کد خبر: 1137084 A

رشد سریع درختان میوه و به بار نشستن آن‎‌ها همواره از درخواست‌‎‌ها و دغدغه‌های بسیاری از باغداران است که این امر از طریق افزایش ماده آلی خاک و همچنین اصلاح خاک که منجر به بهبود شرایط خاک اطراف ریشه می شود امکان پذیر است.

یکی از روش‌های افزایش ماده آلی خاک با تهیه‎‌ی کمپوست‎‌های مفید و ارزشمند که مهندسی شده و به صورت تخصصی تولید شده‎‌اند امکان‌پذیر خواهد بود. از این‌رو نیاز است تا کلیه‎‌ی باغدارانی که به سودآوری در بازه زمانی کم می‎‌اندیشند با تهیه‎‌ی کمپوست‌های مورد نیاز خاک و تقویت آن منجر به رشد سریع درختان میوه خود شوند. در واقع این کمپوست‎‌ها و کودها با در اختیار قرار دادن مواد مغذی و افزایش مقاومت گیاه در برابر تنش‎‌های موجود، یک نوع محرک رشد گیاه و درختان میوه محسوب خواهد شد.

کلیه‎‌ی درختان میوه برای این که بتوانند رشد حداکثری خود را در زمان کوتاه‎‌تری انجام دهند و محصولاتی با کیفیت بالاتر و مرغوب‎‌تری را تولید کنند به شرایط مساعدی چون برخورداری از خاکی با کیفیت و غنی از انواع مواد آلی و مختلف، آبرسانی به موقع و به اندازه، نور کافی برخوردار باشند. بنابراین نیاز است یک باغدار در وهله‎‌ی اول با در نظر گرفتن شرایط جوی یک منطقه و میزان آب و نوری که در اختیار دارد به کاشت درختی مناسب منطقه‎‌ی خود اقدام نموده و سپس با مناسب‌سازی شرایط به رشد سریع درختان میوه کمک کند که این اتفاق جز از طریق تلاش و ممارست باغبان و پیگیری او در آگاهی از مشکلات خاک و نحوه‎‌ی آب رسانی و... امکان‌پذیر نخواهد بود. بنابراین می‌توان گفت به جز عوامل جوی دخیل در رشد گیاه و نوع ژن گیاه، باغبان می‌تواند شرایط را به گونه‎‌ای به سود خود پیش برده و بهترین نتیجه‌‎ی ممکن را از به بارنشستن درختان میوه خود حاصل نماید.

چگونه خاک درختان میوه تقویت می‎‌شوند؟

با پیشرفت علم و فناوری خوشبختانه امروزه حتی در تولیدات داخلی نیز شاهد محصولات تقویت کننده خوبی هستیم. این محصولات به طور عمده به سه دسته‎‌ی کودهای آلی، زیستی، شیمیایی تقسیم می‌شوند که هر کدام به نوبه خود و در زمان مشخص می‌توانند مؤثر واقع شوند، تنها کافی است که به درستی از طریق کارشناسان و مهندسان حرفه‎‌ای نوع نیاز خاک به درستی شناخته شود تا کشاورز برای رشد سریع درختان میوه به خرید هر یک از کودهای موجود اقدام نماید. در واقع شناخت خاک درختان می‌تواند زمینه‎‌ی باغداری موفق و سودآور و به روز را به وجود آورده و از ایجاد ضررهای مالی بسیاری که ناشی از رشد کُند درختان و یا عدم باردهی آنان است جلوگیری به عمل آورد.

استفاده از کودهای آلی در جهت رشد سریع درختان میوه

کودهای آلی از  کودهای بسیار تأثیرگذار در رشد سریع درختان میوه است که به کود ارگانیک نیز معروف می‌‎باشد. این کودها از منشأ طبیعی و بقایای گیاهان، فضولات حیوانات و دیگر مواد طبیعی هستند که کربن و مواد مورد نیاز گیاه را بدون هیچ‌گونه ضرری تأمین می‌کنند. استفاده از این مواد آلی به دلیل تأثیرات بسیار مثبتی که بر روی خاک و گیاه بر جای می‎‌گذارند، محدودیتی نداشته و باغداران می‌توانند در هر زمان که گیاه به رشد بهتر و باروری بیشتر احتیاج داشت به آن بیافزایند. این کودها به علت افزایش رشد سبزینه‎‌ی گیاه و گلدهی منجر به رشد بهتر درخت شده و یا موجب تقویت دانه‎‌های تازه کاشته شده‌ی درختان می‌شود. کودهای آلی خود به سه دسته‎‌ی حیوانی، کود سبز و کمپوست تقسیم می‌شوند.

  • کودحیوانی؛ کودهای حیوانی از فضولات حیواناتی چون مرغ، گاو، گوسفند گرفته شده و موجب نفوذپذیری خاک، بالا بردن میزان PH آن، هوادهی و افزایش فعالیت بیولوژیکی خاک استفاده می‌شوند.
  • کود سبز؛ کود سبز از دیگر کودهای آلی است که سال‎‌های است توسط افراد متعدد مورد استفاده قرار می‌گیرد. در این روش، قبل از کاشت محصول اصلی و مورد نظر خود می‎‌بایست به کاشت محصولی دیگر اقدام نماییم تا سبزینه و مواد مؤثر این محصول جدید دوباره به خاک برگردد. این گیاه فرعی که کاشته می‌شود می‎‌بایست با سرعت بیشتری رشد کند تا در مدت زمان کوتاهی بتوان خاک را  آماده‎‌ی کاشت محصول اصلی نمود.
  • کود کمپوست ؛ کود‎‌های کمپوست از کودهای بسیار پرکاربرد در رشد سریع درختان میوه می‎‌باشد. کمپوست‌‎ها همان باقیمانده مواد گیاهی و حیوانی هستند که طبق فرآیندهای مختلفی توسط کارشناسان و مهندسان حاصل می‌شوند. این کودها به کنترل فرسایش خاک و آفت‌کشی کمک کرده و شرایط مساعدی را در خاک برای رشد بهتر و سریع‌تر درختان میوه حاصل می‌کند.

رشد سریع درختان با کمپوست های بایوجمی

کمپوست بایوجمی چیست؟

کمپوست‎‌های بایوجمی همانند هر کمپوست دیگری از طریق مواد کاملاً طبیعی چون ضایعات کشاورزی و دامی تهیه شده و به دلیل تأمین کربن و مواد آلی مورد نیاز خاک به عنوان بهساز خاک مورد استفاده قرار می‌گیرند. در حقیقت کمپوست‎‌های بایوجمی با در اختیار قرار دادن مواد مورد نیاز گیاه و تقویت آن در برابر تنش‎‌های محیطی و شرایط نامساعد محیط می‌تواند به رشد سریع درختان میوه و باردهی بهتر آن‎‌ها کمک کند.

تولید کمپوست‎‌ 

خوشبختانه با شناخت کمپوست‎‌های ارزشمند بایوجمی و تأثیراتی که بر سودآوری بهتر باغداران به همراه دارد شرکت بایوجمی با درهم آمیختن دانش و تکنولوژی به عنوان پدیدآورنده فناوری این کمپوست‎‌ها در تولید کمپوست بایوجمی فعالیت داشته و محصولات خود را به سراسر کشور عرضه کند. محصولات این شرکت به واسطه‎‌ی آنالیزهای آزمایشگاهی و طی فرآیند بازیافت پسماندهای کشاورزی منجر به افزایش توانایی خاک در جذب مواد مغذی و مورد نیاز گیاهان می‌شود.

فروش کمپوست‎‌

شرکت بایوجمی به عنوان تنها تولیدکننده‎‌ی کمپوست‌‎های بایوجمی به واسطه‎‌ی جدیدترین تکنولوژی به فروش کمپوست بایوجمی در بالاترین کیفیت ممکن می‎‌پردازد. این کمپوست‎‌ها با اهدافی نظیر افزایش بهره‌وری خاک در مصرف آب، تولید محصولات سالم  و ارگانیک تولید شده و در اختیار مشتریان قرار می‌گیرد تا بتوانند با اطلاح خاک و بهبودسازی آن گام بزرگی در زمینه‎‌ی باغداری وکشاورزی و رشد سریع درختان میوه بردارند.

قیمت کمپوست ‎‌

پس از آشنایی با تأثیرات این کمپوست بر رشد سریع درختان میوه، ممکن است مایل به اطلاع از قیمت این کمپوست‎‌ها باشید. در خصوص این امر باید ذکر شود که خوشبختانه شرکت بایوجمی برای این که ترکیبی مفید و سازگار با محیط زیست در اختیار مشتریان قرار گرفته شود، قیمت مناسبی را برای محصولات خود در نظر می‌گیرد. از این‌رو قیمت کمپوست بایوجمی با توجه به تأثیراتی که برای خاک دارد، مقرون به صرفه  خواهد بود.

در صورت تمایل به خرید کمپوست‎‌های بایوجمی و ارتباط با کارشناسان مرتبط در این امر در جهت رشد سریع درختان میوه می‌توانید به سایت بایوجمی مراجعه نمایید. محصولات بایوجمی در حال حاضر توسط پنج کارخانه‎‌ی تحت لیسانس شرکت در اختیار متقاضیان قرار می‌گیرد و کلیه‌‎ی افراد با مراجعه به سایت رسمی این شرکت از طریق آدرس https://biogme.ir/ می‌توانند به خرید از این مرکز و اطلاع از قیمت کمپوست‎‌ها اقدام نمایند.

انتهای پیام/
کود کمپوست تولید کمپوست‎‌ فروش کمپوست‎‌ قیمت کمپوست ‎‌
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر