کد خبر: 1110116 A

بحران کم آبی و عدم دسترسی به میزان آب مورد نیاز، کشاورزان را برآن داشته تا سیستم آبیاری خود را به قطره ای ارتقاء دهند یا از پوشش های گیاهی استفاده کنند که کمترین مصرف اب را دارد.

 

تایمر آبیاری به عنوان وسیله ای هوشمند در جهت آبیاری اصولی با کمترین اتلاف در آب می باشد که برای صرفه جویی در وقت و انرژی انسانی کاربرد دارد.

آب منبع حیات روی زمین است. همه موجودات زنده برای زنده ماندن به آب مطلق نیاز دارند. در گیاهان ، بسته به گونه ، از 90 - 95٪ آب تشکیل شده است. توانایی عناصر غذایی موجود در خاک برای تکمیل چرخه طبیعی خود کاملاً به چرخه آب بستگی دارد. چرخه آب عبارت است از انتقال آب داده شده به خاک همراه با بارش و آبهای آبیاری با تبخیر و تعرق به هوا. گیاهان با تعرق مقدار قابل توجهی آب از خاک می گیرند و آن را به صورت بخار آب به هوا می دهند.

در طی این رویداد ، بسیاری از مواد مغذی به عنوان محلول در آب وارد بدن گیاه می شوند و از طریق بسته های انتقال موجود در آنجا منتقل می شوند.

تایمر آبیاری باغ

وظیفه اصلی کنترلر آبیاری این است که به عنوان دستیار یا جانشین انسان عمل کند و آب مورد نیاز گیاهان را با زماندی بندی تعیین شده برساند.

تایمر آبیاری در انواع و مدل های متنوعی ارائه می شود که برگرفته از تایمرهای خارجی با بهترین کیفیت است که شما می توانید در خصوص خرید و انتخاب مورد نیاز خود از انواع و ویژگی های هر کدام مطلع شوید.

تجهیزات کشاورزی در مقیاس کوچک به طور گسترده ای در مزرعه های فرعی ، زمین های کشاورزی و بسیاری از فعالیت های دیگر استفاده می شود.

انواع تایمر های آبیاری برای انجام کارهای مختلف ، عوامل جزئی ، همراه با تجهیزات اضافی لازم برای حل وظایف مربوطه ، بیشتر مورد تقاضا هستند .

تایمر آبیاری قطره ای

آبیاری قطره ای روشی  برای استفاده در کشاورزی فشرده توسعه یافته است.

آبیاری قطره ای سیستمی است که آب تصفیه شده را با کمک روزنه ای با قطر کوچک که روی سطح خاک یا دقیقاً زیر آن قرار دارد ، به سطح خاک یا به داخل آن می رساند.

این سیستم اجازه می دهد تا آب تحت فشار کم به صورت الگویی تعریف شده تحویل داده شود که فشار مورد نیاز برای کارکرد این سیستم کمتر از فشار آبپاش است.

 در این سیستم ، آب از طریق یک شبکه لوله مشترک به هر گیاه منتقل می شود.

از طرف دیگر ، کودهایی که به گیاهان داده می شود می توانند همراه با آب آبیاری (حاصلخیزی) داده شوند.

 به طور خلاصه ، اصل سیستم این است که مقدار آب و مواد مغذی مورد نیاز گیاه را در حد مطلوب نگه دارد.

به ویژه برای باغات کاشت متراکم ، مناسب ترین سیستم آبیاری ، آبیاری قطره ای و سیستم آبیاری نیمه بهاره است.

بحران کم آبی و عدم دسترسی به میزان آب مورد نیاز، کشاورزان را برآن داشته تا سیستم آبیاری خود را به قطره ای ارتقاء دهند یا از پوشش های گیاهی استفاده کنند که کمترین مصرف اب را دارد.

نهال گل محمدی یکی از این پوشش های گیاهی محسوب می شود که کمترین مصرف آب سالیانه را دارد.

نصب تایمر آبیاری

مشخصات رشد گیاه و وضعیت نیاز به آبیاری در طول کشت اهمیت زیادی دارد به طوری که گیاهان ممکن است درخواست های خاص خود را داشته باشند.

سیستم های آبیاری باید با توجه به این خواسته ها برنامه ریزی شود. شناخت فاصله آبیاری و فاصله کاشت در درختان ضروری است.

از آنجا که  بین ارتفاع گیاه و سیستم ریشه رابطه خطی وجود دارد. این ویژگی باید هنگام برنامه ریزی تایمر آبیاری مورد توجه قرار گیرد.

 شیوه های فرهنگی. سیستم آبیاری انتخاب شده نباید با عملکردهای فرهنگی مورد نیاز گیاه تداخل داشته باشد و باید به گونه ای برنامه ریزی شود که این روش ها را تسهیل کند.

 بیماری ها و آفات گیاه برای رشد و کنترل آنها شناخته شود.

 قبل از برنامه ریزی سیستم آبیاری ، باید بیماری ها و آفات گیاه مورد کاشت شناخته شود و سیستم آبیاری به گونه ای برنامه ریزی شود که کنترل آنها دشوار نشود.

اگر گیاه مورد نظر تحت تأثیر اسپری قرار بگیرد ، سیستم آبیاری باید متناسب با آن برنامه ریزی شود.

محدودیت های تحمل گیاه برای رشد باید شناخته شود و اگر برخی از عناصر موجود در آب یا خاک مورد استفاده در سطح سمی باشد ، سیستم هایی که می توانند این مورد را از بین ببرند باید به سیستم های آبیاری اضافه شوند.

jub

 

قیمت تایمر آبیاری

سایت باغ کالا به عنوان معتبرترین مرکز فروش محصولات و تجهیزات باغی است که به صورت تخصصی در این زمینه فعالیت می کند.

در صورتی شما در مورد نوع سیستم آبیاری و روش تجهیز آن سوالی داشته و یا نیازمند راهنمایی در این زمینه باشید می توانید به صورت مستقیم مشاوره های لازم را به صورت رایگان دریافت نمائید.

قیمت های این فروشگاه به صورت رقابتی بوده و در کنار آن بهترین و باکیفیت ترین محصولات را وارد و در سطح بازار توزیع می کنند.

محصولات این مجموعه از برندهای معروف و شناخته جهانی مانند ، آمیکو، زرو، هانتر و ... می باشد.

تایمر آبیاری گلخانه

 معمولا گلخانه ها فضای بزرگی را برای پوشش گیاهی خود جهت تولید محصولات متنوع اختصاص می دهند، این شرایط نیازمند بهینه سازی آبیاری که در آن کمترین دخالت انسانی صورت بگیرد است.

همچنین مسئله مهم در آبیاری یک گلخانه این است که چه میزان آب برای یک گیاه استفاده شود و فاصله دفعات آبیاری یک گیاه چقدر باشد.

با برنامه ریزی روی این سیستم می توان ضمن صرفه جویی در مصرف آب، میزان مصرف آب در مورد گیاهان را بهینه نمود تا هم خللی در مورد عدم آبدهی به موقع ایجاد نشود و هم گیاه آسیب نبیند.

با توجه به اینکه تایمر آبیاری گلخانه نیازمند سیستم مخصوص به خود می باشد باید گلخانه را مجهز نمود.

تایمر آبیاری گلخانه از اهمیت زیادی برخوردار است که یکی از محصولات پرفروش سایت باغ کالا به حساب می آید که شما می توانید به منظور مشاهده این محصول و سایر محصولات این مجموعه به سایت https://baghkalashop.ir  مراجعه کنید و یا به صورت مستقیم از طریق شماره تماس 09123880402 تماس حاصل نموده و اطلاعات لازم را در خصوص مجهزسازی باغات خود دریافت نمائید.

 

 

 

انتهای پیام/
کنترلر آبیاری نهال گل محمدی https://baghkalashop.ir
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر