کد خبر: 1161025 A

در طول سال های متمادی شاهد رشد تکنولوژی مربوط به فلش مموری ها به روش های مختلفی بوده ایم. برای مثال فضای ذخیره سازی آن ها بزرگ تر یا اندازه آن ها کوچکتر و سرعت حافظه های usb نیز بیشتر از گذشته شده است. به دلیل پیشرفت های قابل توجه در این حافظه های جانبی و مزایایی که استفاده از آن دارد، بیشتر مردم تصمیم می گیرند که داده های شخصی و ارزشمند خود را بر روی آن ها ذخیره کرده تا بتوانند به راحتی در هر جایی که بخواهند به این داده های ارزشمند دسترسی داشته باشند. این از یک لحاظ بسیار عالی به نظر می رسد. اما استفاده از حافظه های usb یک نقطه ضعف بزرگ نیز دارد و آن از دست دادن آسان اطلاعات است. اطلاعات روی حافظه های فلش راحت تر و سریع تر از آن چیزی که فکرش را می کنید می توانند به راحتی از بین رفته یا دزدیده شوند.  اندازه کوچک فلش مموری نیز باعث می شود که به راحتی گم شود یا به سرقت برود و داده های شخصی شما در اختیار فرد دیگری بیفتد، بنابراین بهتر است با نحوه حفاظت از اطلاعات خود در فلش مموری آشنا باشیم.

خرید فلش مموری رمزگذاری شده سخت افزاری و نرم افزاری

یکی از ساده ترین و کارآمد ترین راه ها برای اطمینان از محافظت داده هایتان در فلش مموری استفاده از حافظه فلش رمزگذاری شده است. حافظه‌های فلش رمزگذاری شده یک لایه امنیتی اضافی را برای محافظت از داده هایتان فراهم می کنند تا دیگران از مشاهده یا دسترسی به اطلاعات ذخیره شده بر روی آن دور نگه داشته شوند. این نوع رمزگذاری همچنین در برابر رایج ترین تهدیدها مانند حملات boot cold، کدهای مخرب و حملات brute force محافظت می کند.

 این شیوه یک روش عالی برای ذخیره و انتقال بی خطر داده ها از طریق حافظه های usb است. کاربر برای دسترسی به داده هایی که در یک درایو usb رمزگذاری شده سخت افزاری ذخیره شده است نیاز به احراز هویت مانند رمز عبور یا رمز بیومتریک دارد. بنابراین تا زمانی که کاربر رمز عبور لازم و یا سایر ابزارهای سخت افزاری احراز هویت را وارد نکرده است، امکان دسترسی به داده های فلش مموری وجود نخواهد داشت.

36456

اجتناب از ویرایش مستقیم فایل ها بر روی فلش مموری

یک قانون ساده برای محافظت از داده های فلش مموری وجود دارد که اغلب در موقع استفاده از آن نادیده گرفته می شود. این قانون ساده می گوید که فایل های ذخیره شده بر روی درایو های usb خود را زمانی که به کامپیوتر متصل است و برق در آن جریان دارد ویرایش نکنید. بهتر است ابتدا فایل ها را در کامپیوتر خود کپی کرده و فلش خود را از کامپیوتر جدا کنید و بعد از انجام هرگونه ویرایش و دستکاری بر روی فایل ها مجدد آن ها را بر روی درایو usb خود کپی نمایید. این کار موجب افزایش طول عمر فلش مموری و مانع از دست دادن ناگهانی اطلاعات بر روی آن می شود. زیرا تعداد خواندن و نوشتن بی مورد بر روی فلش ها کاسته خواهد شد.

پشتیبان گیری منظم از داده های فلش مموری

روش ساده و سریع برای محافظت از اطلاعات خود در فلش مموری پشتیبان گیری منظم از داده های ذخیره شده بر روی حافظه های فلش است. وقتی صحبت از ایمنی داده ها می شود باید به این نکته توجه کنید که بهتر است همیشه ایمن باشید تا متاسف. وقتی که داده های ارزشمند شما از حافظه usb حذف شد و یا به سرقت رفت تاسف خوردن دیگر فایده ای ندارد. یک راه حل بسیار عالی و کار آمد این است که شما همیشه از داده های خود بر روی حافظه usb یک نسخه پشتیبان تهیه کنید و آن را در یک مکان مناسب ذخیره نمایید. این کار حداقل می تواند در صورت بروز مشکلاتی مانند آسیب دیدن فایل یا به سرقت رفتن آن ها خیالتان را راحت کند که به یک نسخه از فایل های خود دسترسی دارید. حتی توصیه می شود در صورتی که اطلاعات شما خیلی ارزشمند است چندین نسخه پشتیبان در مکان های مختلف و در هاردها و فضاهای ذخیره سازی جداگانه از اطلاعات خود تهیه کنید. کاری که شرکت های بزرگ برای حفاظت از داده های مشتریان خود انجام می دهند.

میزان استفاده از فلش مموری را کاهش دهید

اگرچه فلش مموری ها به گونه ای طراحی شده اند که در صورت مراقبت صحیح از آن ها می توانند به مدت طولانی مورد استفاده قرار گیرند، اما با این حال محدودیتی در تعداد دفعات خواندن و نوشتن اطلاعات بر روی آن ها وجود دارد. استفاده مداوم در نهایت درایو usb را فرسوده خواهد کرد. هر تراشه حافظه ای که بر روی حافظه های فلش قرار دارد می تواند تا یک میزان محدودی نوشته یا خوانده شود. به طور کلی تصور می شود که اکثر تراشه ها می توانند بین 10000 تا 100000 بار در طول عمر خود خوانده یا نوشته شوند.  بنابراین به مرور دسترسی به داده ها در حافظه های فلش سخت تر می شود و مشاهده می شود که اطلاعات روی آن از بین رفته یا دیگر قابل خواند و بازیابی نیست. یا این که حتی ممکن است فلش مموری به گونه ای فرسوده شود که وقتی آن را به دستگاه وصل می کنید قابل شناسایی نباشد.

جدا کردن فلش مموری از کامپیوتر در صورت عدم استفاده

خیلی از افراد عادت دارند وقتی فلش مموری خود را به کامپیوتر وصل کردند و از داده های آن استفاده نمودند آن را به صورت متصل شده بر روی سیستم خود نگهداری کنند و درایو usb خود را از رایانه جدا نمی کنند. این کار می تواند منجر به فرسودگی فلش شما شود. وصل بودن حافظه فلش بر روی سیستم باعث می شود که سیستم عامل به طور مداوم بر روی آن داده هایی را بنویسد که در نهایت این کار منجر به خرابی حافظه فلش خواهد شد. در مورد محدودیت تعداد خواندن و نوشتن بر روی حافظه های فلش در ابتدای این مطلب توضیحات لازم را دادیم. بنابراین سعی کنید به خودتان عادت دهید زمانی که کارتان با فایل های داخل فلش مموری تمام شد، آن را از رایانه خود جدا کنید تا بر طول عمر درایو خود بیفزایید.

354365

و در آخر یکی دیگر از راه های محافظت از فلش مموری و اطلاعات داخل آن، انتخاب آن از میان برندهای معتبر و مطمئن، و همچنین جنس بدنه قدرتمند در برابر آسیب ها می باشد، که در نهایت طول عمر فلش مموری را افزایش می دهد. یکی از این برندها کوئین تک است که می توانید آن را از سایت آیتین تراشه هوشمند با گارانتی اصلی به صورت آنلاین خریداری کنید.

پایان رپرتاژ آگهی
فلش مموری آیتین تراشه هوشمند
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر