کد خبر: 1106390 A

پیدا کردن یک وکیل خوب، یکی از دغدغه های عموم افراد است. از آن جهت عموم افراد، که هر شخصی بجز تعدادی محدود نیازمند به داشتن وکیل هستند. حال یافتن پیدا کردن این وکیل مناسب کاری چندان ساده نیست چرا که تعداد بسیاری از این رشته فارغ التحصیل شده اند، در بازار کار مشغول فعالیت هستند اما متاسفانه تخصص کافی را ندارند، همچنین کاملا مشخص است که یافتن وکیل پایه یک دادگستری کار چندان ساده ای نمی باشد.

جالب است بدانید که ممکن است یک وکیل تازه کار از یک وکیل با تجربه عاقلانه تر و مفید تر عمل نماید! چرا که تخصص گرچه در تجربه بالا تر می رود اما امری دقیق و قابل استناد نیست و نمی توان بدون در نظر گرفتن اشخاص وکیل به صورت کلی حکمی صادر نمود. یک وکیل باید بتواند نام هایی نظیر : وکیل طلاق توافقی، وکیل مهریه و... را به خود بدهد. در واقع باید در چند امر توانایی لازم را داشته باشد.

در اینجا راه هایی برای تشخیص وکیل خوب به شما عزیزان ارائه خواهد شد که پس از خواندن آن نگرانی دیگری برای انتخاب وکیل خوب نداشته باشید. لازم است بدانید که این مقاله توسط گروه آوای وکیل در اختیار شما عزیزان قرار گرفته است و هنگامی که یک مجموعه، خود به ویژگی های مثبتی که باید آن را دارا باشد اشاره می نماید، بی شک خود آن را داراست و از کامل بودن مجموعه خود اطمینان خاطر دارد. همچنین به دلیل راحت تر بودن مراجعان، امکان مشاوره حقوقی تلفنی را نیز برقرار نموده است.

 بهترین حالتی که یک وکیل می تواند داشته باشد به شرح زیر است، در ابتدا به صورت تیتروار 7 مورد از ویژگی های یک وکیل مناسب را بیان می نماییم و پس از آن هر مورد را به صورت کامل و جامع ذکر می کنیم.

  1. امین و راز دار
  2. به روز و دقیق
  3. با نظم و متعهد
  4. خوش فکر
  5. تابع قوانین
  6. فن بیان
  7. و...

امین و راز دار

شخصی که وکالت یک پرونده را قبول می کند، باید به امانت داری و رازداری پایبند باشد. مهم نیست این وکیل، وکیل طلاق توفقی و امثالهم است یا وکیل مهریه و طلاق غیر توافقی و دیگر وکلا... حتی تفاوتی بین این وکلا با وکیل تام نیز وجود ندارد. تمامی کسانی که به وکالت می رسند باید دارای مقدار زیادی امانت داری در وجود باشند. 

به روز و دقیق

پس از فارغ التحصیلی، از مهم ترین ویژگی هایی که یک شخص باید داشته باشد، به اتمام نرساندن تحصیل است. لزوما به معنای تحصیلات آکادمیک نیست بلکه به معنای به روز بودن است. این به روز بودن باعث می شود که به هیچ عنوان در پرونده ای شکست نخورد

با نظم و متعهد

وکیل بدون نظم و متعهد وکیل محسوب نمی شود. چرا که وکالت یک پرونده نیازمند پیگیری های مستمر و طولانی می باشد. در صورتی که شخص به صورت مستمر به دنبال پرونده ای نباشد بی شک شکست را برای خود و موکل خود به ارمغان خواهد آورد.

خوش فکر

خوش فکری از صفاتی است که یک شخص حقوق دان، یک شخص وکیل باید از آن بهره مند باشد چرا که خوش فکری ست که راه های متفاوت را به یاد شخص آورده و توان تحلیل و پیروزی پرونده را با خود به همراه دارد. پیدا کردن یک وکیل مناسب را می توان از خوش فکری شخص آغاز نمود چرا که تحت چنین شرایطی ست که می توان با نگاهی چند جانبه به مسائل نگاه کرد. (البته که در صورت نداشتن دیگر گزینه های ذکر شده، باید تجدید نظر نمود)

تابع قوانین

وکلای بسیاری هستند که به صورت غیر قانونی دست به اعمالی می زنند که در آینده نه تنها گریبان خودشان، بلکه گریبان موکلانشان را نیز خواهد گرفت. قانونی عمل کردن وکیل یکی از مهم ترین مسائل است چرا که در صورت پیروزی در پرونده مسئله برای همیشه تمام می شود اما حتی اگر با احتمال بسیار کم در پرونده های غیر قانونی شخص پیروز گردد، نمی توان اطمینانی از دوباره به جریان نیفتادن آن پرونده حاصل نمود.

فن بیان

برای پذیرش قاضی و توان قانع کردن وی، وکیل نیازمند فهم فنون اقناع است. یکی از این فنون، فن بیان است و دیگر فنون اقناع برای توان قانع کردن زیر مجموعه این فن بیان قرار می گیرند. وکیل باید در دفاع، صحبت های دفاعی، و ... خبره باشد و از نفوذ کلام بالایی نیز برخوردار باشد.

 

و...

آوای وکیل، همراه تیم تخصصی خود تمامی موارد ذکر شده را برای شما فراهم کرده و انتظاراتتان از یک وکیل خوب را برآورده می سازد. شما جهت مشاوره حقوقی تلفنی نیز می توانید به این مجموعه مراجعه نموده و از کیفیت بالای خدمات آن اطمینان حاصل نمایید. از انتخاب وکیل طلاق توافقی گرفته تا وکیل مهریه و دریافت آن و سایر موارد... می توانید همکاری خود را با آوای وکیل آغاز نمایید.

در صورتی که فرد وکیل نا مناسبی را آن هم بدون تحقیق و بررسی انتخاب نماید، نه تنها هزینه و فرصت خود را از دست داده است، بلکه به احتمال بسیار زیاد در پرونده خود نیز به شکست خواهد رسید. انتخاب یک وکیل مورد اعتماد تنها با بررسی و تحقیق های بسیار است که صورت می پذیرد، با دیدن نمونه کار ها و صحبت شخصی با خود وکیل نیز می توانید بیش از قبل از مناسب بودن وکیل برای خود اطمینان حاصل نمایید. به هیچ عنوان برای انتخاب وکیل با عجله تصمیم گیری نکنید و با مراجعه به آوای وکیل، وکیل مناسب پرونده خود را با بررسی بیابید. مجموعه آوای وکیل به دلیل تخصص بالا، پیش از به عهده گرفتن پرونده، اطمینان خاطر را در وجود شما حاصل می کنند و مشخص می نمایند که تمام راه های موجود برای شما در پیروزی پرونده تان را می پیمایند.

آوای وکیل مجموعه ای ست که می توانید به آن اعتماد کنید

انتهای پیام/
وکیل خصوصیات وکیل خوب آوای وکیل
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر