کد خبر: 1105252 A

دانلود کتاب درباره معنی زندگی از ویل دورانت ترجمه فارسی

کتاب درباره معنی زندگی
نویسنده:ویل دورانت
ترجمه :آلا بحرانی ، اسما بحرانی
تایپ شده با کیفیت بالا 
فرمت :PDF

دانلود کتاب

دانلود رایگان کتاب درباره معنی زندگی از ویل دورانت

باید بگویم، این راه رسیدن به اهمیت و محتوا است: به یک کل بپیوندید، و با تمام بدن و ذهن برای آن کار کنید. معنای زندگی در فرصتی است که به ما می­دهد چیزی بزرگ­تر از خودمان را تولید کنیم یا به آن کمک کنیم.دانلود کتاب درباره معنی زندگی لازم نیست یک خانواده باشد. که، به اصطلاح، راه مستقیم و گسترده ­ای است که طبیعت در حکمت کور خود حتی برای ساده­ ترین روح فراهم کرده است. ممکن است هر گروهی باشد که بتواند تمام اشراف نهفته فرد را بخواند و به او علتی بدهد که برای آن کار کند، با مرگ، او متلاشی نخواهد شد. این ممکن است یک اشتیاق انقلابی باشد که زن یا مرد به آن بی وقفه ارادت می­ورزند. یا ممکن است یک کشور عالی باشد که برخی در حفظ و اعتلای آن نبوغ و زندگی خود را وقف می­کنند. این ممکن است گاهی اوقات برخی از کارهای زیبایی باشد که روح را در ساخت خود جذب می­کند و برای بسیاری از نسل ­ها یک مزیت محسوب می­شود. اما در هر صورت، اگر معنایی به زندگی می­دهد، باید فرد را از خود دور کند و او را به بخشی از همکاری در یک طرح بزرگ تبدیل کند. راز اهمیت و محتوا داشتن وظیفه ­ای است که تمام انرژی انسان را مصرف می­کند و زندگی انسان را کمی غنی ­تر از گذشته می­کند.دانلود کتاب درباره معنی زندگی

در مورد خودم چون می­خواهم مستقیماً به سوالاتی که از خیلی­ های دیگر پرسیده ­ام پاسخ دهم معنای زندگی شاید خیلی محدود در خانواده و کار من نهفته باشد. ای کاش به دلیل بزرگ­تری خود را تقدیس می­کردم. منابع انرژی من عبارتند از: خودخواهی و یک نوع دوستی خودخواهانه - طمع کف زدن و ارادت دیوانه وار نسبت به افراد وابسته به من.

دانلود رایگان کتاب درباره معنی زندگی

خانه­ هایم و کتاب­هایم، جوهر و قلمم. من خودم را خوشبخت نمی­خوانم - هیچ شخصی نمی­تواند در میان فقر و رنجی که امروز نیز درباره او باقی مانده کاملاً خوشحال باشد. اما من راضی هستم، و به صورت غیرقابل وصفی سپاسگزارم. به عنوان آخرین راه­ حل، گنجینه نهفته در درون من کجا است. یک مرد باید صلابت زیادی داشته باشد. او نباید اجازه دهد که شادی او کاملاً با فرزندان، یا شهرت، یا موفقیت و حتی سلامتی ­اش گره خورده باشد. اما او باید بتواند در هر زمینه ­ای خودش را پرورش دهد، حتی اگر بقیه موارد از بین برود. فکر می­کنم آخرین راه ­حل من، طبیعت باشد. امیدوارم که در میان همه هدایا و کالاهای دیگر، شجاعت کافی را برای بقا در هر حال و هوایی در زمین و آسمان، یا از شکاف دید، در برخی از مکان ­های صوتی شیرین، یا خاطره شاعر از روزی که لبخند زد را داشته باشم. در مجموع، تجربه یک چشم انداز بسیار غنی است، که هر حسی باید بتواند از آن برای زندگی امرار معاش کند.دانلود کتاب درباره معنی زندگی

 

دانلود کتاب درباره معنی زندگی

 

 

معنی جاودانگی برای من اکنون این است که همه ما بخشی از یک سلول، در بدن زندگی هستیم. دانلود کتاب درباره معنی زندگی ویل دورانت که مرگ قسمت زندگی کل است؛ و این­که اگرچه به عنوان یک فرد از دنیا می­رویم، اما آن­چه که ما انجام داده ­ایم دانلود کتاب درباره معنی زندگی و بوده است برای همیشه متفاوت است. آن­چه خدا برای من معنا می­کند علت اول یا منبع تمام زندگی و انرژی است که در آن زندگی و حرکت می­کنیم و موجودیت خود را داریم. و علت نهایی، یا هدف و تجسم تلاش و آرزوی ما، آن کمال دوردست نیست اما ممکن است باشد.

دانلود کتاب درباره معنی زندگی

اما در این­جا من آن­قدر خودم را در خودم گم کرده ­ام که تو را فراموش کرده ­ام،دانلود کتاب درباره معنی زندگی ویل دورانت سرباز ناشناخته ناامیدی هستم، که در شرف خودکشی هست. خواهید دید که آن­چه شما نیاز دارید فلسفه نیست، بلکه یک زن و فرزند دانلود کتاب درباره معنی زندگی و سخت کوشی است. ولتر یک بار اظهار داشت که ممکن است بعضی وقت ها که خیلی سرش شلوغ نیست، خودش را بکشد. دوباره متوجه شدم که فقط افراد کم مشغله هستند که ناامید می­شوند. اگر در این سیستم آشفته صنعتی ما هیچ کاری پیدا نکردید، نزد اولین کشاورز بروید و از او بخواهید تا برای غذا و تختخواب، شما را استخدام کند تا اتفاقات بهتری بیفتد. اگر او مبتلا به بیماری باورنکردنی به نام تولید بیش از حد است، موافقت کنید که فقط به اندازه توان مصرفی خود تولید خواهید کرد. شاید هنگامی که همه ما مجاز باشیم به اندازه تولید خود مصرف کنیم، دیگر "تولید بیش از حد" نداریم.

در پایان من می­دانم که همه توصیه­ ها چ­قدر بیهوده و خودخواهانه است و درک یک انسان برای دیگران چ­قدر سخت است. و یک ساعت را با من سپری کنید، و من راهی را از طریق جنگل به شما نشان خواهم داد که بهتر از همه استدلال­ های کتاب ­های من شما را از تسلیم منصرف خواهد کرد. بیا و به من بگو که من چه کودکانه خوش­بین هستم

 

دانلود کتاب درباره معنی زندگی ویل دورانت

 

فلسفه زندگی من یک زندگی ساده است، ترکیبی از بسیاری از باورهای ساده که حقیقت، ستاره هدایت کننده آن است. با توجه به تواناییم در دیدن زندگی در جنبه واقعی آن، من به آن تعادل ذهنی وابسته هستم که بدون آن خودم را در یک حدس و گمانه ­زنی متناقض می­رانم.

حقیقت زیبا نیست، زشت هم نیست. چرا باید باشد؟ حقیقت، حقیقت است، همان­طور که آمار و ارقام، آمار و ارقام هستند.

هنگامی که مردی مایل به یادگیری دقیق شرایط امور تجاری خود باشد، آمار و ارقامی را به کار می­گیرد و اگر این آمار و ارقام وضعیت ناراحت کننده امور وی را نشان دهد، آن­ها را محکوم دانلود کتاب درباره معنی زندگی نمی­کند و نمی­گوید که آن­ها ناخوشایند هستند و آن­ها را متهم نمی­کند که وی را دلسرد می­کنند. پس چرا حقیقت را محکوم می­کنیم، در حالی که حقیقت فقط در امر خطیر زندگی در خدمت او هستند همان­طور که آمار و ارقام در شرکت­ های تجاری ­اش در خدمت او هستند؟

عادت و سنت باعث شده است که ما حقیقت را با اعتقادات خود اشتباه بگیریم. عادت، سنت و شیوه زندگی ما باعث شده باور کنیم که نمی­توانیم خوشحال باشیم، مگر در شرایط خاص فیزیکی که از برخی از راحتی­های مادی برخوردار است.

دانلود کتاب درباره معنی زندگی pdf

این حقیقت نیست، بلکه اعتقاد است. حقیقت به ما می­گوید که خوشبختی حالت رضایت ذهنی است.

رضایت را می­توان در یک جزیره بیابانی، در یک شهر کوچک، و یا زندگی در یک شهر بزرگ پیدا کرد. رضایت را می­توان در کاخ­ های ثروتمندان یا بیل­ های فقیران یافت.

حبس در زندان باعث ناراحتی نمی­شود، در غیر این صورت همه کسانی که آزاد هستند باید خوشحال باشند. فقر باعث آن نمی­شود، وگرنه همه ثروتمندان باید خوشحال باشند. دانلود کتاب درباره معنی زندگی کسانی که در یک شهر کوچک زندگی می­کنند و می­ میرند غالباً به همان اندازه بسیاری از کسانی که کل زندگی خود را در سفر می­گذرانند خوشبخت هستند یا حتی خوشبخت­ تر هستند. من قبلاً یک سیاهپوست سالخورده را می­شناختم که نمی­توانست معنی یک حرف را از حرف دیگری تشخیص دهد، با این حال او خوشحال ­تر از استاد دانشگاهی بود که برای او کار می­کرد. هندوها خوشحال هستند، چینی­ها، آفریقایی­ها، اسپانیایی­ها و ترک­ها نیز خوشحال هستند. شمال، جنوب، شرق و غرب همه دارای افراد خوشبختی هستند. افراد مشهوری هستند که خوشحال هستند و افراد خوشبخت زیادی هستند که معروف نیستند.

خوشبختی نه نژادی، مالی و اجتماعی است و نه جغرافیایی.

پس چه می­تواند باشد، و از چه چاه عمیقی سرچشمه می­گیرد؟

عقل به ما می­گوید که خوشبختی نوعی رضایت ذهنی است و اگر این درست باشد اقامتگاه منطقی آن باید در ذهن باشد. دانلود کتاب درباره معنی زندگی ویل دورانت بنابراین به ما گفته می­شود که ذهن، قادر است از ماده بالاتر رود. آیا در این صورت اشتباه است که تصور کنیم رضایت ذهنی تحت هر شرایطی، حتی در زندان، حاصل شود؟

برخی هستند که فکر می­کنند فکر، کشف و اختراع زندگی را به عنوان اقدامی نسبتاً ناامیدکننده آشکار کرده است، و بشر یک پیاده درمانده محکوم به شکست و فراموشی است ، و از این چشم انداز غم انگیز انسان می­گوید و فریاد می­زند، چه فایده­ ای دارد؟

تاریخ طبیعی به ما می­آموزد که در طرح بزرگ تکامل، که تنها پیشرفت واقعی و نه نسبی است، اشکال خاصی از زندگی، که قادر به سازگاری خود با تغییرات تکاملی نیستند، کاملاً از بین رفته­ اند. این­ها فاقد آن غریزه سازنده­ ای که ما آن را اختراع می­نامیم هستند. زندگی به طور مداوم در حال تغییر است و رشد فکر و اختراع، ما را قادر می­سازد تا خود را با این تغییرات سازگار کنیم. در واقع سازگاری بسیار ما، تنها امید زنده ماندن ما، به باروری اختراع ما بستگی دارد.دانلود کتاب درباره معنی زندگی ویل دورانت

انتهای پیام/
ویل دورانت
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر