کد خبر: 1155211 A

 

کشف آتش توسط انسان های اولیه از مهمترین اکتشافات در تاریخ بشر به شمار می رود شاید ابداع لوله آهنی جزو اولین اختراع های انسان نباشد ولی بی شک یکی از کاربردی ترین اختراعات بشر است.

لوله کاربردهای مختلفی دارد و در متریال های گوناگونی مانند فولاد – پلاستیک – شیشه - سیمان و... تولید می شود. در حدود ۲۰۰۰ سال قبل از میلاد مسیح یونانیان برای اولین بار با استفاده از لوله گلی برای انتقال آب اولین مخترعین لوله در جهان هستند.

این ابداع کاربردی و راهبردی بشربعد از اختراع ورق های فولادی اهمیت بیشتری به خود گرفت. با پیشرفت علم و تغییر نیاز بشر لوله های آهنی سبک که توانایی شکل پذیری در کنار استحکام و وزن سبک را داشته باشند طرفداران فرآوانی پیدا کرد.

 لوله مبلی همانطور که از نام آن مشخص است در ابتدا شروع کار خود در ایران متریال مناسبی برای اجرایی کردن ایده های طراحان مبلمان منزل و مبلمان اداری بوده است. با افزایش فرهنگ مصرف گرایی در کنار ایده های جدید افراد خلاق این محصول در زمینه های دیگر نیز مورد استفاده قرار گرفت . امروزه لوله سبک درفضا های معماری با ایجاد دکوراسیون های مدرن در کنار سازه سبک طرفداران زیادی دارد و ذاعقه بسیاری از مخاطبان خود شده.

لوله مبلی در صنعت بزرگ خودرو سازی نیز جزو محصولات کاربردی تلقی می گردد به شکلی که برای تولید خودرو به جز انجین و بدنه به طور متوسط ۵ درصد هر خودرو از لوله سبک شکل گرفته است.

لوله مبلی کاربردی ترین اختراع بشر!  از ورق روغنی با روش نورد سرد تولید میشود. این محصول تو خالی است در نتیجه وزن سبک آن مهمترین مشخصه و مزیت این نوع لوله فولادی می باشد. لوله مبلی عموما در ضخامت های زیر ۲ میلیمتر در بازار یافت می شود تنوع در ضخامت لوله سبک یکی دیگر از ویژگی های این محصول است.

این نوع لوله سبک فلزی از ضخامت ۰٬۳ (سه دهم میلیمتر) تا ضخامت ۱٬۵ (یک و نیم میلیمتر) تولید می شود.

گذشته از وزن سبک و تنوع در ضخامت لوله مبلی این محصول دارای ویژگی هایی دیگری می باشد که استفاده از آن را در صنعت فولاد افزایش داده است , این ویژگی ها عبارتند از :

قابلیت کشش سرد

جوش پذیری

فرم پذیری بالا

قابلیت آبکاری

سطح با کیفیت

ابعاد دقیق

روش های تولید لوله سبک :

روش نورد پیل گر _ روش نورد فشاری _ روش نورد بر روی کلاهک _ روش نورد پیوسته با مندرل _ روش نورد سرد با مندرل

لوله مبلی را میتوان به دو دسته ی کلی تقسیم کرد:

لوله سبک بدون درز

لوله سبک درزدار یا درزجوش مستقیم

  با توجه به قابلیت های این محصول فولادی , میتوان آن را در صنایع مختلفی استفاده کرد, برای نمونه میتوان به صنایع زیر اشاره نمود :

صنعت ماشین آلات و خودرو سازی

صنایع هوایی

صنایع نظامی

صنعت اسلحه سازی

صنایع کشاورزی

ساخت دستگاه ‌های صنعتی مانند ریل ها

ساخت در و پنجره

ساخت قفل

صنعت مبلمان سازی

صنعت ساخت انواع میز

ساخت انواع کانکس

ساخت برخی وسایل خانگی

ساخت کانتینر ، کانکس ، اگزوز  و استفاده در گلخانه ها

لوله بیضی، پروفیل مبلی، لوله مثلثی، محصولاتی است که از لوله مبلی بعد از فرآیند فرمینگ به وجود می آید.

عوامل موثر بر قیمت لوله مبلی:

قیمت لوله مبلی واکنش زیادی از قیمت ورق روغنی می پذیرد, نرخ دلار- رفتاربورس در قیمت گذاری ها- واکنش دلالان بازار از عوامل واکنش گرا بر قیمت این محصول می باشد.

لوله مبلی در ایران :

در ایران لوله مبلی را با استفاده از روش های نورد سرد و جوش القایی تولید میکنند. جوش دادن این محصول از قاعده ی آن که باید تمام سطح لوله سبک به طور یکنواخت جوش بخورد و بدون سوراخ یا کوتاهی و بلندی باشد پیروی میکند. ورق های سرد با کیفیت st12 ایده ال ترین استاندار برای تولید لوله و پروفیل سبک می باشد.

هزینه های ثابت و متغیر در لوله مبلی :

هزینه های ثابت , هزینه هایی می باشند که به طور مشخص و با توجه به وزن و واحد تولیدی معین میشوند.مانند هزینه اجاره انبار, حق السهم, هزینه های حفاظتی و مراقبتی.

هزینه های متغیر نیز شامل هزینه ی برق, هزینه ی آب, تسویه خانه و و احد های تعمیراتی و نگهداری میشود.

استانداردهای ساخت لوله مبلی

لوله مبلی معمولاً بر اساس استاندارد DIN 2394 آلمان و استاندارد اروپایی EN 10219-2 ساخته می‌شود.

برای اطلاعات بیشتر درباره ی لوله مبلی , انواع ضخامت این محصول و کارایی لوله سبک میتوانید به سایت رسمی پرشین آیرون مراجعه فرمایید. تیم پرشین آیرون برای سهولت کار شما عزیزان لوله سبک را در انواع ضخامت ها قیمت گذاری کرده و آن را در اختیار شما عزیزان قرار داده است.

 

22

پایان رپرتاژ آگهی
لوله مبلی پرشین آیرون
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر