کد خبر: 1107199 A

یکی از اصلی ترین نیاز های جامعه بشری قرار گیری در آسایش کامل جسمی، روانی، اجتماعی، نداشتن بیماری و امراض مختلف و گوناگون بوده که لازمه تحقق این امر، افزایش تأمین و ارتقای سطح سلامت مردم است. این امر محقق نمی شود مگر آن که افراد از مجله سلامتی و پزشکی به دنبال راهکار هایی برای ارتقای سلامت خود و جامعه خود باشند.

همه ما برای سلامت نگه داشتن جسم و روان خود باید با پزشک در ارتباط باشیم به طوری که حتی ممکن است گاهی افراد در طول سال چندین بار برای بررسی سلامت و یا درمان بیماری های خود به پزشک مراجعه کنند. مراجعه حضوری به کلینیک ها برای دریافت نوبت نیازمند صرف زمان زیادی می باشد که البته این مشکل به کمک تکنولوژی در حال برطرف شدن است.

در دنیایی که امروز در آن به سر می بریم، اکثر پزشکان از نوبت دهی آنلاین برای تایین وقت ویزیت بیماران استفاده می کنند که این امر می تواند برخی از مشکلات نوبت دهی به صورت حضوری را برطرف سازد. در ادامه نوبت دهی آنلاین و مزایای آن را به طور کامل بررسی خواهیم کرد.

سامانه ها و اپلیکیشن های نوبت دهی آنلاین کلینیک ها

تکنولوژی، علم و اینترنت در عصر حاضر، در حال پیشرفت زیادی هستند به طوری که می توانند به راحتی تمام زوایای زندگی را تحت تاثیر خود قرار دهند. در برخی از موارد استفاده غلط از این امکانات، ممکن است آسیب جدی و شدیدی به زندگی ها وارد کند اما در نهایت جنبه های مثبت آن ها در زندگی انسان ها بیشتر قابل درک و لمس می باشد و همین موضوع باعث شده است که اینترنت هر روز مورد استفاده همه قرار بگیرد.

به کمک اینترنت و تکنولوژی، سامانه های زیادی برای ارائه خدمات نوبت دهی کلینیک ها ساخته شده است که هر کدام از آن ها ویژگی منحصر به فرد خود را دارد اما نقطه مشترکی که در تمام آن ها وجود دارد، دریافت نوبت بدون حضور در مطب می باشد. معمولا موارد زیر در صفحه این سامانه ها قابل مشاهده است:

 • سوابق پزشکان
 • پرداخت هزینه
 • یادآوری نوبت
 • اطلاعات مطب

 

بررسی برخی از قابلیت های کاربردی استفاده از خدمات نوبت دهی پزشکی

امروزه حضور یافتن در مطب ها به دلیل مشکلاتی از جمله کمبود زمان، مشغله زیاد، حجم ترافیک و... کمی دشوار تر از قبل شده است. این مشکلات به کمک سامانه ها و اپلیکیشن هایی که می توانید در آن ها به صورت غیر حضوری و آنلاین نوبت ویزیت را دریافت کنید، به حداقل میزان خود رسیده است. استفاده از روش آنلاین مزیت هایی دارد که در ادامه توضیح خواهیم داد، همچنین با مراجعه به سایت پذیرش 24 می توانید از این قابلیت ها بهره مند شوید.

 1. بدون توجه به زمان، نوبت خود را دریافت کنید. شما در هر ساعت از شبانه روز می توانید به این سامانه ها مراجعه کنید و برای مراجعه حضوری و ویزیت پزشک، نوبت خود را دریافت نمایید. دریافت نوبت به صورت حضوری این مزیت را ندارد و شما باید راس ساعات خاصی که مطب باز است، مراجعه کنید و نوبت بگیرید.
 2. برای دریافت نوبت محدودیت مکانی وجود ندارد. اینترنت دنیای گسترده ای است که شما را به مکان خاصی محدود نمی کند. شما می توانید هر کجا که هستید کار های خود از جمله خدمات نوبت دهی پزشکی را انجام دهید بدون اینکه نیاز باشد مثلا به مطب مراجعه کنید و نوبت ویزیت بگیرید.
 3. تاریخ ویزیت به صورت خودکار یادآوری می شود. ممکن است نوبتی که گرفتید برای روز های آینده باشد و بنا به مشکلاتی، این تاریخ را از یاد برده باشید. به کمک خدمات نوبت دهی آنلاین دیگر مشکل فراموشی رخ نخواهد داد چرا که تاریخ ویزیت به صورت خودکار یادآوری خواهد شد.
 4. در زمان و هزینه مراجعه کنندگان صرفه جویی خواهد شد. دیگر لازم نیست از منزل خارج شوید، هزینه رفت و برگشت بپردازید و یا زمان طولانی را در مطب به سر ببرید. این گونه هم در هزینه و هم در زمانتان صرفه جویی خواهد شد.

 

Description: سررسید پزشکی 1401 | سررسید نوبت دهی - istgah.com - سررسید نوبت دهی

 

 1. می توانید سوابق پزشکان را ببینید و بهترین آن ها را انتخاب کنید. این ویژگی هم برای مراجعه کنندگان و هم برای پزشکان بسیار کار آمد می باشد. در این سامانه اطلاعات پزشک، رزومه، نظر مراجعه کنندگان و... ثبت می شود که همین عوامل باعث می شوند بیمار بتواند متناسب با نیاز خود، پزشک را انتخاب نماید. این ویژگی اعتبار شغلی پزشکان را نیز افزایش خواهد داد.
 2. تعداد مراجعه کنندگان به کلینیک ها کاهش پیدا می کند. جاهای شلوغ به مکانی برای انتقال بیماری های ویروسی تبدیل می شود. این ویژگی خدمات نوبت دهی آنلاین خصوصا در این روز ها که با بیماری کرونا درگیر هستیم بسیار مفید می باشد و جمعیت درون کلینیک هارا به حداقل می رساند.
 3. می توان نوبت را تغییر داد و همچنین آدرس مطب را دریافت کرد. در این سامانه امکان تغییر نوبت وجود دارد و بیمار می تواند نوبت خود را به راحتی جا به جا کند. همچنین آدرس تمام مطب ها در این سامانه وجود دارد تا افراد به راحتی بتوانند آن ها را پیدا کنند.

معایب خدمات نوبت دهی آنلاین چیست؟

این روش علاوه بر مزایای بالا، معایبی هم دارند که به شرح زیر می باشد:

 • دشوار تر شدن کار منشی، چرا که باید سریع نوبت های تلفنی را وارد کند تا تداخل به وجود نیاید.
 • عدم حضور تمام پزشکان در این سامانه ها
 • عدم دسترسی مردم مناطق محروم به اینترنت

 

روش های دریافت نوبت آنلاین به چه صورت است؟

 • نوبت دهی از طریق تلفن که هر ساعت از شبانه روز می توان از آن استفاده کرد چرا که جواب گویی از طریق تلفن گویا انجام می شود.
 • نوبت دهی از طریق اینترنت که این مورد هم در هر ساعت از شبانه روز قابل انجام می باشد و برای کاربران اینترنتی طراحی شده است.
 • نوبت دهی از طریق اپلیکیشن که از طریق نصب اپلیکیشن های اختصاصی انجام پذیر می باشد. این روش هم در هر ساعت از شبانه روز قابل انجام است.
 • نوبت دهی از طریق ربات تلگرام که این روش در طول شبانه روز از طریق ربات اختصاصی در تلگرام انجام می شود.
 • نوبت دهی از طریق کد USSD می باشد که یکی از خدمات ارزش افزوده شبکه تلفن همراه محسوب می شود که بدون هزینه خاصی قابل افزودن به تمام شبکه های GSM است. از طریق این کد می توان به راحتی اقدام به دریافت نوبت و پرداخت هزینه نمود.
انتهای پیام/
ارتقای سطح تلفن تلفن همراه جامعه سلامت
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر