کد خبر: 1106726 A

احتمالاً این پرسش برای شما نیز پیش آمده است که: تاثیر جراحی بینی بر صورت چیست؟ نمی توان به این پرسش پاسخ یکسان و قطعی داد؛ زیرا ساختار بینی، آناتومی صورت افراد و همچنین هدف آن ها از جراحی با یکدیگر متفاوت است؛ بنابراین ممکن است چهره یک فرد پس از جراحی بینی بسیار تغییر کند و بالعکس، در چهره فردی دیگر تغییری ایجاد نشود یا این که تغییر ایجاد شده بسیار جزئی باشد.

زنان و مردان در دنیای امروزی بیش از گذشته به سراغ جراحی های زیبایی می روند و برای مشاهده نتیجه حاصل از آن اشتیاق بسیاری نشان می دهند. با پیشرفت تکنولوژی در عصر حاضر ، درصد رضایت بخشی افراد از نتایج جراحی های پلاستیک نیز افزایش یافته است. عمل بینی یکی از پرطرفدارترین جراحی های زیبایی محسوب می شود و از جمله پروسه هایی است که نتیجه حاصل از آن، صورت فرد را به طور کلی تحت تأثیر قرار می دهد.  

تاثیر جراحی بینی بر صورت

رینوپلاستی ویژگی های ظاهری و همچنین عملکردی بینی را مورد هدف قرار می دهد. اکثر افراد با هدف زیبایی، برای عمل بینی اقدام می کنند. بسیاری از آن ها نسبت به این عمل زیبایی واهمه دارند و پیش از عمل، دلهره تمام وجود آن ها را فرا می‌گیرد. زیرا ممکن است پس از رینوپلاستی، چهره آنان به کلی تغییر کند.

در حقیقت، عمل زیبایی بینی به منظور تغییر و بهبود بخشیدن ساختار درونی و بیرونی بینی انجام می شود. گاهی اوقات فرد تمایل دارد تا هم زمان با عمل بینی، پروسه زیبایی دیگری نیز انجام دهد. به طور کلی جراح بینی در طول عمل تغییراتی در فرم، سایز و ظاهر بینی اعمال می کند و همچنین مشکلاتی از جمله انسداد و گرفتگی بینی، اختلالات تنفسی و انحراف سپتوم بینی را برطرف می سازد. لب ها، چانه، گونه ها و دیگر اجزای چهره بدون تغییر باقی می مانند. اما تمام آن ها در چگونه به نظر رسیدن بینی، پس از عمل، تأثیرگذار هستند.

علت تاثیر جراحی بینی بر صورت چیست؟

بینی، به عنوان یک عضو مستقل، در مرکز صورت قرار گرفته است؛ بنابراین ساختار و فرم آن، دیگر اجزای چهره را که در اطراف آن قرار گرفته اند، تحت تأثیر قرار می دهد و حتی اعمال یک تغییر کوچک بسیار اثرگذار واقع می شود.

با توجه به مرکزیت بینی در چهره، سایز، شکل و ظاهر نامتناسب آن می تواند هارمونی موجود میان اجزای صورت را از بین ببرد. اگر بینی بیش از حد بزرگ، برآمده، کج یا پهن و به طور کلی نامتقارن باشد، از زیبایی دیگر عضو های صورت مانند لب ها، گونه ها و چشم ها می کاهد. حال زمانی که با انجام رینوپلاستی ساختار کلی بینی ارتقا  یابد، به دلیل ایجاد تقارن و هماهنگی در صورت، زیبایی سایر اجزای چهره نیز نمایان می شود. در نتیجه جذابیت نمای کلی صورت، دو چندان خواهد شد.

ایجاد توازن در بینی

یکی از مهم ترین فاکتورهایی که بر زیبایی چهره اثر گذار است، قرار گرفتن بینی در محل صحیح می باشد. بینی نباید بیش از حد بزرگ یا کوچک، پهن یا صاف یا کج باشد. جراح بینی موظف است تا ساختار بینی را متوازن و متناسب سازد تا اجزای چهره با یکدیگر هماهنگ شوند. نتیجه این هارمونی اجزای چهره، زیبایی است.

تأثیر مدل و فرم مناسب بینی

گاهی اوقات مدل بینی انتخاب شده توسط فرد، با چهره و اجزای صورت او هم خوانی ندارد. ممکن است مدل انتخاب شده بسیار زیبا باشد ولی به دلیل عدم هماهنگی آن با صورت فرد، اثر آن بر چهره رضایت بخش نخواهد بود. بنابراین برای این که شاهد تاثیر جراحی بینی بر صورت خود باشید با جراح بینی مشورت کرده و نسبت به نتایج حاصل از جراحی واقع بین باشید.

جراحی بینی

تأثیر جراحی بینی بر لب ها

یکی دیگر از فاکتورهای زیبایی چهره، لب و لبخند زیبا است. افتادگی بیش از حد برخی بینی ها، سبب پنهان شدن لب ها و لبخند می شوند. حال با انجام عمل بینی و برطرف کردن افتادگی بینی، زیبایی لب ها نمود پیدا کرده و لبخند فرد نمایان می شود. این امر خود بر چهره و جذابیت آن بسیار اثر گذار است.

تکنیک جراحی نیز می تواند در زیبایی بینی و تأثیر آن بر چهره، دخیل باشد. در برخی از شیوه های جراحی باز، برش ها بر روی بینی ایجاد می شوند. بدین جهت امکان دارد پس از عمل، بر روی صورت اسکار و جراحت بر جای گذارد؛ هر چند این جراحت ها چندان قابل رؤیت نخواهند بود. در شیوه ای دیگر، برش درون بینی ایجاد می شود؛ بنابراین بر روی پوست بینی، اسکار، بخیه یا جراحتی دیده نمی شود.

جراحی بینی دکتر بشارتی زاده

علاوه بر موارد ذکر شده، پس از انجام یک جراحی زیبایی بینی حرفه ای و کسب نتیجه مطلوب و رضایت بخش، به سبب دستیابی به چهره ای زیبا و متقارن، اعتماد به نفس شما نیز افزایش می یابد.

تأثیر انتخاب یک جراح بینی خوب بر نتیجه جراحی

یکی از مهم ترین عوامل تأثیر گذار در روند عمل زیبایی بینی و رسیدن به نتیجه دلخواه، جراح زیبایی است.

ممکن است در محل زندگی شما تعداد زیادی جراح زیبایی وجود داشته باشد. اما لازم است که از میان آن ها، بهترین جراح بینی را انتخاب کنید. انتخاب یک جراح به صورت تصادفی و بدون هیچ گونه پرس و جو و تحقیق، به احتمال زیاد شما را از انجام جراحی بینی پشیمان می کند. از طرفی دیگر، یک متخصص زیبایی با تجربه، قطعاً قادر است با انجام رینوپلاستی، بینی و در نهایت چهره ای زیبا خلق کند.

در نهایت به یاد داشته باشید که نتیجه عمل بینی تقریباً دائمی است. یک جراحی موفقیت آمیز، نه تنها بر صورت و جذابیت آن تأثیر می گذارد، بلکه اعتماد به نفس شما را افزایش داده و بر سبک زندگی شما نیز اثر گذار است. انتخاب یک جراح بینی ماهر، کسب نتیجه دلخواه را تضمین می کند.

منبع : Dr-besharatizadeh.ir

انتهای پیام/
جراحی بینی تأثیر جراحی بینی بر لب ها جراح بینی خوب
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر