کد خبر: 1127522 A

اسپیس فریم به سازه هایی با فرم هندسی گفته می شود که به طور منظم به یکدیگر متصل می شوند. برای اتصالات اسپیس باید از بست اسپیس فریم استفاده کرد تا نظم و استحکام کافی و لازم را برخوردار باشد. به این سازه های مهندسی و منظم، داربست نمایشگاهی نیز گفته می‌شود.

اسپیس فریم به سازه هایی با فرم هندسی گفته می شود که به طور منظم به یکدیگر متصل می شوند. برای اتصالات اسپیس باید از بست اسپیس فریم استفاده کرد تا نظم و استحکام کافی و لازم را برخوردار باشد. به این سازه های مهندسی و منظم، داربست نمایشگاهی نیز گفته می شود. در اجرای نمایشگاه های مختلف می توان از بست اسپیس فریم کمک گرفت و بناهای بسیار مقاوم و در عین حال زیبا به وجود آورد.

اسپیس فریم ها می توانند وزن خود را در جهت های مختلف بفرستند، به همین سبب دارای مقاومت و استحکام بالایی می باشند. بست اسپیس فریم نیز در این امر به سازه کمک زیادی می کند و باعث می شود که سازه و بنای مهندسی از استحکام بالایی برخوردار باشد و بتوان از آن در مصارف مختلف استفاده کرد.

اسپیس فریم چیست؟

اسپیس واژه ای لاتین می باشد که به معنای فضا می باشد و می تواند به خوبی بنا و سازه ی زیبا و سبک را یادآور شود. اسپیس فریم ها سازه های بسیار زیبا و مقاومی می باشند که به وسیله ی شکل های هندسی منظم و یا نامنظم ساخته می شوند. استحکام بالا، کاربری زیاد، زیبایی چشم گیر ، سرعت بالای نصب، تناسب سازه و ... از مهم ترین ویژگی های یک بنای مهندسی و نمایشگاهی ایده آل می باشد که باید حتما اجرایی شود.

در گذشته برای ایجاد و برپایی انواع نمایشگاه ها و غرفه ها، از داربست استفاده می شد. اما در حال حاضر اسپیس فریم ها توانسته اند جایگزین بسیار مناسبی برای داربست باشند. زیرا این اسپیس ها ظاهری بسیار زیباتر از داربست دارند و علاوه بر آن، می توان آن را در سایز های مختلف استفاده کرد. اسپیس فریم ها را می توان در فضای باز،  فضای بسته سالن، سوله و .... مورد استفاده قرار داد.

اسپیس فریم ها را می توان در کارگاه ها تولید کرد. برای ساخت ابتدایی ترین جزئیات این سازه ها می توان از مواد اولیه بسیار سبک و استوانه ای شکل استفاده کرد. مقاومت هر کدام از قطعه های اولیه اسپیس فریم با یکدیگر متفاوت است و طبق طرح و مدل به وسیله ی بست اسپیس فریم به یکدیگر متصل می شوند.

Untitled

مزایای استفاده از اسپیس فریم

همانطور که بیان کردیم برای مصارف مختلفی مثل برگزاری نمایشگاه، ایجاد غرفه، تبلیغات و ... می توان از اسپیس فریم و بست اسپیس فریم استفاده کرد. به دلیل ویژگی ها و مزایای منحصر به فردی که این بناها دارند،  استقبال از این سازه ها بسیار زیاد شده است. از مهم ترین مزایای این سازه های نمایشگاهی و مهندسی می توان به موارد زیر اشاره کرد.

حمل و نقل بسیار راحت و سریع، با صرف کمترین زمان یکی از مهم ترین مزایای این سازه می باشد.

ایمنی بالا در اتصالات اسپیس و بست اسپیس فریم باعث شده است که افراد زیادی از آن استفاده کنند.

از دیگر ویژگی های مهم این سازه، کاربری بسیار بالای این بنای مهندسی می باشد. به همین سبب می توان از آن در موارد زیادی استفاده کرد.

وجود صرفه اقتصادی و کم هزینه بودن نصب بست اسپیس فریم از دیگر ویژگی ها و مزایای مهم این مورد می باشد.

در هر شرایط آب و هوایی و جغرافیایی می توان از این بنا استفاده کرد.

از مهم ترین مزایای این سازه می توان به امکان نورپردازی با تنوع بالا اشاره کرد. در این امر امکانات بسیار ویژه ای وجود دارد و فرد می تواند به راحتی نورپردازی غرفه و نمایشگاه را انجام دهد.

نصب اسپیس فریم

یکی از ویژگی های مهم اسپیس فریم، نصب و استفاده از اتصالات اسپیس و بست اسپیس فریم می باشد. نصب این سازه بسیار سریع و راحت انجام می شود. به همین سبب پیمانکاران و غرفه داران زیادی به این سازه روی آورده اند. برای نصب اسپیس فریم باید از اتصالات مختلفی استفاده کرد. به طور مثال بست اسپیس فریم می تواند به خوبی و به صورت بسیار مقاوم، قسمت های مختلف این سازه را به هم متصل کند. متصل کردن به وسیله ی بست اسپیس فریم بسیار راحت است اما با این حال بهتر است برای سازه های بزرگ از نصاب های حرفه ای بهره بگیرید تا در انتهای کار با مشکل مواجه نشوید.

سالن ها بزرگ، پروژه های سنگین، فضاسازی و ... را باید به وسیله ی نصاب حرفه ای انجام داد تا بهترین نتیجه را از آن گرفت. نصب اسپیس فریم، در عین سادگی، با دقت زیاد باید انجام شود. به همین سبب مهارت و تجربه برای نصاب بسیار مهم می باشد.

 قیمت بست اسپیس فریم

افرادی که می خواند از اسپیس فریم و بست اسپیس فریم استفاده کنند، باید در مورد اجاره و خرید این سازه اطلاعاتی را به دست آورند. فرد با توجه به مدت زمان استفاده از آن، می تواند این سازه را اجاره کند و یا آن را بخرد. افرادی که برای مدت زمان کوتاهی قصد دارند که از آن استفاده کنند، می توانند با اجاره ی آن، هزینه ی خود را پایین بیاورند. اما اگر مدت زمان استفاده از بنا و سازه، زیاد است، اجاره کار عاقلانه ای نیست و بهتر است اسپیس فریم خریداری شود. فروش اتصالات اسپیس و بست اسپیس فریم توسط شرکت های مختلفی انجام می شود. شما می توانید با توجه به سوابق کاری و اعتبار آنها، اقدام به خرید بست اسپیس فریم و اتصالات اسپیس کنید.

افرادی که اقدام به اجاره اسپیس فریم می کنند، می توانند تنوع انتخاب بالاتری داشته باشند و با توجه به بودجه ی خود مناسب ترین نمونه را انتخاب کنند. علاوه بر آن، هزینه اجاره بدون شک کمتر از هزینه ی خرید این سازه ی نمایشگاهی می باشد. یک نکته ی بسیار مهم در مورد خرید اسپیس فریم، مکان نگهداری و ذخیره ی آن می باشد. ممکن است نگهداری این سازه برای بسیاری از افراد سخت و مشکل باشد. اما در صورت اجاره، فرد دیگر نگرانی در مورد نگهداری و ذخیره ی آن ندارد.

قیمت بست اسپیس فریم و کل سازه ی نمایشگاهی ممکن است در شرکت های مختلف، متفاوت باشد. سایز سازه، کیفیت محصولات به کار رفته و ... از مهم ترین عواملی هستند که می توانند روی قیمت نهایی تاثیر گذار باشند.

منبع: سازه پایا

انتهای پیام/
بودجه تبلیغات حمل و نقل شرایط آب و هوایی نمایشگاه ها
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر