کد خبر: 1141787 A

امروزه با دیجیتالی شدن تمام زمینه های زندگی انسان و افزایش سرعت زندگی این نیاز بوجود آمده است که  تعامل مشتری با  فروشگاه ها هم دیجیتال شود و توانایی پاسخگویی به سرعت  این زندگی دیجیتال را بدهد. یکی از مواردی که امروزه بسیار در فروشگاه ها ی بزرگ لازم و ضروری است استفاده از نرم افزار CRM می باشد.

این نرم افزار ها قادر خواهند بود با مشتریانی که از مرکز خرید یا مغازه خرید کرده ارتباط برقرار کرده و تعامل مناسبی بین خریدار و فروشنده ایجاد  کنند.

 نرم افزار CRM چیست؟

این کلمه مخفف Customer Relationship Management Software می باشد که با استفاده از این نرم افزار مدیر یک مرکز فروش و یا حتی کسب و کار کوچک می تواند به صورت دائم با مشتریان خود ارتباط بگیرید و از بازخورد آنها اطلاع حاصل کند. این نرم افزار حتی برای نرم افزار فروشگاه آنلاین نیز می تواند مورد استفاده قرار گیرد و اتفاقا برای فروشگاه های اینترنتی و آنلاین بیشتر قابلیت استفاده خواهد داشت. 

مزایای استفاده از  نرم افزار CRM:

تحقیقات نشان داده است که فروشگاه ها یی که از سیستم جامع فروشگاهی استفاده می کنند در جذب و حفظ مشتری موفق تر عمل می کنند. که در این بخش به دلایل آن اشاره خواهیم کرد:

 1. با استفاده از این نرم افزار مدیر مجموعه و مغازه قادر خواهد بود که با مشتریان خود ارتباط دائم داشته واز این طریق مدیر خواهد توانست تا مشتریان سودده را از  مشتریان مضر تمییز دهد.
 2. با استفاده از این نرم افزار مدیر مجموعه قادر خواهد بود تا به سلایق مشتریان خود پی ببرد و در صورتی که فرد صاحب کسب و کار تولیدی باشد متوجه خواهد شد که کدام محصولات مشتری پسندی بیشتری داشته و کدام محصولات کمتر مورد اقبال مشتریان قرار گرفته است.
 3. استفاده از این نرم افزار ها باعث می شود که شما به راحتی فرآیند پیگیری و پشتیبانی از مشتری را انجام دهید. که این روند در ادامه باعث افزایش فروش و تعداد مشتریان  شما خواهد شد.
 4. شما با استفاده از نرم افزار CRM مشتری را بعد از خرید  به حال خود رها نخواهید کرد و در دوره های زمانی مختلف با انواع روش ها با آن ارتباط خواهید گرفت.
 5. شما با استفاده از این نرم افزار یک آینه واضح از نقاط ضعف و قوت خود در مقابل خود خواهید دید که این آمار و اطلاعات به صورت کاملا رایگان و به صورت واقعی در اختیار شما قرار خواهد گرفت.

ارتباط با مشتریان

چه کسب و کارهایی نیاز به نرم افزار CRM دارند؟

همانطور که اشاره شد امروزه یک تولیدی و شرکت بزرگ و یا یک رستوران و فست فودی هم نیاز دارد تا از این نرم افزار ها استفاده کند. در این بخش به کسب و کارهایی که نیاز مبرم به نرم افزار CRM دارند اشاره خواهیم کرد:

 1. سازمان هایی که هزینه بالایی در بخش های مختلف صرف می کنند. 
 2. مدیرانی که دوست دارند تا عملکرد تمام افراد خود را در بخش های مختلف مورد ارزیابی قرار دهند. 
 3. کسب و کار و سازمان هایی که دچار عدم هماهنگی بین بخشی هستند. و انجام کار های موازی یا عدم هماهنگی در امور باعث صرف هزینه های اضافی می شود.
 4. سازمان هایی که می خواهند اطلاعات خود را به صورت منسجم ثبت کنند ولی به علت حجم بالای اطلاعات موفق به این کار نمی شوند.
 5. کسب و کار هایی که نمی توانند گزارشی از بازخورد مشتریان و عملکرد کارکنان خود داشته باشند.
 6. در سازمان هایی که ورودی مشتری زیاد است ولی خروجی فروش کم می باشد.
 7. کسب و کار ها و سازمان هایی که قادر به حفظ مشتری خود نیستند و مشتریان بعد از خرید دیگر به آنها مراجعه نمی کنند.
 8. سازمان هایی که راهکار و سیستمی برای دریافت شکایت و بازخورد مشتریان ندارند.

نرم افزار CRM به راحتی قادر است تا تمام موارد ذکر شده را به راحتی و با داکیومنت منسجم و  در دسترس برای مدیران مجموعه ها مرتفع سازد.

افزایش فروش

ویژگی های منحصر بفرد نرم افزار CRM:

این نرم افزار ها بعد ورود به بازار کسب و کار توانستند انقلابی را در زمینه ارتباط مشتری و مدیران ارشد ایجاد کنند که در این بخش به یکسری از این تغییرات اشاره خواهیم کرد:

 1. نرم افزار CRM قادر خواهد بود که اطلاعات مشتریان را ثبت و دسته بندی کرده و در مواقع لزوم در اختیار کاربر قرار دهد.
 2. یکی از زیر مجموعه های این برنامه اتوماسیون یکپارچه فروش می باشد که تمام مراحل بازاریابی تا صدور فاکتور به صورت یکپارچه در این نرم افزار قابل اجراست.
 3. این نرم افزار دارای اتوماسیون خدمات پس از فروش نیز خواهد بود که شما قادر خواهید بود در این بخش خدماتی مانند: سیستم گارانتی، سوالات متداول، پورتال مشتریان را به مشتریان ارائه دهید.
 4. شما با استفاده از این نرم افزار می توانید امور و کارهایی را که بایستی به صورت دوره ای انجام شود را تنظیم کرده و بدون نیاز به نیروی انسانی و اتلاف وقت انجام دهید. 
 5. در نرم افزار CRM گزینه هایی مانند:ارجاع، یادآوری، برنامه‌ریزی، گزارش‌گیری وجود دارد که با تنظیم این منو ها هرگز کاری فراموش نمی شود و نامه ای بدون اقدام باقی نخواهد ماند. 
 6. این نرم افزار قابلیت این را دارد که به وب سایت فروش شما لینک شود و به صورت خودکار سفارشات خرید و اطلاعات مشتریان را ثبت کند.
 7. نرم افزار CRM یکی از نرم افزار هایی است که قادر است تا قابل اعتماد ترین گزارش های مورد نیاز مدیران را در هر زمینه ای در اختیار آنها قرار دهد. که این گزارشات بسیار مهم  بوده و برای تصمیم گیری های مدیریتی می تواند بسیار تاثیر گذار باشد.
 8. این نرم افزار به راحتی قابلیت نصب بر روی انواع دیوایس ها را داشته و مدیران در هر لحظه می توانند وضعیت کسب و کار خود را رصد کنند. 
 9. شما با استفاده از این نرم افزار می توانید فرصت های فروش و معرفی محصول بیشتری را به دست آورید که ماحصل این    فرصت ها افزایش فروش و رونق کسب و کار خواهد بود.
 10. نرم افزار CRM با سیگنال هایی که به شما از طریق گزارشات خواهد داد به شما کمک خواهد کرد تا وضعیت آینده بازار کسب و کار خود را پیش بینی کنید.
 11. این نرم افزار به شما این امکان را خواهد تا محصولات پر فروش، و محصولات کم فروش خود را شناسایی کنید و تولید یا خرید خود را هدفمند سازید.

نظرات مشتریان

نرم افزار های موجود در سایت شاتوت:

 1. نرم افزار فروشگاه آنلاین: این نرم افزار در واقع یک مغازه مجازی می باشد که دارای ویترین، فروشنده و صندوق خواهد بود. وبا توجه به وضعیت امروز کرونایی جهان و وضعیت کسب و کارها برای همه بیزینس ها ضروری می باشد.این نرم افزار تمام نیاز های یک فروشگاه اینترنتی را برطرف میکند و علاوه بر تمام ویژگی هایی که هر فروشگاه اینترنتی دارد، این نرم افزار امکان اتصال به سیستم یکپارچه فروش را نیز دارا هست.
 2. سیستم جامع فروشگاهی: این نرم افزار در فروشگاه های بزرگ با محصولات زیاد بسیار کاربرد دارد. زیرا در این فروشگاه ها به علت تعداد بالای مشتریان سرعت فروش به اصطلاح راه انداختن مشتریان بسیار مهم می باشد. با استفاده از این نرم افزار شما علاوه بر این کار ها می توانید فروش آنلاین، ارسال اس ام اس به مشتریان و ثبت اطلاعات مشتریان را نیز داشته باشید.
 3. نرم افزار حسابداری رستوران و فست فود: این مراکز فروش به دلیل اینکه پر ازدحام و پر فروش هستند نیاز دارند تا سیستم حسابداری و صدور فاکتور سریع و مدرن داشته باشند. شما با استفاده از این نرم افزار ها به راحتی می توانید علاوه بر داشتن سرعت در خدمت رسانی به مشتریان از درآمد و فروش روزانه، ماهانه به راحتی اطلاع حاصل فرمایید.
 4. نرم افزار تحت وب رستوران داری شاتوت : این سیستم یک سیستم تحت وب برای مدیریت رستوران و کافه هست. برخی از ویژگی ها و امکانات این نرم افزار عبارت اند از :

  ثبت و تسویه سفارش با دستگاه کارت خوان اندرویدی

 • حذف پرینتر فیزیکی با قابلیت پرینت مجازی شاتوت (استفاده از تبلت یا موبایل بجای پرینتر)
 • ارسال سفارش بصورت پیامکی برای مشتری در سریع ترین زمان ممکن
 • استفاده از دستگاه بصورت رایگان
 • اتصال به نرم افزار جامع رستورانی شاتوت برای مجموعه های بزرگ
 • قابل استفاده برای مجموعه های کوچک
 • استفاده از سفارشگیر بصورت تحت وب و بدون نیاز به کامپیوتر در رستوران

نکته: نرم افزار CRM می تواند تمام نرم افزار های مذکور را در خود داشته باشد و قابلیت استفاده در انواع کسب و کار ها را خواهد داشت. امروزه در دنیای مدرن زمان استفاده از حساب و کتاب دفتری و انجام کار ها با نیروی انسانی زیاد و هزینه بالا گذشته است. زیرا در عصر امروز دنیا به سمت دیجیتالی شدن می رود. 

در انتها:

استفاده از نرم افزار CRM امروزه برای تمام کسب و کار ها حتی کسب و کار های کوچکی مانند یک پیج فروش اینترنتی اینستاگرام هم لازم است. شاید افراد ناخودآگاه قسمت هایی از این کارها را که به صورت اتوماتیک در این نرم افزار انجام می شود را انجام میدهند. تمام کارهایی که در این نرم افزار به راحتی و تنها با یک کلیک انجام می شود در صورت انجام با نیروی انسانی هزینه هنگفتی برای مجموعه خواهد داشت. ولی برای استفاده از این نرم افزار ها باید اطلاعات کافی داشته باشید و از مرکز معتبر این نرم افزار را تهیه فرمایید. ما به شما مجموعه شاتوت را معرفی می کنیم که دارای نرم افزار های بسیار کاربردی مانند: نرم افزار CRM، نرم افزار حسابداری رستوران و فست فود، سیستم جامع فروشگاهی، نرم افزار فروشگاه آنلاین  می باشد. که از طریق این سایت شما با اطمینان قادر به خرید بهترین نرم افزار های مذکور خواهید بود.

انتهای پیام/
شاتوت نرم افزار CRM سیستم جامع فروشگاهی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر