کد خبر: 1130438 A

 

نیازی به گفتن نیست که نسل نوجوانان امروزی، از نظر فکری و روانشناسی با نسل‌های قبلی تفاوت زیادی دارند؛ اگر شما هم صاحب فرزندان باهوش و علاقه‌مند به تکنولوژی‌های جدید هستید، اعتیاد به استفاده از گوشی و تبلت و گذراندن وقت زیاد در فضای مجازی، حتما شما را هم آزرده‌خاطر می‌کند. در این مواقع است که برخی والدین شروع به ایجاد محدودیت‌های غیرمنطقی و جستجوی روش‌هایی برای قطع دسترسی به تبلت کودک خود می‌کنند.

اگر می‌بینید که فرزندتان به سپری‌کردن وقت خویش در فضای مجازی علاقه زیادی دارند، به جای ایجاد محدودیت‌های سخت که صمیمیت رابطه بین شما و کودکان کم سن ‌و سالتان را از بین می‌برد، می‌توانید با مدیریت کودک در اینترنت و کنترل تبلت کودک علاوه بر ایجاد لحظات شاد و آموزنده برای فرزندانتان، خیال خودتان را هم راحت کنید.

در دوران پاندمی کرونا، اکثر والدین اقدام به خرید تبلت دانش‌آموزی برای فرزندانشان می‌کنند. تهیه یک تبلت ایرانی مناسب، به شما این امکان را می‌دهد که فعالیت‌های کودکانتان را در فضای ناشناخته مجازی کنترل کنید و آن‌ها را از آسیب‌های مختلف حفظ کنید. قطعا منظورمان از کنترل تبلت کودک این نیست که بالای سر فرزند خود بشینید و هر کاری که در تبلتشان می‌کنند، ببینید؛ در ادامه با ما همراه باشید که به شما نشان دهیم چگونه به وسیله تکنولوژی‌های هوشمند نارتب، می‌توانید از راه دور و هر طور که بخواهید کودکانتان را در استفاده از فضای مجازی همراهی کنید.

استفاده بی قید و شرط از فضای مجازی، انزوا و افسردگی برای کودک و نوجوان      

اکثر کارشناسان تکنولوژی و متخصصین روانشناسی، فضای مجازی و اینترنت را برای کودکان مشابه یک چاقوی دولبه تیز تشبیه می‌کنند که علاوه بر ایجاد بستر آموزشی و سرگرمی مناسب برای کودکان، می‌تواند نتایج مخربی هم‌چون افسردگی و انزوا را هم در پی داشته ‌باشد. جالب است بدانید که امروزه از هر 3 فرد آنلاین در شبکه مجازی، 1 نفر را کودکان تشکیل می‌دهند. متاسفانه طبق آمار گزارش‌شده از طرف سازمان یونسکو، هر چه تعداد کاربران کم سن و سال در اینترنت بیشتر شود، میزان سوء استفاده‌های اینترنتی و خشونت‌های مجازی هم افزایش می‌یابد.

شاید بعد از صحبت کوتاهی که با کودک خود می‌کنید، او این اظهار را می‌کند که به همه این مسائل واقف است و خطری او را تهدید نخواهد کرد؛ حتی اگر به فرزندتان اعتماد کامل دارید هیچ‌گاه اجازه استفاده بی قید و شرط او از فضای مجازی را ندهید.

طبق گزارش کارشناسان فضای مجازی، از جمله مهم‌ترین آسیب‌هایی که کودکان و نوجوانان را در این زمینه تهدید می‌کند، می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • آسیب‌های روحی و روانی شدید که ممکن است به افسردگی ختم شود.
  • دوری از کانون گرم خانواده
  • اعتیاد و وابستگی زیاد به استفاده از فضای مجازی
  • ایجاد بلوغ زودرس و ارضای جنسی غیرطبیعی کودکان و نوجوانان در اثر دیدن سایت‌های متسهجن

1150

چرا باید اقدام به خرید تبلت کودک مناسب برای فرزندتان بکنید؟

با خرید یک تبلت ایرانی مناسب علاوه بر حمایت از تولید داخلی و نبوغ متخصصان ایرانی، هزینه کمتری را هم نسبت به کالاهای خارجی پرداخت می‌کنید. هم‌چنین اگر تبلتی که خریداری می‌کنید، دارای قابلیت مناسب به منظور مدیریت کودک در اینترنت باشد، می‌توانید ناظر فعالیت‌های کودکانتان در بستر مجازی باشید. یادتان نرود که شما همواره باید عزیزانتان را در استفاده از اینترنت همراهی کنید.

با انتخاب نارتب، تب و تاب استفاده از فضای مجازی را برای کودکانتان کم کنید!

مدیریت و کنترلی که شما هنگام استفاده فرزندتان از فضای مجازی دارید، نباید به گونه‌ای باشد که کودک شما احساس کند با محدودیت زیادی مواجه می‌شود. می‌دانید که در این سنین حساس، کودکان و نوجوانان در اثر کنجکاوی زیاد به دنبال کشف اسرار مختلف هستند. بنابراین شما علاوه بر ایجاد ارتباط دوطرفه و صمیمانه با فرزندانتان باید یک مدیریت هوشمند بر تبلت کودکتان داشته باشید. با قاطعیت می‌توان گفت تبلت‌های نارتب، هیچ‌گونه کم و کاستی نسبت به تبلت‌های هوشمند دیگر ندارند.

 پردازنده و سیستم‌عامل قوی در تبلت‌های نارتب، به شما این امکان را می‌دهد که فضاهای سرگرم‌کننده شامل بازی، ویدئوهای آموزشی و شاد، قصه و وب‌سایت‌های مختلف را در اختیار فرزندانتان قرار دهید. به منظور کنترل تبلت کودک، نارتب امکانات زیر را در اختیار خانواده‌ها قرار می‌دهد.

  • ایجاد یک اکانت شخصی برای هر یک از اعضای خانواده و فرزندان و تعریف قوانین خاص برای هر فرد
  • کنترل زمانی دسترسی به اینترنت و وای‌فای و مشاهده برنامه‌های نصب شده توسط فرزندتان روی سیستم تبلت
  • قفل‌کردن سایت‌های ناایمن و جلوگیری از دسترسی فزندان به محتواهای نامناسب
  • مشاهده لیست تماس‌ها و پیامک‌های رد و بدل شده توسط کودکان
  • مشاهده تاریخچه جستجو در صفحات مختلف اینترنتی
  • ایجاد بستری فوق‌العاده برای آموزش کودکان در زمینه‌های مختلف

برای استفاده از قابلیت‌های نارتب به منظور مدیریت کودک در اینترنت، نیاز به وقت و حوصله خیلی زیاد ندارید. سیستم هوشمند این تبلت‌ها به گونه‌ای طراحی شده است که به راحتی می‌توانید یکبار خیال خودتان را از بابت دسترسی کودکانتان به فضای مجازی راحت کنید.

انتهای پیام/
تبلت دانش‌آموزی تبلت ایرانی خرید تبلت دانش‌آموزی تبلت کودک
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر