کد خبر: 1116622 A

فیلتر سپراتور نوعی فیلتر جداکننده است، یعنی ذرات مواد را از هم جدا می سازد. این فیلترها در کمپرسور استفاده می شود و وظیفه آن جدا کردن ذرات روغن قاطی شده با هوا است. این فیلترها آلاینده ها را از بین می برند.

وظیفه فیلتر سپراتور

وظیفه فیلتر سپراتور این است که ناخالصی ها را در مقیاس های مختلف اعم از لوله و سولفید آهن و روغن روان کمپرسور جداسازی نماید. این فیلترها برای از بین بردن آلاینده ها استفاده می شود و نیاز به دستگاه های مکانیکی را از بین می برد. این مدل از فیلترها در باتری مخزن و ایستگاه های جمع آوری  گاز نیز استفاده می شود و می تواند در صنعت قابل قبول باشد. معمولاً سبک های افقی از این فیلتر ها برای تهویه مطبوع بسیار عالی هستند و کنترل بهتری برای غلظت های بالاتر مایعات دارند.

در صورتی که فضای زمین محدود باشد نیاز به فیلتر سپراتور عمودی است به طوری که داخل آن کپسور فیلتر سپراتور اجرا می شود و این فیلترها شرایط تعویض نیز دارند.

عملکرد فیلتر سپراتور کمپرسور

در صورتی که کمپرسور از نوع تزریق روغنی باشد از فیلترهای سپراتور برای آن استفاده می شود. شرایط کار به این صورت است که هوا به واسطه مخزن فشرده سازی وارد شده و در نهایت با روغن ترکیب می شود. وقتی که هوا فشرده شد، روغن جداسازی می شود. پس از فشردن سازی هوا و ترکیب آن با کمپرسور، این ترکیب وارد مخزن سپراتور می شود و در نهایت ذرات درشت روغن و هوای فشرده شده نیز از هم جدا می شوند و ذرات ریز روغن باقی خواهند ماند. پس از گذشت این مرحله هوا به همراه این ذرات وارد فیلتر سپراتور می شود و لایه ای از جنس الیاف طبیعی وجود دارد که اجازه ورود ذرات روغن را نمی دهند یعنی ذرات روغن نمی توانند از این لایه ها عبور کنند. زمانی که دمای هوای پایین بیاید بخار های روغنی به مایع تبدیل می شود در نهایت ذرات جذب میکروفیلترها می شوند.

فیلتر سپراتور

مدل های مختلف از فیلتر سپراتور

فیلتر سپراتور مدل های مختلفی دارد و از نظر ابعاد و اندازه به چند دسته تقسیم می شود. یک دسته بندی رایج از این فیلترها به صورت فلنچ دار و بدون فلنج است. در مدل فلنجدار، یک واشر آب بندی وجود دارد و در مدل بدون فلنج نیز از فشار خاص و ثابتی استفاده می شود. در مدل فلنچ دار یک سری سوراخ های ریز روی فیلتر دیده می شود.

در دسته بندی دیگر مدل های کاسه بیرونی و درونی وجود دارد. ته این مدل فیلترها هیچ میزان بیرون زدگی ندارد و روغن در ته آنها جمع می شود. البته که جریان هوا و میزان فشار داخلی و خارجی در این زمینه تاثیر دارد. سبک دیگری از فلنج ها وجود دارد که به صورت پیچ دار هستند و نوعی پیچ نگهدارنده برای آن اجرا شده است. این پیچ ها سبب ثابت ماندن فیلتر می شود و برای مخازن بزرگ بسیار مهم و مناسب هستند.

فیلتر سپراتور اکسترنال که مشهور به نوع کارتریجی است در طراحی جدیدی اجرا می شود و تعویض آن نیز آسان است. معمولاً بیشترین میزان دبی عبوری برای آن 1 الی 6 متر در مکعب اعلام شده است.

مراحل کار فیلتر سپراتور به چه صورت است؟

از آنجایی که عملکرد های فیلتر سپراتور متفاوت است چه خوب است که دقت لازم در این راستا صورت بگیرد.

فیلتر سپراتور در دو گام مهم اجرا می شود:

مرحله اول بر اساس نیروی گریز از مرکز است. در این مرحله پس از اینکه هوا فشرده و با روغن کمپرسور ترکیب شد، یک سری حرکات چرخشی ایجاد می شود و وارد سپراتور می شود. نیروی گریز از مرکز سبب می شود که ذرات درشت روغن از هوا جدا شوند. این حرکات به صورت مارپیچ هستند.

مرحله دوم به این صورت است که زمانی که هوا با ذرات ریز روغن ترکیب می شود به سمت فیلتر سپراتور هدایت خواهد شد. این فیلتر دارای دو ورق توری فلزی است و لایه ای در داخل آن وجود دارد که مانع از عبور ریز روغن می شود.

یک مرحله نیز وجود دارد و شرایط به این صورت است که دمای هوای فشرده پایین می آید و بخارات روغنی از حالت گازی به مایع تغییر می کن. در این فیلترها کربن اکتیو استفاده شده است.

راهنمای خرید فیلتر سپراتور

یکی از موضوعات مهم فشار محیط و ابعاد فیلتر است. فشار محیط و ابعاد فیلتر مهمترین پارامترها محسوب می شود. این فیلترها معمولاً در فشارهای 7، 10،14 و 21 بار طراحی می شود اما در خرید این فیلترها معمولاً فشار کاری 7 بار گزینه بهتری است. در صورتی که نیاز به فشار بالاتری باشد در نهایت 14 بار انتخاب می شود.

در خرید فیلتر سپراتور باید در مورد بدنه فیلتر، فلنج، ارتفاع و تعداد سوراخ روی فلنج اطلاعات بهتری داشته باشید. همینطور نیاز است که مش بندی فیلتر و حداکثر میزان روغن عبوری را بسنجید و راندمان فیلتر و اختلاف فشار را در نظر بگیرید.

زمان تعویض فیلتر سپراتور

معمولاً در مورد زمان تعویض فیلتر سپراتور باید یک سری شرایط سنجیده شود. اول اینکه باید ساعت کارکرد پیش بینی شده از سوی شرکت سازنده فیلتر مشخص باشد و این ساعت نشان دهنده زمان دقیق تعویض است. شرایط به این صورت است که پوشش نانو فایبر کلاسی که برای فیلتر سپراتور استفاده شه است بعد از مدتی اشباع می شود و عملکرد آن از دست می رود به این ترتیب اختلاف فشار داخل و خارج المنت فیلتر نیز بیشتر می شود. معمولاً زمان مفید استفاده از فیلتر سپراتور بین 1000 الی 6000 ساعت اعلام شده است و بر اساس جنس و کیفیت الیاف آن مشخص می شود. البته که ما و فشار کاری، میزان آلاینده در هوا و کیفیت روغن از موارد مهمی است که در فیلتر سپراتور به کار رفته است.

در دوره های زمانی منظم باید فیلتر سپراتور بررسی شود و اختلاف فشار داخل و خارج نیز سنجیده شود در صورتی که این اختلاف یک بار رسیده باشد نیاز به تعویض فیلتر است. یک بررسی دقیقتر اینطور نشان می دهد که اختلاف فشار داخل و خارج سپراتور در زمان نصب باید 0.25 بار و کمتر از 1 بار باشد و همینطور ذرات روغن عبوری از فیلترها نیز بین 3 الی 5 ppm در نظر گرفته شده است که در حدود 3 الی 5 میلی گرم در یک متر مکعب است.

اگر دمای مخزن هواساز معمولاً بالاتر از نرمال است و در صورتی که مخزن روغن کم کرده باشد می بایست اقدام به تعویض فیلتر سپراتور کرد. در صورتی که در خروجی هوا روغن دیده شود نیاز است که فیلتر تعویض شود چون احتمالاً فیلتر به درستی کار نمی کند.

روش تعویض فیلتر سپراتور اینترنال

برای باز و بسته کردن فیلتر سپراتور نیاز به انبار و اچار دارید که باید متناسب با پیچ ها تهیه شود. در ابتدا باید برق دستگاه را قطع کنید و سپس شیرهای تخلیه را باز نمایید به این ترتیب هوای فشرده داخل سیستم تخلیه خواهد شد.

المنت فیلتر سپراتور در داخل هوزینگ قرار دارد و از آچارهای مخصوصی برای پیچ های نگهدارنده واشر استفاده می شود.

پس از آن باید المنت فیلتر را حرکت داد تا انتهای فیلتر به چپ و راست حرکت نماید.

در نهایت نیز فیلتر جدید جا شده می شود و بعد از آن نیاز به نصب مجدد هوزینگ و واشر و پیچ است.

فیلتر سپراتور

 

در خرید فیلتر سپراتور دقت کنید!

بسیاری از افراد در خرید فیلتر سپراتور دقت زیادی نمی کنند و هر محصولی که قیمت ارزانتری دارد را خریداری می کنند که در این صورت محصولی که به دست شما می رسد غیر استاندارد است و منجر به انفجار و آتش سوزی کمپرسور می شود. کیفیت پایین مواد اولیه و روش ساخت نادرست سبب بروز مشکلات زیادی می شود.

در تولید فیلتر سپراتور باید یک سری موارد به دقت بررسی شود در واقع تعادل باری در مورد این فیلترها بسیار مهم است. در صورتی که مواد بی کیفیت برای تولید سپراتور استفاده شود به طوری که ثابت های دی الکتریکی غیر اصولی اعمال شود، میزان بار الکتریکی جابجا شده از حد مجاز خود خارج می شود و در نهایت اختلاف پتانسیل الکتریکی به میزان غیر اصولی رخ می دهد که جرقه های بزرگتری را ایجاد میکند و بین دو قطب تماس خطرسازی ایجاد می شود.

برای جلوگیری از آتش سوزی در کمپرسورها می بایست اقدام به خرید فیلتر سپراتور استاندارد با واشر بندی های مرغوب کرد به این ترتیب بارهای ایجاد شده در یک محل تجمع نمی کنند و انفجار صورت نمی گیرد. از یاد نبرید که اتصال بدنه فلزی فیلتر به بدنه مخزن سپراتور نیز بسیار مهم است. واشر فیلتر باید دارای نخ های فلزی باشد و یا از سیم هایی در آن استفاده شود که تماس لازم بین دو سطح واشر را ایجاد کند.

ما به عنوان عرضه کننده فیلتر سپراتور با بهترین کیفیت به شما این تضمین را می دهیم که محصول ارسالی برای شما از نظر کیفیت مواد اولیه و نوع ساختار به طور دقیق سنجیده شده است. این فیلترها شاخص گذاری های مخصوصی دارد و از نظر سبک اجرایی نیز متفاوت ظاهر شده اند تعرفه ای که برای این فیلترها بررسی می شود از سوی سایت بدون واسطه و هزینه های اضافی است. 

منبع: بادرو کمپرسور

انتهای پیام/
فیلتر سپراتور فیلتر سپراتور عمودی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر