کد خبر: 1136850 A

فروشگاه آنلاین یک ابزار کسب و کار است که امکان خرید غیرحضوری را برای مشتریان فراهم می‌کند. با راه اندازی فروشگاه آنلاین می‌توانید به طور دائم و مستر، محصولات خود را جلوی دید بسیاری از افراد قرار داده و به افزایش فروش خود کمک بسیاری کنید. تعرفه راه اندازی فروشگاه آنلاین ثابت نبوده و با توجه به امکانات آن متغیر می‌باشد. این هزینه در برابر درآمدی که از فروشگاه‌تان به دست می‌آورید، بسیار ناچیز است. در ادامه مطلب سعی کرده‌ایم تعرفه راه اندازی فروشگاه آنلاین، مراحل ساخت و مزایای آن را بیان کنیم. پس در ادامه همراه ما همراه باشید.

آموزش صفر تا صد ساخت فروشگاه اینترنتی

بسیاری از افراد در برخورد با سایت یا فروشگاه آنلاین به فکر ساخت آن هستند. اما ساخت فروشگاه اینترنتی همانند فروشگاه فیزیکی (کسب و کار سنتی) دارای مراحلی می‌باشد که اجرای آنها باید به ترتیب انجام شود. در ادامه مطلب، مراحل ساخت فروشگاه اینترنتی آنلاین را ذکر می‌کنیم.

انتخاب محل مناسب برای ساخت فروشگاه اینترنتی

اولین مرحله ساخت فروشگاه اینترنتی، انتخاب محل مناسب می‌باشد. زمانی که قصد ساخت یک فروشگاه فیزیکی را داشته باشید باید قبل از هر کاری، محل مناسبی را پیدا کنید که بیشترین تردد را دارا باشد تا محصولات بیشتری را در دسترس افراد قرار داده و فروش بیشتری داشته باشد

برای طراحی سایت فروشگاهی نیز باید همین روندها را در نظر داشته باشید یعنی شرایط را بررسی کرده و بهترین مکان را انتخاب کنید. گام اول برای این کار، انتخاب هاست و فضای میزبانی مناسب می‌باشد. انتخاب هاست مناسب اهمیت زیادی داشته زیرا سرعت لود سایت، پشتیبانی از حجم اطلاعات مرتبط با بارگذاری، قابلیت پشتیبانی از بازدید بالای سایت، امنیت وب سایت و… را تامین می‌کند.

معمولا شرکت‌هایی که فعالیت خود را در زمینه هاست انجام می‌دهند، به مشتریان خود توصیه می‌کنند تا در ابتدای کار، فضای کمتری را انتخاب کنند تا هزینه آنها کمتر شود. بعد از آنکه تعداد بازدیدکنندگان فروشگاه اینترنتی و حجم اطلاعات محصولات و داده‌های سایت شما افزایش پیدا کرد می‌توانید هزینه بیشتری را پرداخت کرده و فضای میزبانی بیشتری را داشته باشید.

شیش

طراحی و ساخت نمای داخلی فروشگاه

بعد از آنکه انتخاب هاست و دامنه را انجام دادید، باید به سراغ ساخت سایت رفته و مراحل ساخت فروشگاهی را طی کنید تا راه اندازی سایت انجام شود. در این مرحله انتخاب سیستم‌ساز مناسب برای فروشگاه اهمیت زیادی دارد. در سایت‌های فروشگاهی و فروشگاه‌های اینترنتی این مرحله به عنوان سیستم مدیریت محتوا شناخته می‌شود، اما این مرحله در طراحی سایت فروشگاهی به صورت انتخاب سیستم فروشگاه‌ساز شناخته شده که هزینه راه اندازی سایت تقریبا به این بخش در ارتباط است. در هنگام انتخاب سیستم مدیریت محتوا باید توجه داشته که سیستم شما دارای امکانات زیر باشد:

 • امکان مقایسه، نقد و بررسی محصول
 • امکان سیستم نظر دهی برای کاربران
 • امکان ارسال مطلب و مقاله
 • درج و افزودن محصول جدید به فروشگاه
 • دسته بندی و انتخاب برند محصولات

سایت فروشگاهی شما از نظر گرافیکی نیز باید طوری باشد که همانند ویترین و دکوراسیون فروشگاه‌های فیزیکی، سبب جذب بیشتر مشتری شده و میزان فروش شما را بالاتر ببرد. پس محصول خود را درون سایت قرار داده تا افراد زیادی آن را ببیند و با خرید آن درآمد شما بالاتر رود.

در مورد دسته‌ بندی و جستجوی محصولات چه نکاتی را باید در نظر داشت؟

وب سایت فروشگاهی برای دسته بندی محصولات و سیستم جستجوی کاربردی باید دارای ساختار استانداردی باشد تا موجب سردرگمی افراد نشود. در صورتی که دسته بندی مناسبی وجود نداشته باشد، ذهنیت افراد نسبت به وب سایت شما منفی شده و احتمال ترک سایت وجود دارد. اهمیت سیستم جستجو آنقدر زیاد است که در صورت عملکرد نادرست، نارضایتی و ترک سایت فروشگاهی را به دنبال دارد، پس باید سیستم جستجوی پیشرفته‌ای داشته باشید. هر چه سیستم جستجوی قدرتمندتر باشد، جستجوی محصولات سریع‌تر انجام می‌گیرد.

قیمت راه اندازی فروشگاه آنلاین

قیمت طراحی فروشگاه اینترنتی از آیتم‌های اصلی محسوب می‌شود که مشتریان طراحی فروشگاه اینترنتی به آن توجه زیادی می‌کنند. قطعا هزینه راه اندازی فروشگاه اینترنتی نسبت به فروشگاه فیزیکی کمتر می‌باشد اما به معنای رایگان بودن نیست. شرکت‌هایی که در زمینه طراحی و راه اندازی فروشگاه آنلاین مشغول هستند، ملاک‌هایی زیادی برای قیمت طراحی فروشگاه آنلاین در نظر داشته و هر کدام قیمت متفاوتی ارائه می‌دهند. بازه گسترده تعرفه راه اندازی فروشگاه آنلاین سبب شده بسیاری از کارفرمایان دچار سردرگمی شوند. برخی از شرکت‌ها در کنار قیمت پایین دارای امکانات بیشتری بوده و برخی دیگر نیز امکانات زیادی را نداشته اما قیمت بالایی را ارائه می‌دهند.

در تعرفه راه اندازی فروشگاه آنلاین، امکاناتی مانند ایجاد سبد خرید، درگاه پرداخت، فیلتر محصولات و… تاثیر گذارند. استفاده از قالب سایت از عوامل دیگری است که در هزینه طراحی فروشگاه آنلاین تاثیر می‌گذارد. بازدهی و سرعت سایت نیز از عوامل تاثیرگذار بر روی قیمت سایت می‌باشد؛ زیرا افزایش بازدهی سایت می‌تواند سبب جلب رضایت مشتریان شده و هزینه‌های سرور را کاهش دهد. بنابراین سفارش سایت فروشگاهی به شما کمک خواهد کرد تا در ازای هزینه پرداخت شده، به امکانات بیشتری دست پیدا کنید.

شبشثس

راه اندازی فروشگاه آنلاین حرفه‌ای برای چه کسانی مناسب است؟

با توجه به گستردگی سفارش طراحی فروشگاه اینترنتی، شما می‌توانید در هر زمینه‌ای که فعالیت دارید، طراحی سایت حرفه‌ای خود را به یک  فروشگاه اینترنتی تبدیل کنید. پس اینکه فعالیت شما در چه زمینه‌ای است، اهمیتی ندارد. بنابراین با طراحی فروشگاه آنلاین این فرصت را خواهید داشت که محصولات و خدمات خود را با کیفیتی مناسب به مشتریان خود ارائه نمایید.

مزایای راه اندازی فروشگاه آنلاین

راه اندازی فروشگاه آنلاین برای افرادی که کسب و کار آنلاین را دنبال می‌کنند، مزایای بسیاری دارد. از جمله این مزایا می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • امکان دسترسی 24 ساعته کاربران به محصولات
 • جستجوی کالای مورد نظر
 • مقایسه محصولات از لحاظ قیمت و کیفیت
 • صرفه جویی در زمان و وقت مشتری و فروشنده
 • حذف واسطه‌ها
 • کاهش هزینه‌های ناشی از مراجعه حضوری و حمل و نقل
 • کاهش ترافیک

چگونه یک فروشگاه اینترنتی موفق داشته باشید؟

برای یک فروشگاه اینترنتی موفق در قدم اول باید به امکانات آن توجه داشته باشید. داشتن تمام امکانات شاید برای کسب و کار شما مناسب نباشد اما سعی کنید نیازهای مخاطب خود را بررسی کرده و آنها را در فروشگاه خود داشته باشید. رعایت اصول استاندارد در قدم بعدی قرار دارد. این اصول باید برای کاربردی‌تر بودن، برای سهولت تمام افراد برای استفاده از سایت و استانداردسازی موتور جستجو انجام بگیرد زیرا بعد از طراحی سایت، برای رقابت با سایر رقبا به بالا بودن در صفحات جستجو نیاز پیدا خواهید کرد.

سخن آخر

تعرفه راه اندازی فروشگاه آنلاین به مولفه‌های زیادی وابسته است. این عوامل شاید به تنهایی به چشم نیایند اما در کنار هم تاثیر بسیاری بر روی قیمت آن دارند. بسیاری از شرکت‌ها برای راه اندازی فروشگاه آنلاین قیمت بالایی را ارائه کرده اما دارای امکانات زیادی نیستند بنابراین برای راه اندازی فروشگاه آنلاین، امکانات آن را در نظر داشته باشید و هزینه بالا را ملاک انتخاب قرار ندهید. با راه اندازی فروشگاه اینترنتی می‌توانید به راحتی هزینه پرداخت شده را جبران کنید؛ زیرا می‌توانید محصولات خود را به طور شبانه روز در اختیار مردم قرار دهید. با این کار میزان فروش شما بیشتر شده، در نتیجه سود بیشتری نیز نصیبتان خواهد شد.

انتهای پیام/
ساخت فروشگاه اینترنتی قیمت طراحی فروشگاه اینترنتی سفارش سایت فروشگاهی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر