کد خبر: 1130339 A

رنگ کردن دیوارها نه تنها محیط خانه شما را شاداب می کند، بلکه روحیه شما را نیز بهبود می بخشد. با این حال، ریختن رنگ روی فرش می تواند تا حد زیاد خلق و خوی شما را تغییر دهد!

قبل از اینکه فکرهای بد را در ذهن خود مرور کنید، بیایید نحوه تمیز کردن رنگ روغنی از فرش و موکت را به شما آموزش دهیم. این کار اگرچه چالش برانگیز به نظر می رسد اما حتی رنگ خشک شده روی فرش نیز به راحتی قابل تمیز کردن است.

سلفسیل

ابتدا نوع رنگ خود را بشناسید

قبل از اینکه به نحوه پاک کردن لکه رنگ روغن از فرش بپردازیم، باید بدانید که با چه چیزی مبارزه می کنید. امروزه برای رنگ کردن دیوارهای خانه ها و یا محیط های تجاری و اداری، رنگ های مختلفی شامل رنگ های اکریلیک، آب، لاتکس و روغنی وجود دارند. انواع مختلف این رنگ ها برای پاک شدن از سطح فرش شما، به محصولات مختلفی نیاز دارند.

در این مقاله سعی داریم تا نحوه پاک کردن لکه رنگ روغنی از روی فرش را به شما آموزش دهیم.

مواد و وسایل مورد نیاز برای پاک کردن لکه رنگ روغن از فرش

برای پاک کردن لکه رنگ روغن از روی فرش ابتدا مواد و وسایل زیر را آماده کنید:

  • کاردک یا قاشق یا چاقوی کره خوری
  • یک ظرف یا کاسه کوچک
  • یک دستمال یا پارچه های سفید و تمیز
  • دستکش
  • سقز
  • مایع ظرفشویی

مراحل پاک کردن لکه رنگ روغن از فرش

1.مقدار اضافی رنگ را بردارید

در صورتی که لکه رنگ روغن شما تازه است، ابتدا به سادگی می توانید به کمک یک ابزار نظیر کاردک یا قاشق یا هر وسیله سر صاف دیگری، تا حد ممکن رنگ را از روی فرش بردارید.

در صورت تازه بودن رنگ، شما می توانید به راحتی مقدار اضافی رنگ را از روی فرش بردارید. بنابراین سرعت عمل در پاک کردن لکه رنگ روغن از روی فرش اهمیت دارد. برای این کار، چاقوی خود را بردارید و سعی کنید تا آن را زیر مواد رنگ ببرید و رنگ را به آرامی از روی فرش بلند کنید.

پس از بلند کردن رنگ از فرش، آن را در ظرف یا کاسه ای بریزید و مراقب باشید که رنگ بر روی دیگر قسمت های فرش نریزد و لکه دیگری ایجاد نکند. همچنین از اسکراب کردن یا مالیدن رنگ بر روی فرش خودداری کنید تا لکه را گسترش ندهید و اوضاع را بدتر نکنید.

اگر نمی توانید چاقو را در زیر رنگ قرار دهید، احتمالاً رنگ بر روی فرش خشک شده است. در چنین حالتی، می توانید از بخار اتو روی ناحیه لک شده فرش استفاده کنید تا رنگ نرم شود. برای محافظت از اتو و همچنین فرش خود، ابتدا یک دستمال ضخیم یا پارچه یا حوله بر روی محل لک شده قرار دهید و سپس از بخار اتو برای نرم شدن لکه استفاده کنید.

در صورتی که نیاز به استفاده از خدمات قالیشویی نزدیک جنت آباد  دارید نیز بر روی اینجا بزنید.

2.لکه را تمیز کنید

یک پارچه یا دستمال سفید تمیز بردارید و با ملایمت به کمک آن لکه را پاک کنید. این کار را تا جایی ادامه دهید که احساس کنید مقدار بیشتری رنگ به پارچه جذب نمی شود. اگر فرش هنوز مرطوب است و لکه مشاهده می شود، می توانید این کار را با یک دستمال تمیز دیگر ادامه دهید یا برای پیدا کردن قالیشویی نزدیک سعادت آباد روی اینجا کلیک کنید.

 

1.از آدامس کمک بگیرید!

شاید کمی عجیب به نظر برسد اما آدامس می تواند به جدا شدن رنگ روغن از فرش کمک کند. برای این کار یک دستکش دست کنید و یک تکه آدامس را به صورت تکی یا به کمک پارچه بر روی محل لک شده فرش بزنید. دقت کنید که در تمام مراحل پاک کردن لکه، از مالش دادن محل مورد نظر خودداری کنید.

با این کار، بیشتر رنگ باید شروع به شل شدن کند. این کار را تا زمانی که تمام رنگ پاک شود ادامه دهید.

2.مایع ظرفشویی

پس از استفاده از آدامس بر روی لکه، می توانید از مایع ظرفشویی جهت از بین بردن مابقی رنگ از روی فرش استفاده کنید.

1 قاشق غذاخوری مایع ظرفشویی را با 2 فنجان آب سرد در یک ظرف بزرگ ترکیب کنید.

یک پارچه تمیز و جدید بردارید و داخل محلول قرار دهید. سپس با پارچه بر روی منطقه لک شده بکشید. همچنین می توانید محلول را درون یک بطری اسپری بریزید و با بطری بر روی محل اسپری کرده و به کمک دستمال، آن را تمیز کنید. این کار را تا زمانی که لکه به طور کامل تمیز شود ادامه دهید تا هیچ رنگی باقی نماند.

3.آبکشی کنید

پس از پایان شستشوی محل، یک ظرف تمیز را از آب پر کنید و به کمک دستمال یا اسفنج، محل را به خوبی آبکشی کنید تا مایع از آن خارج شود.

4.خشک کنید

چند دستمال کاغذی یا یک حوله تمیز بردارید و محل مورد نظر را خشک کنید تا مایعات باقی مانده جذب شود.

5.جاروبرقی بکشید

در صورت تمایل می توانید از جاروبرقی استفاده کنید تا الیاف به حالت اولیه خود بازگردند.

در صورتی که با وجود طی کردن تمام مراحل فوق، لکه رنگ روغن هنوز بر روی فرش قابل مشاهده است، می توانید از خدمات قالیشویی سهروردی استفاده نمایید.

قالیشویی حرفه ای

قالیشویی شهرک غرب یکی از بهترین قالیشویی های تهران است که می تواند انواع لکه های فرش ها را به کمک دستگاه های مدرن قالیشویی پاکسازی نماید. دستگاه های پیشرفته و استفاده از مواد شوینده درجه یک در قالیشویی سعادت آباد به شما امکان می دهد تا از خدمات قالیشویی های مکانیزه بهره مند شوید.

قالیشویی توحید

قالیشویی توحید در سراسر تهران شعبات مختلفی دارد. شما می توانید با استفاده از ثبت سفارش آنلاین قالیشویی در مجموعه توحید، خدمات مورد نظر خود را از نزدیک ترین شعبه به خود دریافت نمایید. خدمات حرفه ای ما اعم از قالیشویی و موکت شویی با بالاترین سطح استانداردهای جهانی و ضمانت نامه های معتبر ارائه خواهند شد.

tohidcarpet.com

 

 

 

 

 

 

 

انتهای پیام/
قالیشویی سهروردی tohidcarpet.com
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر