخصوص پرندگان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر