کد خبر: 1113885 A

باید بدانید که روش‌هایی برای ترمیم جای خراش روی چرم وجود دارد که باعث افزایش عمر مفید مبلمان شما شود. با سنجاق همراه باشید.

اغلب صاحبان گربه سر این مسئله توافق دارند که آنها به‌هیچ‌وجه مالک گربه‌شان نیستند در واقع انگار این گربه است که مالک و صاحب آن‌هاست. آموزش و تربیت این موجودات خانگی کوچک بسیار دشوار است. این مشکل درصورتی‌که زمان زیادی از روز گربه را در منزل تنها می‌گذارید بسیار شدیدتر می‌شود. لازم است که در خانه باشید تا بتوانید گربه را به‌خوبی تربیت کنید. بااین‌حال حتی خوش‌برخوردترین و مؤدب‌ترین گربه‌ها نیز ممکن است به شکل تصادفی به مبلمان شما آسیب رسانده و آن را بخراشند. این اتفاق می‌تواند بسیار رخ دهد و شما را خسته و کلافه کند. بااین‌حال باید بدانید که روش‌هایی برای ترمیم جای خراش روی چرم وجود دارد که باعث افزایش عمر مفید مبلمان شما شود. با سنجاق همراه باشید.

اگر می‌خواهید تعمیر مبل خود را به متخصصان بسپارید. در قدم اول قیمت تعمیر مبل را از تعمیرکاران مبل شهر خودتان بپرسید. مثلا اگر در جنوب تهران زندگی می کنید و به دنبال یافتن بهترین تعمیرکاران مبل در جنوب تهران باشید می‌توانید برای تجربه انتخابی آگاهانه تر سفارش برای تعمیر مبل ثبت کنید و پس از زمانی کوتاه پیشنهاد متخصصان فعال در بازار را مشاهده کنید.  با در نظر گرفتن امتیاز و سابقه و کارنامه متخصصان در بازار سنجاق و نظرات مشتریان قبلی ایشان، خدمات باکیفیت تر دریافت کنید.

وسایل مورد نیاز برای تعمیر مبل

صفحه خراش

صفحه  خراش مقوایی

پاک کننده چرم

موم یا بالم رنگ آمیزی چرم

کیت تعمیر چرم

کیت رنگ آمیزی

قیچی نوک تیز

کاغذ سنباده نرم

برس مخصوص

002

پیشگیری از آسیب قبل از تعمیرات مبلمان

برای این که بتوانید آسیب به مبلمان را به حداقل برسانید باید در ابتدا بدانید که دلیل خاراندن و خراشیدن گربه‌ها چیست. شاید به نظر برسد که با جراحی پنجه بتوانید خودتان و گربه‌تان را به‌سادگی راحت کنید. اما باید بدانید که در واقع با این جراحی آخرین استخوان از پنجه گربه برداشته می‌شود. این قطع عضو به ظهر جزئی می‌تواند زندگی و رفتار گربه شما را تا همیشه تغییر دهد. بسیاری از گربه‌ها بعد از این جراحی رفتارهای پرخاشگرانه از خود نشان داده و برای مثال دیگر در جعبه مخصوص خود دفع نمی‌کنند. به‌هرحال همیشه راه‌های بهتری برای تعدیل رفتار گفته و تربیت آن بدون استفاده از جراحی‌های شدید وجود دارد.

003

بهترین راه این است که ناخن‌های گربه خود را به شکل منظم و به‌دقت کوتاه کنید. البته می‌توانید از پنچه پوش های لاستیکی استفاده کنید. این پنجه پوش ها نوک ناخن‌های گربه را با یک ماده نرم لاستیکی و منعطف می‌پوشانند. البته همیشه بهترین روش برای جلوگیری از رفتارهای پرخاشگرانه و خراش دادن، این است که به گربه جایگزین‌هایی ارائه بدهید.

ممکن است نیاز باشد تا چند روش را امتحان کنید تا بهترین گزینه را مطابق سلایق گربه خود پیدا کنید. برای مثال می‌توانید از سطوح مقوایی و همین‌طور فرش‌های کهنه کمک بگیرید. بهتر است از روش‌هایی سرگرم‌کننده استفاده کنید. اگر می‌بینید که دیگر گربه شما تمایلی ندارد که با اسباب‌بازی مخصوص خراشیدن خودش بازی کند، می‌توانید کمی کت نیپ به آن اسپری کنید تا دوباره توجه گربه را به آن جلب کنید.

خراش مبلمان توسط گربه ها

گربه‌ها معمولاً به دو شکل روی مبلمان چرمی را می‌خراشند. اگر خراش‌های خمیده‌ای روی مبلمان خودتان مشاهده می‌کنید یعنی این رد در اثر کش‌وقوس گربه بر روی مبل و یا لغزیدن آن روی مبل در زمان تعقیب و گریز ایجاد می شود. به‌راحتی می‌توانید این خراش‌ها را تعمیر کنید. یکی از بهترین روش‌ها برای برطرف‌کردن این مشکل استفاده از موم یا بالم رنگ‌کننده چرم است. کافی است تا به‌سادگی این بالم را بر روی خش ها بکشید تا رنگ روی چرم به شکل یکدستی ترمیم شده و رد خراش از بین برود.

اگر روی مبلمان شما در اثر چنگ زدن و همین‌طور کندن گربه آسیب دیده است، باید به فکر خرید یک کیت تعمیر چرم باشید. با این ابزار می‌توانید آسیب‌های سطحی را برطرف کرده و رنگ آن منطقه را نیز به‌خوبی تغییر دهید. بنا به تجربه متخصصان برای رفع این مشکل شما به نوعی چسب یا ماده چسباننده و همین‌طور کیت مخصوص برای تعمیر مبل چرمی نیاز دارید. این که به سراغ کدام یک از کیت‌ها بروید ارتباط مستقیمی با نوع مبلمان شما دارد. البته ممکن است تولیدکننده مبل شما خودش محصولات خاصی را به شما پیشنهاد دهد.

004

تعمیر مبل چرمی خراشیده

مهم نیست کدام محصول را برای تعمیر مبل انتخاب می‌کنید؛ روند تعمیر مبل چرمی همیشه یکسان است. قبل از هر کاری نیاز است تا محل مورد نظر را با استفاده از پاک‌کننده مخصوص چرم پاک کنید. با این کار تمامی آلودگی‌ها و کثیفی‌ها از روی آن پاک می‌شود تا باقی مواد به شکل بهتری عمل کنند. در مرحله بعد از یک قیچی کوچک و بسیار تیز کمک بگیرید. تمامی الیاف  شل را که به شکلی بیرون آمده برش دهید. حالا سطح موردنظر را با استفاده از چسب زیرسازی کنید. این چسب باعث می‌شود تا لایه چرمی مستحکم‌تر شود. البته ممکن است نیاز باشد تا قبل از هر کاری، چندین لایه چسب بزنید تا به نتیجه دلخواه برسید. حالا باید سطح مورد نظر را به‌آرامی با سنباده نرم به‌سادگی بخراشید و صاف کنید. بر روی آن دست بکشید تا از صاف و یکنواخت بودن آن مطمئن شوید.

اکثر کیت های تعمیر در بسته بندی خودشان نوعی پرکننده برای پر کردن سوراخ های احتمالی روی چرم قرار می دهند. با این محصول می توانید سوراخ ها را پر کرده و سطح روی چرم را صاف کنید. بعد از اینکه چسب یا سایر مواد به خوبی خشک شد؛ باید به سراغ کیت رنگ کننده چرم بروید. در تمامی مراحل به دقت دستورالعمل روی بسته بندی را بخوانید. در اغلب موارد و در بسیاری از کیت های رنگ آمیزی ذکر شده است که باید لایه اول را با دست و لایه دوم رنگ را با برس مخصوص بر روی چرم بمالید تا در نهایت مبل شما به خوبی تعمیر شده و نو به نظر برسد.

انتهای پیام/
بازی رنگ آمیزی فرش گربه قطع عضو
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر