کد خبر: 1127449 A

استرالیا کشوری با اقتصاد شکوفا و رفاه بالا است که باعث می‌شود افراد زیادی به این کشور مهاجرت کنند. در صورتی که قصد زندگی در کشور استرالیا را دارید، یکی از بهترین روش‌های اقدام برای مهاجرت، اخذ ویزای کاری استرالیا است. زیرا در این روش شما می‌توانید با مشغول به کار بودن در این کشور از پس هزینه‌های زندگی به راحتی بر بیایید. امکان درخواست برای اخذ اقامت، با استفاده از ویزای کاری کشور استرالیا چه در خاک این کشور و چه در خارج از آن وجود دارد.

آنچه در این مقاله خواهید خواند:

·اقتصاد استرالیا و شرایط کار در این کشور

·سیستم امتیازبندی برای اعطای ویزای کاری استرالیا در سال 2021

·شرایط اخذ ویزای کاری استرالیا

·انواع ویزای کاری کشور استرالیا

·جمع بندی

در این صفحه شما را با انواع ویزاهای کاری کشور استرالیا، مزایای آنها و روش‌های اخذ اقامت دائم این کشور آشنا خواهیم کرد.

کارشناسان هرمس‌اپلای برای مهاجرت به استرالیا در کنار شما هستند و بهترین خدمات مهاجرتی را در این زمینه به شما ارائه می‌کنند.

اقتصاد استرالیا و شرایط کار در این کشور

بد نیست کمی با اقتصاد استرالیا و شرایط کار در این کشور آشنا شویم. استرالیا کشوری بسیار پیشرفته از لحاظ اقتصادی است. مطابق آمار منتشر شده در سال 2020 نرخ بیکاری در این کشور به دلیل شیوع ویروس کرونا از 6.91% به 7.68% افزایش پیدا کرده. اما این آمار در مقایسه با بسیاری از کشورهای دیگر ناچیز است. یعنی استرالیا نسبت به خیلی از کشور‌های دیگر این بحران اقتصادی را بهتر مدیریت کرده است. دلیل این امر در پایداری اقتصاد کشور استرالیا است.

یکی از دلایلی که افراد زیادی از سراسر دنیا و به ویژه ایران برای اخذ ویزای کاری استرالیا اقدام می‌کنند، درآمد و رفاه بالای شهروندان این کشور است. به طوری که بر اساس آمار نیمه اول سال 2019 میانگین در‌آمد ماهیانه یک کارگر ساده حدود 7000 دلار بوده است. این رقم در اواخر سال 2020 حدود 7570 دلار براورد شده است. پس برای اقدام به اخذ ویزای کاری استرالیا متنظر نمانید و با ما تماس بگیرید.

سیستم امتیازبندی برای اعطای ویزای کاری استرالیا در سال 2021

درخواست شما برای اخذ ویزای کاری و گرفتن اقامت استرالیا بر اساس سیستم امتیاز بندی بررسی می‌شود. اگر در کسب امتیازات سیستم امتیازبندی موفق باشید امکان اینکه ویزای کاری استرالیا را اخذ کنید و از ابتدا با اقامت دائم وارد این کشور شوید، برایتان فراهم خواهد بود. این سیستم بر اساس ویژگی‌ها و مهارت‌های شما امتیازدهی می‌کند. نحوه امتیاز دهی به صورت زیر است:

 1. مدرک تحصیلی دکترا و بالاتر (20 امتیار)
 2. مدرک لیسانس از یک دانشگاه معتبر (15 امتیاز)
 3. مدرک دیپلم (10 امتیاز)
 4. مدرک تحصیلی و یا دیپلم فنی (5 امتیاز)
 5. سن 25 تا 30 سال (30 امتیاز)
 6. سن 33 تا 39 سال (25 امتیاز)
 7. سن 40 ت 44 سال (15 امتیاز)
 8. مدرک زبان انگلیسی آیلتس 8 (20 امتیاز)
 9. مدرک زبان انگلیسی آیلتس 7 (10 امتیاز)

شرایط اخذ ویزای کاری استرالیا

همانطور که می‌دانید استرالیا به دلیل اقتصاد شکوفا، کیفیت بالای زندگی، سرانه امید به زندگی بالا و موارد بی‌شمار دیگر، مهاجرت‌پذیری بسیار بالایی دارد. این کشور همواره سعی داشته است تا از تخصص و صلاحیت افرادی که به استرالیا مهاجرت می‌کنند، مطمئن شود. از این رو برای اعطای ویزای کاری استرالیا شرایط خاصی وجود دارد.

 1. اثبات مهارت‌های شما در زبان انگلیسی (با ارائه مدرک آیلتس)
 2. شغل مورد نظر شما باید در لیست مشاغل مهارتی (SOL) وجود داشته باشد
 3. باید مهارت و سابقه کار در ارتباط با شغل مورد نظر خود داشته باشید
 4. مهارت‌های شما توسط مخصصین ارزیابی می‌شوند
 5. باید معیار‌های سلامت جسمانی و روانی را تامین کنید
 6. مدارک مورد نیاز برای درخواست ویزای مورد نظرتان را تهیه کنید

انواع ویزای کاری کشور استرالیا

ویزای کاری استرالیا انواع مختلفی دارد. سه نوع ویزای زیردسته (ساب کلاس) 189، زیردسته 190 و زیردسته 489 بالاترین میزان درخواست را برای کار در استرالیا دارند. در این قسمت به توضیح هر یک از این ویزاها و تفاوت‌هایشان می‌پردازیم. توجه داشته باشید که هر سه این ویزاها دارای سیستم امتیازی هستند. کارشناسان هرمس‌اپلای می‌توانند شما را در زمینه اخذ هر نوع ویزای کاری استرالیا از جمله این سه نوع ویزا راهنمایی کنند.

90

ویزای Subclass 189

به این نوع ویزا، ویزای مستقل کاری هم گفته می‌شود. بهترین نوع ویزا برای اقامت کاری در استرالیا است. این ویزا به افراد متقاضی امکان داشتن اقامت دائم، کار و زندگی در استرلیا را می‌دهد؛ از این رو بیشترین درخواست ویزای کاری استرالیا مربوط به ویزای 189 است. برای تمدید اقامت با استفاده از این ویزا، متقاضیان باید عدم پشتیبانی توسط خانواده و یا هر گروه و نهادی دیگر را به دولت استرالیا ثابت کنند. کسب 65 امتیاز در سیستم امتیازدهی برای اخذ این ویزا لازم است؛ و پس از آن هر فرد باید با سایر افرادی که حداقل امتیاز را برای واجد شرایط شدن این ویزا کسب کرده‌اند وارد رقابت شود.

بسیاری از افراد با استفاده از اخذ چنین ویزای کاری از طریق راهنمایی کارشناسان هرمس‌‎اپلای، به راحتی موفق به گرفتن اقامت دائم کشور استرالیا شده‌اند. اگر شما نیز خواهان مهاجرت به استرالیا هستید، متخصصین هرمس‌اپلای در زمینه مهاجرت مشتاقانه منتظر دادن مشاوره و کمک به شما هستند.

ویزای Subclass 190

به ویزای Subclass 190 ویزای نیروی کار کاندید شده نیز گفته می‌شود. این نوع ویزا به افراد امکان کار به عنوان یک کارمند تحت حمایت دولت استرالیا را می‌دهد. برای واجد شرایط شدن این ویزا هم کسب حداقل 65 امتیاز در سیستم امتیازدهی لازم است. روند بررسی فرایند امتیاز دهی همانند ویزای Subclass 189 است، با این تفاوت که در این فرایند شما 5 امتیاز از طریق گرفتن اسپانسرشیپ یکی از ایالات استرالیا به دست می‌آورید. در این نوع ویزا خانواده شما نیز می‌توانند از ابتدا اقامت استرالیا را اخذ کنند.

مدت زمان اعتبار و مراحل گرفتن ویزای Subclass 190

مدت زمان اعتبار این ویزا نیز 5 سال است؛ شما باید به مدت 2 سال در ایالتی که اسپانسرشیپ آن را دریافت کرده‌اید کار کنید. بعد از 5 سال می‌توانید از دولت استرالیا درخواست شهروندی کنید. برای دریافت این ویزای کاری، باید ابتدا منتظر بررسی امتیازات بمانید و در صورتی که واجد شرایط برای اخذ ویزا باشید، برای ارائه مدارک خود به صورت آنلاین اقدام کنید تا این مدارک توسط نهاد‌های مربوطه مورد بررسی و تایید قرار بگیرند.

üویزای Subclass 489

یکی دیگر از روش‌های اخذ ویزای کاری استرالیا و مهاجرت به این کشور، گرفتن ویزای Subclass 489 است. به این نوع ویزا، ویزای نیروی کار ماهر با حمایت موقت دولت استرالیا گفته می‌شود. این ویزا امکان این را به متقاضی می‌دهد که در مناطق کم جمعیت و کوچک کشور استرالیا به مدت 4 سال مشغول به کار شود و زندگی کند. برای اخذ این ویزا لازم است که فرد متقاضی از ایالت مربوطه اسپانسرشیپ دریافت کند. پس از گذشت 4 سال می‌تواند درخواست زندگی در ایالت دیگری دهد.

91

مراحل اخذ ویزای کاری Subclass 489

این ویزای کاری در ابتدای  ورودتان به استرالیا باعث دریافت اقامت موقت به مدت 4 سال می‌شود. مراحل فرایند بررسی امتیازات شما نیز همانند ویزای Subclass 189 است؛ اما تفاوت اصلی اینجاست که شما 10 امتیاز با گرفتن اسپانسرشیپ یکی از ایالت‌های استرالیا دریافت می‌کنید. در صورت واجد شرایط شدن اخذ این ویزا، به مدت 4 سال فقط می‌توانید در مناطق مشخص شده به زندگی، کار و تحصیل بپردازید.

برای اخذ هر نوع ویزای کاری از کشور استرالیا و هچنین گرفتن اسپانسرشیپ ایالتی می‌توانید از متخصصین هرمس‌اپلای کمک بگیرید. با سپردن تمام کارهای خود در فرایند مهاجرت به استرالیا اعم از ارسال مدارک و اخذ اقامت به هرمس‌اپلای، دغدغه سختی‌های این فرایند را نداشته باشید.

جمع بندی

با هرمس اپلای دغدغه پیچیدگی‌های پروسه مهاجرت را نداشته باشید

در این مطلب با برخی روش‌های اخذ ویزای کار استرالیا و همچنین شرایط بی نظیر زندگی در این کشور آشنا شدیم. باید در نظر داشته باشیم که پروسه مهاجرت پروسه‌ای بسیار مهم و حساس است؛ زیرا کسی که تصمیم به مهاجرت به کشوری می‌گیرد، باید تمام برنامه‌های شغلی، درسی و زندگی خود را بر اساس این اتفاق تنظیم کند. از این رو اگر قصد مهاجرت به استرالیا و یا کشور‌های دیگر را دارید حتما این کار به افراد کارشناس در این زمینه بسپارید و از آنها مشورت بگیرید.

مجموعه مهاجرتی هرمس‌اپلای با دارا بودن مجوز از وزارت کار، تعاون و رفاه اجتماعی آماده ارائه هرگونه خدمات در حوزه مهاجرت، اخذ ویزای کاری و اقامت دائم به شما عزیزان است. هرمس‌اپلای همواره مهاجرت‌های بسیاری را به سرانجام رسانده و در تلاش برای جلب رضایت مشتری بوده است. همچنین هرمس‌اپلای با داشتن نمایندگانی در استرالیا، مهاجرت به این کشور را برای شما راحت کرده است. پس همین امروز برای شروع کارهای مهاجرت خود به استرالیا اقدام کنید.

انتهای پیام/
ویزای کاری استرالیا هرمس‌اپلای مجموعه مهاجرتی هرمس‌اپلای
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر