کد خبر: 1128446 A

در این مقاله با صفر تا صد عمل پروتز پستان ، با دکتر حیدری همراه باشید.

عمل جراحی ماموپلاستی افزایشی ، که به منظور بزرگ کردن سینه ، از ایمپلنت گذاری درون سینه بهره می گیرد ، پروتز سینه نامیده می شود. جراحی پروتز سینه ، علاوه بر جنبه زیبایی و حجیم و زیباتر نمودن سینه ها ، می تواند جنبه درمانی نیز داشته باشد. می توان این جراحی را تحت عنوان جراحی بازسازی سینه ، پس از عمل ماستکتومی و خروج بافت پستان به منظور درمان سرطان سینه ، بعنوان یک جراحی درمانی الزامی تلقی کرد. چرا که می تواند فرم زیبای سینه ها را بازگردانده و اعتماد به نفسی دوباره به بیمار ببخشد.

پروتز پستان یک روند جراحی زیبایی، با تهاجم کم است که بعنوان روشی ایمن و موثر ، در بزرگ کردن سایز سینه در خانم ها شناخته می شود. این جراحی علاوه برافزایش سایز سینه در بانوان ، می تواند به متقارن سازی سینه ها با یکدیگر نیز کمک کند.

پروتز سینه چیست ؟

پروتز سینه، بافتی است که مشابه بافت پستان بوده ، و می تواند در مواردی خاص با بافت طبیعی پستان ، جایگزین شده و سبب افزایش حجم آن شود. سایز ، جنس و شکل ایمپلنت سینه مناسب خود را ، می توانید با مشورت جراح پروتز پستان خود انتخاب نمایید. از آن جایی که نیاز افراد در جراحی بزرگ کردن سینه ، متفاوت است ؛ ایمپلنت های سینه را در جنس ، شکل و اندازه های مخلفی می سازند. برای اینکه پروتزهای سینه ، بیشترین شباهت را با بافت طبیعی پستان داشته باشند ، و بتوانند فرم طبیعی سینه را در خانم ها بازساری نمایند ، آن ها را معمولا به شکل قالبی ارائه می دهند.

چه افرادی بهترین کاندیدا ، برای بزرگ کردن سینه به کمک ایمپلنت هستند ؟

خانم هایی که دارای شرایط و ویژگی های زیر باشند ، می توانند کاندیدای مناسبی برای جراحی افزایش سینه ، تلقی شوند :

خانم هایی که به سبب درمان سرطان سینه ، بافت سینه خود را از دست داده اند.

خانم هایی که در شکل و فرم سینه هایشان ، عدم تقارن وجود دارد.

خانم هایی که به سبب کاهش وزن زیاد ، بافت سینه های شل و با پوست اضافی ناچیزی دارند.

خانم هایی که به هر دلیلی از فرم سینه خود رضایت ندارند.

خانم هایی که مادرزادی سینه های کوچکی داشته ، و تمایل به داشتن سینه های بزرگتر دارند.

خانم هایی که به سبب زایمان یا شیردهی ، سینه های آن ها دفرمه و بدشکل شده است.

جراح پروتز سینه کیست ؟

در ذهن افرادی که تمایل دارند ، از طریق جراحی سینه به این اندام خود حجم ببخشند ، ممکن است سوالاتی از این قبیل وجود داشته باشد :

بهترین جراح پروتز سینه کیست ؟ جراح سینه چه ویژگی هایی باید داشته باشد ؟ چگونه می توان یک جراح سینه خوب را انتخاب کرد ؟

بهترین جراح سینه در تهران

چنانچه در شهر تهران سکونت دارید ، و قصد دارید که جراحی ایمپلنت سینه را ، نزد یکی از بهترین جراحان پلاستیک و زیبایی انجام دهید ، ما به شما دکتر حیدری را پیشنهاد می کنیم. با جستجویی کوتاه در سایت ایشان و بررسی سوابق و مدارک ، و مشاهده نمونه های جراحی زیبایی توسط دکتر حیدری ، در گالری تصاویر ، گالری ویدئو و پیچ اینستاگرام وی ، می توانید در یابید ، که چرا دکتر حیدری بهترین جراح پروتز سینه در تهران می باشد ، و اینکه چرا نام پروتز سینه شگفت انگیز توسط دکتر حیدری ، برای این مقاله انتخاب شده است.

در صورتی که به هر دلیلی نمی توانید ، جراحی بزرگ کردن سینه خود را در شهر تهران انجام دهید ، ما به شما می گوییم که چگونه بهترین جراح زیبایی و پلاستیک شهر محل سکونت خود ، را انتخاب کنید. ادامه مقاله را به هیچ عنوان از دست ندهید.

اقدامات قبل از پروتز سینه

معمولا در جلسه مشاوره قبل از عمل پروتز سینه ، جراح از شما می خواهد که قبل از جراحی ، موارد زیر را رعایت کنید :

کلیه آزمایشاتی که جراح برایتان تجویز کرده است ، از جمله ماموگرام ، را انجام داده و نتایج آن را به وی اطلاع دهید.

در صورت مصرف داروی خاص قبل از عمل ، جراح را مطلع نمایید.

از حدود دو هفته قبل از جراحی ، مصرف دارو هایی مانند آسپرین و فرآورده هایی ، که سبب رقیق شدن خون می شوند ، را متوقف نمایید.

برای جلوگیری از ایجاد اختلال در روند جراحی و بهبودی پس از آن ، باید مدتی قبل از عمل ، از مصرف دخانیات و الکل بپرهیزید.

لازم است 6 تا 8 ساعت قبل از جراحی ، از خوردن و آشامیدن بپرهیزید.

روند جراحی پروتز سینه شگفت انگیز توسط  دکتر حیدری

جراحی پروتز پستان ، روندی 1 الی 2 ساعتی است ، که معمولا با بیهوشی عمومی انجام می شود. برای جایگذاری ایمپلنت در سینه ، جراح در پوست کنار یا زیر پستان برشی را ایجاد می کند. سپس ایمپلنت بین بافت پستان و عضله قفسه سینه ، یا پشت عضله سینه قرار داده می شود. پس از قرار گیری ایمپلنت در جای مناسب خود ، برش ها توسط بخیه بسته می شوند و سپس بر روی آن ها ، پانسمان صورت می گیرد. معمولا پس از جراحی و برطرف شدن عوارض بیهوشی ، همان روز می توانید به منزل بازگردید.

انواع برش ها در جراحی بزرگ کردن سینه

معمولا با صلاحدید جراح ، ایمپلنت های سینه از طریق یکی از برش های زیر ، در سینه جایگذاری می شوند :

برش زیر سینه

این برش ها می توانند در بیشتر موارد ، برای کارگذاری پروتز سینه مورد استفاده قرار گیرند و کمترین میزان اسکار را ، بعد از جراحی برجای می گذارند.

برش دور هاله

این برش در افرادی استفاده می شود ، که به رغم داشتن هاله سینه بزرگ ، تمایل دارند از پروتزهای کوچکی استفاده کنند. این نوع برش جراحی ممکن است به صورت موقتی ، سبب کم شدن احساس نوک پستان شود.

برش زیر بغل

معمولا در جایگذاری پروتزهای کوچک ، از برش در ناحیه زیر بغل استفاده می شود. همچنین در افراد کلوئید ساز برای کاهش میزان خطر بخیه ها ، این نوع برش پیشنهاد می شود. جراحی پروتز سینه به کمک این برش ، از دیگر برش ها سخت تر بوده و نیاز به اسکوپی دارد.

نقاهت بعد از جراحی ایمپلنت سینه

پس از جراحی بزرگ کردن سینه ، بروز تورم و کبودی امری عادی است. همچنین ممکن است با گذشت چند هفته پس از عمل، در عضلات سینه گرفتگی را تجربه کنید ، که نشان از ترمیم اعصاب عضله سینه بوده ، و نگران کننده نیست. برای تسریع بهبودی ، بعد از گذشت 2 هفته از جراحی ، باید به کمک لوسیون ماساژ سینه ، که جراحتان به شما پیشنهاد می کند ، سینه های خود را به آرامی و به صورت دورانی ، ماساژ دهید.

در صورتی که بعد از جراحی ، علائم غیر طبیعی زیر را مشاهده کردید ، لازم است به جراح خود مراجعه کنید :

درد شدیدی که با مصرف مسکن نیز تسکین نیابد.

عدم بهبود ورم و کبودی یا افزایش یافتن آن

ایجاد قرمزی در ناحیه برش و عدم بهبودی آن

خروج ترشحات زرد رنگ یا بدبو از محل های برش

بروز تب و احساس ضعف و بی حالی شدید

بروز درد شدید در قفسه سینه ، تنگی نفس و غیرعادی بودن ضربان قلب

مراقبت های بعد از عمل پروتز پستان

در هنگام استراحت از خوابیدن بر روی شکم یا پهلو ، اجتناب کنید و به حالت طاقباز یا به پشت ، بخوابید.

داروهای آنتی بیوتیکی را که جراح برایتان تجویز کرده است ، سر ساعت معین مصرف نمایید ؛ تا از بروز عفونت پیشگیری کنید.

در صورتی که درد دارید ، می توانید با تجویز جراح از مسکن ها استفاده نمایید.

در مواردی که پزشک از بخیه های غیر قابل جذب استفاده کند ، معمولا لازم است یک هفته بعد از جراحی ، برای کشیدن بخیه ها به مطب جراح خود مراجعه کنید.

برای اینکه سینه های شما به بهترین نحو فرم بگیرند ، لازم است تا 12 هفته به صورت مداوم و حتی در حین خواب ، از سوتین های طبی مخصوص استفاده کنید.

در دوران نقاهت بعد از عمل ، از بلند کردن اجسام سنگین و انجام ورزش ها و فعالیت های سنگین ، اجتناب کنید.

استفاده از سیگار و الکل را از پیش از جراحی متوقف کرده ، و تا دوران بهبودی نیز از این فرآورده ها استفاده نکنید.

هزینه عمل پروتز پستان

از آن جایی که روند بزرگ کردن سینه به کمک پروتز ، جراحی زیبایی محسوب می شود ، معمولا بیمه های درمانی هزینه های ناشی از این جراحی ، را تحت پوشش خود قرار نمی دهند. قیمت پروتز سینه ، معمولا توسط فاکتورهای زیر تعیین می شود :

کیفیت و برند پروتز مورد استفاده

نوع ایمپلنت سینه انتخابی

میزان مهارت ، تخصص و تجربه جراح زیبایی

شدت مشکلات سینه و روند جراحی

برای داشتن جراحی پروتز سینه شگفت انگیز توسط دکتر حیدری و اطلاع از هزینه دقیق عمل پروتز پستان، می توانید برای مشاوره با بهترین متخصص جراحی سینه تهران، به مطب ایشان مراجعه نمایید.

انتهای پیام/
پروتز سینه دکتر حیدری
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر