کد خبر: 1151195 A

موبایل وسیله‌ای است که امروزه پر رنگ‌ترین حضور را در بین گجت‌‌ها در زندگی ما دارد و انجام بخش عظیمی از فعالیت‌های روزانه ما مستلزم استفاده از تلفن‌های همراه است.

حتما برای شما هم پیش آمده است که هنگامی که در حال رانندگی هستید نیاز به استفاده از موبایل خود داشته باشید یا شاید هم بخواهید هنگام رانندگی از نقشه موبایل خود استفاده کنید

البته که موبایل نیاز به تجهیزات جانبی خاصی دارد و هر چه بهتر این وسایل را بشناسیم استفاده از موبایل برای ما راحت‌تر بوده و همچنین مراقبت از آن آسان‌تر می‌شود. در واقع استفاده از وسایل جانبی موبایل برای صاحب آن در برخی شرایط تقریبا ضروری است.

هولدر یا استند موبایل

یکی از این تجهیزات جانبی استند یا هولدر است. همان‌گونه که گفته شد موبایل برای انسان وسیله‌ای بسیار پرکاربرد است. این گجت هنگامی که شما در ماشین نشسته‌اید نیز مورد استفاده قرار می‌گیرد.

اما در این شرایط استفاده از هولدر یا استند می‌تواند برای شما بسیار مفید واقع شود. در اصل هولدر وسیله‌ای است که به شما کمک می‌کند موبایل یا تبلت خود را در زاویه و مکان مناسب بدون استفاده از دست نگه دارید.

برای مثال هنگامی که در حال رانندگی هستید و نمی‌توانید یکی از دست‌های خود را با موبایل‌تان اشغال کنید هولدر می‌تواند به کمک شما آید. البته که هولدر را می‌توان در خانه یا محل کار نیز استفاده کرد.

از آن‌جا که با استفاده از هولدر یکی از دست‌های راننده در حین رانندگی آزاد می‌شود طبیعاتا خطر تصادف و مشکلاتی از این قبیل کاهش می‌یابد. البته که هر قدر از تلفن ‌همراه حین رانندگی کمتر استفاده شود ایمنی نیز افزایش می‌یابد.

در این مقاله سعی داریم تا شما را در خرید هولدر یا استند موبایل راهنمایی کنیم و نکات مهم در انتخاب هولدر مناسب برای شما را بررسی کنیم.

ص3543

فواید نگه‌دارنده موبایل

استفاده بهینه از GPS یکی از این کاربردها است. شما می‌توانید به راحتی مکان مورد نظر خود را در اپلیکیشن‌های مسیر یابی پیدا کنید چرا که دیگر نیازی ندارید موبایل را در دستتان گرفته و دائم نگاه خود را از خیابان یا جاده برداشته و به موبایل خود نگاه کنید بلکه می‌توانید موبایل را مقابل خود گذاشته و گهگاه به آن نگاه کنید.

دیگر فایده استفاده از هولدر افزایش امنیت سرنشینان و خود خودرو است زیرا اکثر تصادف‌های رانندگی به علت عدم دقت و تمرکز کافی راننده است و در صورتی که راننده از یک استند برای استفاده از موبایل خود استفاده کند، خطر تصادف و حواس‌پرتی به کاهش یابد.

چرا که از مهم‌ترین دلایل پرت شدن حواس راننده استفاده از موبایل حین رانندگی است. البته توصیه می‌کنیم تا جایی که می‌توانید از استفاده موبایل و عوامل دیگری که باعث حواس‌پرتی شما می‌شوند حین رانندگی پرهیز کنید.

ص354365

نکات مهم در خرید هولدر یا استند موبایل

نوع هولدر

نگه‌دارنده‌های تلفن انواع مختلفی دارند از جمله:

مغناطیسی، انگشتی، رومیزی و گیره‌ای. شما باید متناسب با استفاده و محل استفاده‌ای که برای هولدر‌ها در نظر گرفته‌اید هولدر مناسب خود را انتخاب کنید. برای بهترین انتخاب باید دقت بالایی داشت و به مهم‌ترین استفاده‌ای که کاربر از نگه‌دارنده انتظار دارد توجه بسیاری کرد.

ضمنا لازم به ذکر است که هولدرها بصورت دو نوع کلی در بازار وجود دارند. اولین نوع آن نگه‌دارنده‌هایی است که به قاب گوشی وصل می‌شوند.

این نوع بیشتر برای کسانی مفید است که بصورت مداوم و طولانی مدت در روز نیاز به استفاده از هولدر داشته باشند و بخواهند استند خود را در طول روز همراه خود ببرند. در واقع با این کار قاب و استند مناسب موبایل یا تبلت هر دو با هم فراهم می‌شوند.

ضمنا برای کسانی که می‌خواهند همزمان با وجود هولدر از دوربین موبایل نیز استفاده نمایند باید توجه داشت که هولدر جلوی دوربین‌های جلو و عقب موبایل را نگیرد.

اما اگر استفاده شما بصورت کوتاه مدت و در اوقات خاصی است بهتر است هولدر‌های جدا از قاب را انتخاب کنید. برای مثال اگر شخصی تنها هولدر را برای مدتی تماشای فیلم در طول روز نیاز دارد بهتر است هولدر جدا از قاب را بخرد خصوصا آنهایی که بر سطوح مختلف بصورت مناسب قرار می‌گیرند.

همچنین هنگام خرید هولدر به این نکته نیز توجه داشته باشید که اندازه هولدر برای اندازه موبایل یا تبلت شما مناسب باشد. برای این که از این موضوع مطمئن شوید می‌توانید بسته بندی محصول را بررسی کنید.

مورد بعدی که باید در انتخاب هولدر بسیار به آن توجه کنید کیفیت و جنس ساخت آن است. هولدر موبایل‌تان یک وسیله بسیار مهم است چرا که از موبایل شما محافظت می‌کند. از این رو باید جنس بدنه و مکنده آن از کیفیت بالایی برخوردار باشند.

نکته بعد جنس گیره‌های نگه‌دارنده است چرا که در صورت وجود کیفیت نامناسب گیره ممکن است باعث آسیب دیدن یا خش‌دار شدن بدنه موبایل شود. بهتر است دستگیره روکش پلاستیکی یا ابری داشته باشد تا مانع ایجاد خش توسط گیره بر روی موبایل شود.

ضمنا به میزان قابلیت چرخش در هولدر نیز توجه داشته باشید چرا که شما نیاز دارید موبایل‌تان در زوایای مختلف بچرخد و در زاویه‌ای مناسب قرار بگیرد. بهتر است هولدر امکان چرخش 360 درجه داشته باشد.

 

 

پایان رپرتاژ آگهی
هولدر موبایل
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر