کد خبر: 1154501 A

کشور کانادا میزبان مهاجران زیادی است که جمعیت قابل توجهی از آنان را ایرانیان تشکیل می‌دهند.

کشور کانادا میزبان مهاجران زیادی است که جمعیت قابل توجهی از آنان را ایرانیان تشکیل می‌دهند. در سال‌های گذشته کشور کانادا به یکی از مهمترین مقاصد مهاجرتی ایرانیان تبدیل شده و عده زیادی هم هستند که علاقمند به اخذ اقامت کانادا می‌باشند اما، به دلایل گوناگونی هنوز اقدامی در این زمینه نکرده‌اند و شاید از خود می‌پرسند چطور به کانادا مهاجرت کنیم؟

 

چطور به کانادا مهاجرت کنیم؟!

اولین قدم برای مهاجرت به کانادا و هر کشور دیگری، تحقیق و آشنایی با برنامه‌ها و قوانین مهاجرتی آن کشور است. هر چه سطح آگاهی شما نسبت به برنامه‌های مهاجرتی بیشتر باشد، احتمال موفقیت شما بیشتر خواهد بود. از این رو در ادامه به معرفی برخی از این برنامه‌ها خواهیم پرداخت، اما پیش از ورود به بحث برنامه‌های مهاجرتی باید با مباحثی همچون مشاوران مهاجرتی، اکسپرس انتری و همچنین تفاوت برنامه‌های فدرال و استانی در کانادا آشنا شوید.

 

مراجعه به مشاور مهاجرتی

در کنار تحقیق، مراجعه به مشاور مهاجرتی خوب می‌تواند نقش زیادی در موفقیت پرونده شما داشته باشد. فراموش نکنید که یک مشاور مهاجرتی (وکیل مهاجرتی) باتجربه به ازای هر یک پرونده موفقی که در کارنامه دارد، یک بار پروسه مهاجرت به کانادا را با موفقیت به انجام رسانده است و مثل این است که چندین مرتبه و از روش‌های گوناگون به کانادا مهاجرت کرده باشد.

تنها کاری که باید انجام دهید این است که پس از مدتی مطالعه و جمع‌آوری اطلاعات به دنبال یک مشاور خوب و باسابقه (موسسه مهاجرتی با سابقه) بگردید.

برخلاف تصور عموم افراد، یافتن مشاور خوب چندان کار دشواری نیست. در وب‌سایت  iccrc.ca که وابسته به اداره مهاجرت کاناداست اطلاعات مشاوران مورد تایید اداره مهاجرت موجود است و فقط کافی است نام و نام خانوادگی مشاور مورد نظر را در قسمت مربوطه سرچ کنید و اگر فرد مورد نظر جزو مشاوران تایید شده باشد اطلاعات وی شامل کد رجیستری و اطلاعات تماس و همچنین فعال و غیر فعال بودن وی، برای شما به نمایش درمی‌آید و اگر اطلاعاتی یافت نشد بدانید که فرد مورد نظر صرفا مدعی مشاور و وکیل بودن است و از طرف هیچ نهادی در کشور کانادا تاییدی دریافت نکرده است.

 

برنامه‌های مهاجرتی کانادا و اکسپرس انتری

اداره مهاجرت کانادا بالغ بر هشتاد برنامه مختلف جهت جذب افراد خارجی معرفی کرده و برای این که فردی بتواند از هرکدام از این برنامه‌ها جهت اخذ اقامت کانادا استفاده کند، باید شرایط آن برنامه شامل حال وی شود.

برنامه‌های مهاجرتی کانادا را از زوایای مختلف می‌توان بررسی و دسته‌بندی کرد اما، شاید مهمترین دسته‌بندی که به روشن شدن موضوع و فهم بهتر آن کمک می‌کند این است که این برنامه‌ها به دو دسته کلی، فدرال و استانی تقسیم می‌شوند و اگر تفاوت این دو دسته را ندانید بدون شک دچار مشکل خواهید شد.

 

تفاوت برنامه‌های فدرال و استانی

کشور کانادا بصورت فدرالی اداره می‌شود یعنی به غیر از دولت مرکزی، در این کشور دولت‌های استانی نیز وجود دارند و در کنار برنامه‌های مهاجرتی دولت مرکزی، دولت‌های استانی نیز بر اساس نیازهای استان خود برنامه‌هایی را جهت جذب مهاجر به اجرا در می‌آورند.

البته دولت‌های استانی برای اجرای برنامه‌های مهاجرتی خود باید تایید دولت مرکزی یا به اصطلاح دولت فدرال را نیز داشته باشند.

اکسپرس انتری چیست؟

اکسپرس انتری یک سیستم امتیازی و رقابتی است که در آن امتیازاتی را باتوجه به سن، سطح تحصیلات، سوابق کاری و سطح زبان، برای متقاضیان اخذ اقامت، در نظر می‌گیرند و آن‌هایی که امتیازات بالاتری کسب می‌کنند دعوتنامه‌ای برای دریافت اقامت دائم کانادا دریافت خواهند کرد.

 

دو نوع اکسپرس انتری وجود دارد که عبارتند از اکسپرس انتری فدرال که مجری آن دولت مرکزی کاناداست و دیگری اکسپرس انتری استانی است که همانطور که از نامش پیداست مربوط به دولت‌های استانی کانادا، همچون استان ساسکاچوان و استان بریتیش کلمبیاست.

 

معرفی برنامه‌های مهاجرتی

در این بخش شما را با چند برنامه مهاجرتی آشنا می‌کنیم که می‌توانند برای شما جالب باشند و در سال‌های اخیر عده زیادی از متقاضیان، توانسته‌اند از طریق آن‌ها اقامت دائم کانادا را دریافت کنند.

 

برنامه استارتاپ کانادا

براساس این برنامه افرادی که ایده‌های جدید با قابلیت سوددهی در ذهن دارند می‌توانند پس از طی کردن پروسه جذب سرمایه‌گذار برای ایده مورد نظر برای خود و همسر و فرزندان زیر 22 سالشان اقامت دائم کشور کانادا را دریافت کنند.

حتی اگر ایده آماده‌ای در ذهن ندارید هم فقط کافیست که به یک مشاور یا وکیل استارتاپ کانادا مراجعه کنید و برای رسیدن به ایده مناسب از ایشان راهنمایی بگیرید. جهت کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه می‌توانید عبارت موسسه مهاجرتی حلوی را در گوگل سرچ کنید.

این موسسه از جمله موسساتی است که بصورت تخصصی در این زمینه مشغول به فعالیت است و بیشتر مراجعه کنندگان به این شرکت متقاضیان اخذ اقامت دائم از طریق برنامه استارتاپ کانادا و مهاجرت کاری هستند.

 

 

 

 

 

برنامه مهاجرت کاری کانادا

کشور کانادا جزو هفت اقتصاد برتر جهان است و اگر این کشور بخواهد جزو اقتصادهای برتر باقی بماند مجبور به جذب نیروی کار خارجی خواهد بود. دولت کانادا در سالیان گذشته برای هزاران نیروی کار خارجی (غیر کانادایی) که بیش از یک سال در این کشور کار کرده بودند اقامت دائم صادر کرده است که تعداد قابل توجهی از این افراد ایرانی بوده‌اند.

 

برنامه مهاجرت خویشاوندی

این برنامه شامل اسپانسرشیپ همسر و اسپانسرشیپ والدین است.

اگر از اعضای خانواده شما کسی پاسپورت کانادایی و یا کارت اقامت کانادا داشته باشد می‌تواند تحت شرایطی برای پدر و مادرش و همینطور همسر و فرزندان زیر 22 سالش درخواست اقامت و یا ویزای مولتی کند.

 

برنامه مهاجرتی خوداشتغالی

این برنامه مناسب افرادی است که در حرفه خود بصورت بین المللی فعالیت می‌کنند. مثلا ورزشکاران مطرح در سطح جهانی، خبرنگاران بین المللی و ...

چنین افرادی می‌توانند از این برنامه مهاجرتی برای اخذ اقامت دائم کانادا استفاده کنند.

 

ما در اینجا برنامه‌هایی را که معمولا بیشتر مورد استفاده ایرانیان قرار می‌گیرد را به اختصار معرفی کردیم. برای کسب اطلاعات بیشتر با این برنامه‌ها و آشنایی با سایر برنامه‌های مهاجرتی می‌توانید به همان ترتیبی که در متن توضیح داده شد به مشاوران مهاجرتی مورد تایید اداره مهاجرت کانادا مراجعه کنید و پاسخ دقیق‌تر به پرسش چطور به کانادا مهاجرت کنیم را از آن‌ها جویا شوید.

 

 

 

 

 

انتهای پیام/
چطور به کانادا مهاجرت کنیم؟
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر