کد خبر: 1160939 A

همانطور که تجارت شما رشد می کند، نیاز شما به افراد با استعداد نیز افزایش می یابد. پیدا کردن افراد مناسب برای گسترش تیم خود، بدون در نظر گرفتن بودجه برای انجام کارها، می تواند چالش برانگیز باشد. در واقع، وقتی یک کسب و کار را اداره می کنید، ممکن است نیازی به یک کارمند تمام وقت نداشته باشید، اینجاست که همکاری با فریلنسر ها می تواند گزینه خوبی برای شما باشد.

شما فقط به فریلنسر برای خدماتی که ارائه می‌کند یا مدت زمانی که کار می‌کند پول می‌دهید، و معمولاً راهی مقرون به صرفه برای ارائه خدمات به مشتریان بیشتر و ارائه خدمات بیشتر به آنها است.فریلنسر ها به شرکت شما این فرصت را می دهند هزینه‌های سربار خود را به حداقل برسانید.

با توجه به مزایای همکاری با فریلنسر ها ، شرکت ها بیشتر به دنبال جایگزین کردن فریلنسر ها به جای نیروی تمام وقت خود هستند،  در  سال 2020، حداقل 43 درصد از نیروی کار ایالات متحده را فریلنسرها تشکیل می دادند. حالا این سوال ممکن است برای شما ایجاد شود که این افراد را از کجا می توانید پیدا کنید؟ و هنگامی که آنها را پیدا کردید، چگونه می توانید با آن ها همکاری کنید؟

روش های زیادی وجود دارد که می‌توانید یک فریلنسر را پیدا کنید که مجموعه مهارت‌های مورد نظر شما را داشته باشند. ما در این مقاله به شما بهترین راه های پیداکردن یک فریلنسر حرفه ای را شرح داده ایم . پس در ادامه با ما همراه باشید :

سایت های فریلنسری

اولین جایی که می توانید بهترین فریلنسر ها را برای کسب و کار خود پیدا کنید وب سایت های فریلنسری است. از سایت‌های فریلنسینگ خارجی و ایرانی می توان به Truelancer و UpWork ، پونیشا ، کارلنسر و ژاکت سرویس اشاره کرد. که به راحتی می توانید بهترین فریلنسر ها را در حوزه کاری خودتان پیدا کنید و با ارتباط با آن ها و شرح پروژه های کسب وکارتان  و همکاری خوبی را با فریلنسرهای مدنظرتان داشته باشید .

1- سایت UpWork

این سایت که از ادغام Elance و Odesk ایجاد شده است Upwork با بیش از 12 میلیون فریلنسر ثبت شده و پنج میلیون مشتری، یکی از بزرگترین پلتفرم های استخدام فریلنسر در جهان است. کسب‌ و کارها استفاده از آپ ورک را دوست دارند، زیرا حجم زیاد فریلنسرها به این معنی است که می‌توانید فردی را پیدا کنید که دقیقاً در زمینه‌ای که به کمک نیاز دارید، متخصص باشد! به طور معمول، هنگامی که پروژه خود را در آپ ورک پست می کنید، فریلنسرها  شروع به ارسال پیشنهاد می کنند و نرخ ساعتی یا ثابت مورد نظر خود را برای پروژه ارائه می دهند.

2- سایت Truelancer

سایت ترولنسر به شما امکان می دهد در میان هزاران فریلنسر، جستجوی خود را بر اساس چیزهایی مانند مهارت ها و حرفه ها فیلتر کنید، که فوق العاده مفید است.با استفاده از این سایت، شما همچنین می توانید یک مسابقه برای کمک به یافتن واجد شرایط ترین افراد برای هر شغل ایجاد کنید.

مسابقات Truelancer به شما این امکان را می دهد که همزمان چندین فریلنسر را درگیر کنید. به سادگی آنچه به دنبال آن هستید را ارسال کنید و صدها فریلنسر می توانند با انجام ان درخواست دهند. و شما فقط یکی را که فکر می کنید بهترین است انتخاب کرده و برای آن پول می پردازید!

3- ژاکت سرویس

یکی دیگر از سایت های فریلنسری که در بین فریلنسرها از محبوبیت خوبی برخوردار می باشد سایت ژاکت سرویس می باشد شما به راحتی می توانید در این سایت با افراد متخصص و حرفه ای در هر حوزه ای که مربوط به درآمدزایی اینترنتی می باشد در ارتباط باشید و با طرح پروژه خود فریلسنر های مد نظرتان را انتخاب کنید فرقی که این سایت با دیگر سایتهای فریلنسری دارد همکاری با افراد متخصص در هر حوزه می باشد که باعث اعتماد بیشتر کارفرماها برای همکاری با این سایت شده است.

ژاکت سرویس محصولی از شرکت ژاکت است که برای کسب و کارهایی که قابلیت برونسپاری دارند و از طریق فضای مجازی قابل مبادله باشند، بستری امن و مطمئن ایجاد می‌کند تا بتوانند با نیروی‌های ماهر دورکار کار کنند.

لینکدین

وب‌سایت‌های زیادی برای یافتن فریلنسرهای با استعداد وجود دارد. اغلب اوقات، با نگاه به شبکه‌های شخصی خودمان مثل لینکدین می توانید فریلنسرهای در دسترس و ماهری را پیدا کنید که بتوانند یک جریان کاری یا پروژه‌ای خاص را مدیریت کنند.

دانشگاه ها

یکی دیگ راز راه ها برای پیدا کردن یک فریلنسر خوب استفاده از دانشگاه ها می باشد . شما با ارتباط با استاید یک دانشگاه می توانید افرادی که مناسب کسب و کار شما هستند را انتخاب کنید. شما در دانشگاه ها به راحتی می توانید بهترین فریلنسر ها را  از دانشجویانی که جویای کار و دریافت تجربه هستند پیدا کنید.

کنید.

تحقیق

هنگامی که شروع به جستجوی فریلنسرها در سایت‌ها و انجمن‌های شغلی کردید، ممکن است از خود بپرسید که "از اینجا به کجا بروم؟" اولین قدم این است که شروع به تحقیق در مورد فریلنسرهای بالقوه خود و شغلی که می خواهید آنها را برای آن استخدام کنید، شروع کنید.

به عنوان مثال، اگر به دنبال یک نویسنده یا یک توسعه‌دهنده اپلیکیشن هستید، باید درک روشنی از شغلی که می‌خواهید یک فریلنسر انجام دهد داشته باشید. محدوده پروژه چقدر است؟ هر چند وقت یکبار می خواهید آنها برای شما کار کنند؟

هنگامی که شما درک روشنی از شغلی که فریلنسر انجام می دهد دارید، باید جستجوی خود را در وب سایت ها و گروه های فریلنسری انجام دهید.

گروه های فریلنسری

علاوه بر مشاهده سایت های فریلنسری، انجمن های فریلنسری نیز وجود دارد که می توانید به آنها بپیوندید. این گروه ها فرصتی عالی برای شبکه سازی ارگانیک فراهم می کنند تا بتوانید لیستی از فریلنسرهایی که دوست دارید را پیدا کنید و امکان همکاری با آن ها را داشته باشید .

به عنوان مثال، می‌توانید به گروه‌های فریلنسر فیسبوک بپیوندید و مستقیماً در رسانه‌های اجتماعی با فریلنسرهایی که مدنظرتون می باشد در ارتباط باشید.

انجام پروژه افراد معروف

خیلی از اوقات وقتی مقاله ای را می خوانید و یا پروژه خوبی را در حوزه کاری خود مشاهده می کنید کنجکاو خواهید شد که نویسنده و یا فردی که آن پروژه را انجام داده چه کسی می تواند باشد ؟ شما می توانید با پیدا کردن این افراد و ارتباط گرفتن با آن ها به عنوان فریلنسر با این افراد همکاری داشته باشید چون می توانند با شما همکاری داشته باشند .

نکات ضروری جهت انتخاب فریلنسر

در کنار همه این راه برای پیداکردن یک فریلنسر خوب جهت انجام پروژه های شما یکسری موارد را شما باید قبل از همکاری با هر فریلنسری رعایت کنید :

  • آنچه را که نیاز دارید مشخص کنید : پروژه هایی که زمان و دانش لازم برای انجام آن ها ندارید را مشخص کنید این کار به شما کمک م یکند تا مهارت هایی را که از یک فریلنسر نیاز دارید را شناسایی کنید و الان می توانید فهرستی از انتطاراتی که از آن فریلسنر دارید را تهیه کنید .
  • آنچه را که می توانید پرداخت کنید، ارزیابی کنید
  • خیلی از اوقات افرادی که با فریلنسر ها همکاری دارند برای پرداخت مبلغ پروژه را مناسب انتخاب نمی کنند. برای انتخاب مبلغ یک پروژه باید به نوع پروژه خود و استعداد فریلنسر توجه داشته باشید و یک مبلغ منصفانه را تعیین کنید در واقع می شود یک مبلغ پایین برای انجام یک پروژه در نظر گرفت ولی اکثرا این کار نتیجه عکس برای شما دارد و در آخر ممکن است نتیجه مطلوبی که دوست دارید را دریافت نکنید. مثلا اگر نویسنده ای پیدا کردید که کمی بیشتر هزینه می گیرد ، یک پروژه آزمایشی به او بدهید تا ببینید چگونه کار می کند. اگر کار عالی انجام شد ، ممکن است ارزش آن را داشته باشد که بودجه خود را افزایش دهید. اگر کار زیادی دارید، یک فریلنسر ممکن است مایل باشد نرخ خود را برای اطمینان از همکاری مجدد با شما کاهش دهد. پس به این نکته برای یک همکاری خوب با فریلنسر ها توجه داشته باشید
  • صبر داشته باشید: در مدت زمان انجام یک پروژه کمی صبر داشته باشید در واقع پروژه خود را کنترل کنید ولی برای یک فریلنسر عالی صبر کنید، حتی اگر زمان ببرد. و ممکن است لازم باشد بیش از یک نفر را استخدام کنید تا مطمئن شوید که مجموعه مهارت‌های مختلفی را تحت پوشش دارید، اما بدانید که اگر می‌خواهید برای جستجوی آنها وقت بگذارید، فریلنسرهای شگفت‌انگیزی وجود دارند. در عین حال ممکن است با یک فریلنسر بد قول همکاری کنید که قطعا این کار به ضرر شما خواهد بود و شما را در نگاه مشتریانتان بد قول می کند پس بهتر است با این دست افراد همکاری نداشته باشید حتی در مواقع ضروری که کاری از دستتان بر نمی آید .

در آخر به یاد داشته باشید که آنچه را که برای آن پرداخت می کنید، دریافت می کنید. در پایان روز، کار یک فریلنسر نماینده دیگری از کسب و کار شما خواهد بود. اگر می خواهید نتایج خوبی کسب کنید که می تواند به مقیاس کسب و کار شما کمک کند، استخدام یک فریلنسر مناسب به اندازه استخدام کارمند مناسب مهم است.پیشنهاد می کنیم حتما مقاله بهترین سایت های فریلنسری را مطالعه کنید.

چگونه کسب و کارهای کوچک می توانند فریلنسر های با استعداد را جذب کنند؟

زمانی که به دنبال متخصصان با استعداد و متعهد هستید، به خصوص زمان انتخاب فریلنسر، رقابت می تواند شدید باشد. شرکت‌های بزرگ می‌توانند نام‌های تجاری جذاب  با پایه حقوض بالا ارائه دهند که به آنها امکان می‌دهد استعدادهای درجه یک را جذب کنند. اما این بدان معنا نیست که هر متخصصی تمایل به کار در یک شرکت بزرگ را داشته باشد. در واقع، بسیاری از متخصصان تازه کار و جاافتاده ترجیح می دهند در شرکت های کوچکتر کار کنند، جایی که واقعاً می توانند تأثیر کار خود را ببینند. طبق نظرسنجی اخیر Monster ، نشان داده شده اغلب افراد ترجیح می دهند در یک کسب و کار بین 6 تا 100 کارمند کار کنند.

اگر صاحبان مشاغل کوچک بخواهند با رقبای بزرگتر در جستجوی استعداد رقابت کنند، باید مایل باشند که برند شرکتی خود را در بازار متمایز کنند. به عنوان مثال، اگر شرکتی نتواند بر سر حقوق رقابت کند، شاید بتواند تعادل کار و زندگی راحت تری را ارائه دهد.

1. ایجاد تعادل پایدار بین کار و زندگی

صاحبان مشاغل کوچک می توانند شرکت های خود را از شرکت های بزرگ با ارائه برنامه های انعطاف پذیر و پیاده سازی ساختارهای مدیریتی که بارها را از دوش کارکنان رده پایین ترشان بردارد متمایز کنند. برای مشاغلی که فقط به پایانه کامپیوتری نیاز دارند، ممکن است ارزش داشته باشد که یک خط مشی کار از خانه را پیاده سازی کنید که در آن کارمندان می توانند هنگام ورود به دفتر انتخاب کنند. ارائه ساعات کاری انعطاف پذیر راه دیگری برای تشویق متخصصان با زندگی خانوادگی پرمشغله است.

2. شهرت را دست کم نگیرید

به یاد داشته باشید که شهرت کسب و کار شما مهم است. افراد می‌خواهند احساس کنند که کارشان مهم است - مثل اینکه کارشان تفاوت ایجاد می‌کند. تأثیر اجتماعی شرکت خود را برجسته کنید تا فریلنسر های با استعداد برای همکاری با شما ترغیب شوند.

3. فرهنگ برنده را توسعه دهید

اگر برای ایجاد فرهنگ در محل کار زیاد تلاش نکنید، کسب و کار شما دچار رکود خواهد شد.  فرهنگ برنده را پرورش دهید و برای کارکنان اهداف ایجاد کنید. این امر اهداف معنی داری را برای گام برداشتن به سمت آن فراهم می کند.  اهداف شرکت خود را به اشتراک بگذارید تا کارکنان بدانند از آنها چه انتظاری می‌رود. از طرف دیگر، همیشه به کارمندان خود گوش دهید. اگر بدانید که آنها چه می خواهند، نیازهای آنها را برآورده خواهید کرد و آنها را برای سالهای آینده در پوزیشن خود باقی می مانند.

پایان رپرتاژ آگهی
ژاکت سرویس بهترین سایت های فریلنسری سایت های فریلنسری
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر