کد خبر: 1128804 A

اهداف زیادی برای استفاده از شیشه های رنگی وجود دارد. ما می­توانیم از آن در ساخت پنجره ها، درها استفاده کنیم و از آنجا که شیشه کاربردهای فراوان و انواع زیادی دارند و در مورد آن ها می­توان بسیار صحبت کرد. شیشه های رنگی از گذشته تا به امروز مورد استفاده قرار گرفته اند و دو سبک مدرن و سنتی را دارند.

ظهور و استفاده از شیشه به دوران اولیه انسان برمی­گردد و استفاده از آن در بسیاری از کشورهای جهان ظاهر شد. ساخت و استفاده از شیشه های رنگی یکی از بهترین و مهمترین هنرهای ساخت شیشه است، زیرا مشاهده می­کنیم که از شیشه های رنگی در مساجد، اماکن و کاخ های داخلی استفاده می­شود، زیرا استفاده از این نوع شیشه ها صحت شیشه را نشان می­دهد. شروع ظهور این نوع شیشه ها به قرون وسطی در کشورهای اروپایی باز می­گردد. در دوران اسلامی معماری اسلامی از جمله مشهورترین مکان های اسلامی که در آن از شیشه های رنگی استفاده شده است می­توان به مسجد اموی در دمشق، دانشگاه عمرو بن العاص در فوستات، مسجد احمد بن تولون در مصر و سایر مکان هایی که در ساخت آن ها از شیشه رنگی استفاده شده است اشاره کرد.

شیشه رنگی یکی از انواع شیشه است و این نام را به این دلیل گذاشتند که قطعات شیشه ای بین نوارهای فلزی وارد شده است. بنابراین ما می­توانیم از شیشه های رنگی در ساختمان های مسکونی و تجاری و مساجد استفاده کنیم و هنگام استفاده از شیشه های رنگی باید طوری انتخاب شوند که بتواند قدرت نور خورشید را بشکند تا بتوانیم از رنگ شیشه ها بدون قرار گرفتن در معرض آن لذت ببریم. به کمک شیشه های رنگی می­توان حریم خصوصی خانه ها را تامین کرد.

انواع زیادی از شیشه های رنگی وجود دارد که مهم ترین آن ها به شرح زیر است:

 فیوز گلس: این نوع یکی از انواع شیشه های رنگی است، با وجود نقاشی های برجسته مشخص می­شود و این نوع با مخلوط کردن بسیاری از شیشه های رنگی ساخته می­شود، سپس در قالب های خاصی قرار می­گیرد و سپس در معرض حرارت قرار می­گیرد. این روش تولید این نوع شیشه های رنگ آمیزی یک روش اروپایی خالص است.

شیشه های تزئینی: این نوع شیشه های رنگی با چسباندن شکلی که باید روی شیشه کشیده شود چسبانده می­شود و سپس این قسمت ها با ماسه پاشیده می­شوند و این فرآیند از طریق دستگاه مخصوصی برای این کار انجام می­شود.

.شیشه های رنگی کریستالی: این یکی از جدیدترین انواع شیشه های رنگی است، برخی از مهره های کریستالی در ساخت این شیشه وارد شده است.

از شیشه های رنگی برای تزئین بسیاری از مکان ها استفاده می­شود و از جمله این مکان هایی که با شیشه رنگی تزئین می­شوند: گنبدها و نورگیرهای آسمانی یا فانوس دریایی در سقف دهانه ای هستند و شکل این دهانه ها به شکل دایره، مربع، مستطیل، شش ضلعی، هشت ضلعی یا هر شکل دیگری است. این دهانه ها با ساختن شیشه های رنگی در اشکال مختلف پوشیده و تزئین می­شوند. همچنین شیشه در ساخت پنجره های اصلی ساختمان استفاده می­شود و جزوی از نمای ساختمان هستند. از شیشه های رنگی در روز استفاده می­شود و پنجره هایی را که مشرف به پله ها هستند تزئین می­کند. شیشه برای تزئین پنجره درها و ورودی ها استفاده می­شود. نقاشی هایی که در مغازه ها، شرکت ها یا موسسات یافت می­شوند. از شیشه های رنگی برای ساخت آباژور، لوسترهای رنگی، ساعت دیواری، جعبه گل و جعبه هدیه استفاده می­شود.

شیشه های رنگی مزایای زیادی دارد که مهم ترین آن ها به شرح زیر است:

مقرون به صرفه: شیشه های رنگی یکی از ارزان ترین نوع شیشه ها هستند و به علت اینکه فضا را به خوبی روشن می­کنند، نیازی نیست تا همیشه از وسایل روشنایی استفاده کنید، بنابراین از نظر اقتصادی کارآمد است و یکی از انواع ارزان قیمت است.

دوام شیشه: این نوع شیشه تحت تأثیر شرایط جوی قرار نمی­گیرد و در معرض خوردگی مشکلی برای آن پیش نمی­آید. در نگاه اول، ممکن است احساس کنید که شیشه رنگی استحکام کافی ندارد است و نمی­تواند در برابر ضربه ها مقاومت کند، اما این شیشه بسیار قوی است، می­تواند تا 80 کیلوگرم ضربه را تحمل کند.

شفافیت: یکی از مزایای شیشه های رنگی شفافیت آن است، زیرا ممکن است نور خورشید یا اشعه منابع نوری مختلف از این شیشه عبور کرده و مکان را روشن کند.

سهولت تعمیر شیشه رنگی: اگر قسمتی از این شیشه آسیب دیده باشد نیازی به تعویض کل قسمت نیست، بلکه قسمت آسیب دیده جدا شده و قسمتی دیگر مطابق طرح و ظاهر آن نصب می­شود.

ایمنی محیط زیست: استفاده از شیشه های رنگی یکی از بهترین راه ها برای حفظ محیط زیست است و برای کودکان حساسیت ایجاد نمی­کند.

عایق حرارتی: از این نوع شیشه ها استفاده می­شود تا بتوانیم گرمای خانه را حفظ کرده و از سرمای هوا دور باشیم.

شرکت تتراگلس یکی از بهترین و معتبرترین واردکننده و تامین کننده های محصولات شیشه ای به شمار می رود که بیش از یک دهه تجربه در این زمینه دارد. شما عزیزان می توانید برای خرید و یا دریافت مشاوره تخصصی برای خرید هرگونه شیشه رنگی با شماره های 02177000229 و 09127228521 تماس حاصل نمایید.

انتهای پیام/
شیشه رنگی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر